Лікування органів дихання прополісом

Лікування прополісом органів дихання

Прополіс – це грецьке слово, яке дослівно в перекладі звучить як «попереду місто». Означає воно речовину, яка дуже приємно пахне, є натуральним продуктом і має незвичайну стійкість аромату. Прополіс виробляють бджоли, коли займаються збиранням смол, пилка та інших подібних речовин з кущів, трави і дерев.

Прополіс активно впливає на організм, що цілком логічно з урахуванням складного і різноманітного складу речовини. Його властивості і інгредієнти досі намагаються розгадати багато вчених. Прополіс складається їх глікозидів, полісахаридів, смолистих речовин, флавоноїдів, які надають ефективну антибактеріальну і протизапальну дію, борються з багатьма вірусами і бактеріями. Він здатний не лише захистити організм, але і зміцнити його, стимулювати захисні властивості.

Народні методи лікування прополісом

Десяти і п’ятнадцяти-хвилинні інгаляції, які можна приготувати і робити вдома самостійно, допоможуть при різних захворюваннях органів дихання. Важлива лише одна умова: придбайте 60 грам прополісу і 40 грам воску. Ці інгредієнти ви можете помістити в трьохсот-міліметрову тару, яку потрібно поставити в ще одну велику ємність (у ній буде кипіти вода). Таким чином, прополіс з воском будуть розчинятися на водяній бані – та всі необхідні речовини — фітонциди, почнуть випаровуватися. Інгаляції будуть ефективними лише за умови, якщо ви будете проводити процедури два-три рази в день, по десять – п’ятнадцять хвилин. Дихати парами прополісу корисно для тих, хто страждає на бронхіт, трахеїт, пневмонію, ГРВІ та інші респіраторні захворювання. Тільки при бронхітах необхідно проводити інгаляції не менше двох місяців, все інше можна лікувати до одужання.

Настоянку прополісу (20%) також використовують всередину для більшого ефекту. Рекомендована доза 30-40 крапель, що розчиняються в 50 мілілітрах кип’яченої води, застосовувати необхідно по три рази на день.

10% спиртовий екстракт прополісу можна вживати як при лікуванні загострень бронхіальної астми, так і при профілактиці. Досить розчинити 10-12 крапель спиртової настоянки в склянці води і приймати протягом півтора – двох місяців, по три рази на день.

Якщо страждаєте частими фарингітами, то вам підійде прополісова настоянка, приготована як мазь. Ви легко зробите її самі в домашніх умовах, для цього придбайте персикове масло. Необхідно одну частину екстракту прополісу змішати з двома частинами гліцерину і додати персикового масла. Цією сумішшю змастіть хворе горло, попередньо потрібно добре його прополоскати, а також не забудьте про носоглотку. Знадобиться лікуватися такою маззю протягом одного-двох тижнів.

Перебіг туберкульозу легень полегшить прополісна вода і прополісна олія. Схема лікування при цій хворобі починається з прийому прополісної олії, концентрацією 10-15%. По одній столовій ложці випивають з молоком (бажано теплим) два-три рази на день, приблизно за півтори години до їжі. Прополісну воду по столовій ложці приймати потрібно частіше: три, чотири рази на день, за годину до їжі. При туберкульозі необхідне тривале лікування – до десяти місяців, з перервою на два тижні кожні два місяці.

При гранулематозі Вегенера можна робити інгаляції. Для них з 10% спиртового розчину вам необхідно приготувати 4% водно-спиртовий. Інгаляції бажано вживати в комбінації з 10% прополісною маззю.

Ангіну без ускладнень за два дні вилікує прополіс високої якості, який повинні будете розсмоктувати на ніч за щокою. Перевірити якість можна лише за його смаком: добротний прополіс викликає свербіння і оніміння мови. При ангіні необхідно вживати по п’ять грамів прополісу всередину.

Також можна змащувати горло і мигдально-прополісним маслом до повного одужання. Його необхідно змішувати з медом у розрахунку: чайна ложка меду – на 50 крапель 30% прополісного екстракту.

Тонзиліти лікує прополісна паста, головне витримати повний курс (до семи процедур).

Інгаляція з прополісу добре допоможе при гаймориті, а також будь-яких інших інфекціях носа. Необхідно лише закип’ятити воду і додати туди половину чайної ложки 30% настоянки. Накрити голову рушником і вдихати прополісний пар.

Допомагає прополіс і при поліпах слизової оболонки носа, а також ракових і доброякісних пухлинах горла. Для горла необхідно приготувати двадцяти-відсоткову настоянку прополісу, яку приймають до сорока крапель, три рази на день. Можна використовувати масло (10%) по одній чайній ложці.

Для лікування носа вам знадобиться прополісова мазь (30%). Приготувати її легко: розтерти до однорідної маси 15 грамів прополісу, додати 10 грамів вазелінового і 25 грамів вершкового масла. Цю суміш у вигляді м’яких свічок закладають в носові входи на ніч. Лікування прополісом необхідно продовжувати до одного місяця.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *