Чому дитина постійно гризе нігті?

Чому дитина гризе нігті?

Шкідлива звичка гризти нігті поширена, як серед дорослих, так і серед маленьких, а також старшого віку дітей. Тим не менш, позбавитися від неї в дитячому віці простіше і ефективніше, ніж у більш дорослому.

Причини


Багато батьків вважають, що їх втручання тут необов’язкове – мовляв, само все згодом пройде. Проте, звичка може бути викликана психічними розладами, нервозністю, які в свою чергу, «самі» можуть і не пройти. Або залишити глибокий негативний слід у подальшому розвитку особистості дитини.

Обгризені нігті можуть свідчити про невиражені хвилювання дитини. За цим можуть стояти проблеми взаємин з батьками, однолітками або педагогами. У деяких випадках дитина починає гризти нігті у відповідь на регулярну критику і зауваження зі сторони дорослих. Вона, як би сам себе карає.

Наслідки

1. Перш за все, звичка негативно позначається на самій нігтьовій пластині. Вона починає деформуватися, ріст уповільнюється, з’являються задирки. У свою чергу, шкіра навколо обгризених нігтів може запалюватися. Якщо ж, у запалену область потрапить інфекція, біди не минути.

Як відівчити дитину гризти нігті?

2. Коли дитина гризе нігті, вона одночасно може проковтнути велику кількість шкідливих мікробів, що знаходяться під нігтьовою пластиною. Вони згодом можуть потрапити до шлунку чи кишечнику.

3. Від регулярного гризіння нігтів страждають не тільки самі нігті, але і зуби дитини. Якщо відбувається постійний тиск на конкретний зуб, під час гризіння дитиною нігтів, то може розвинутися запальний процес. Також відбувається опускання ясен. В силу ж певних анатом-фізіологічних особливостей, лікування цього захворювання у дитини представляється досить складним.

4. Проблеми у спілкуванні. Інші діти можуть відпускати насмішки на адресу дитини, дражнити її.

Рішення проблеми

Потрібно поспостерігати за дитиною. В яких випадках вона вдається до цієї шкідливої звички? Що її може турбувати? Якщо це реакція дитини на зауваження і докори, то варто задуматися. Може бути, що дитина страждає від надмірного психологічного тиску? Можливо, слід змінити стиль спілкування з нею.

Якщо ж дитина відчуває стрес з іншої причини, то потрібно з’ясувати, в чому вона полягає? Що особисто можна в ній змінити? У будь-якому випадку необхідно намагатися частіше давати дитині виговорюватися, ділитися своїми проблемами. Проголошені страхи вже втрачають частину своєї сили. Якщо цього не робити, стримані почуття і емоції будуть шукати собі інший, менш прийнятний спосіб виходу – таким чином, дитина може знову взятися за нігті.

Можливо, що звичка настільки вкоренилася в підсвідомості дитини і вона вже не помічає її за собою. Але потрібно помічати дорослим! Слід спостерігати за дитиною, застерігати в необхідний момент. Тільки робити це потрібно м’яко і ненав’язливо – в іншому випадку можна розвинути у неї додатковий страх. Якщо є можливість, то потрібно перемикати увагу дитини в цей момент на якісь інші дії. Давати щось написати, потримати в руках, займати руки дитини маніпуляціями з іншими предметами.

Дуже корисним було б, запропонувати дорослішій дитині частіше займатися ремеслом (вишивкою, малюванням, плетінням, випалюванням, ліпленням тощо). Це не тільки не буде відволікати її від шкідливої звички, але і створить додаткову позитивну атмосферу, знизить тривожність і страхи.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Лариса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *