Бджолиний віск в косметології

Бджолиний віск, як і мед, є унікальним продуктом. Виробляється він восковими залозами молодих бджіл, як правило, віком до двадцяти днів. Він є матеріалом для побудови сот, а також відмінним консерватором для збереження інших продуктів бджолиного виробництва.
Унікальність меду в тому, що його склад дуже складний і включає в себе близько 300 компонентів. Це єдиний продукт, який людство, незважаючи на розвиненість науки, не може відтворити.
Бджолиний віск може зберігати придатність до вживання, а також всі свої корисні властивості протягом багатьох років. Так, в єгипетських пірамідах був виявлений віск, який прекрасно зберіг свої якості.
Як підготувати віск до використання?
Використовуючи бджолиний віск в косметології необхідно дотримуватися кількох правил.
Для зручності бажано натерти брусочки на крупній тертці. Так ми зможемо відміряти потрібну кількість.
Для розплавлення продукту не можна використовувати мідний, чавунний або ж залізний посуд. Справа в тому, що віск містить у собі жирні кислоти, які можуть вступити в реакцію з деякими металами, а тому утворяться шкідливі солі. Найкраще взяти керамічний, дерев’яний, скляний посуд.
Приймати рідку консистенцію віск починає при 60-65 градусах, тому плавити його потрібно на водяній бані, а під час процедури не можна залишати без нагляду із-за легкої займистості.
Корисні властивості воску
Користь воску для людського організму, в тому числі і для краси тіла, величезна.
Віск для волосся
Віск в косметології волосся – чудовий засіб для його укладання. Завдяки йому волосся не тільки додатково живиться, але і стає гладким, слухняним, добре укладається в зачіску. Особливу користь від воску отримує сухе й ушкоджене волосся.
Позбавлення від целюліту
Завдяки тому, що віск сприяє збереженню сили, здоров’я, еластичності клітин, він в поєднанні з іншими компонентами, дозволяє створити воістину незвичайні антицелюлітні склади, які успішно борються з негарною шкірою. Також корисно проводити воскові обгортання.
Солодкі губи
Віск в косметології додається в помади, бальзами для губ. Він прекрасно утримує помаду на губах, не дає їй розтікатися, зволожує, захищає, а в поєднанні з іншими вітамінами і корисними компонентами надає їм м’якість і ніжність.
Чисте обличчя
Використання бджолиного воску в косметичних засобах для шкіри обличчя, а також його бактерицидні властивості дозволяють впоратися з багатьма проблемами на обличчі.
Так, віск:
- виводить токсини з шкірного покриву;
- позбавляє від чорних крапок, знижує вугровий висип;
- тонізує шкіру;
- омолоджує;
- знімає запалення;
- покращує кровообіг.
Як розпізнати якісний віск?
Для розпізнання якісного воску слід пам’ятати про деякі нюанси:
- віск у свіжих сотах пофарбований у білий або злегка рожевий відтінок;
- якщо на сонечку, або ж при плавленні продукт починає біліти, то використовувати бджолиний віск в косметології в якості лікувального компонента не рекомендується;
- бджолиний віск просочений смаком і запахом прополісу і меду;
- зріз бруска повинен бути матовим глянець може свідчити про додавання в віск каніфолі або парафіну.
Додаючи віск в різні косметичні рецепти, ми зможемо надати своєму тілу досконалість.
Також раджу почитати про дезодорант від пітливості ніг.
Оцінити будь ласка статтю: