Мелірування волосся – рекомендації і поради

Мелірування волосся - фарбування.

Мелірування являє собою один із прийомів фарбування волосся, який, незважаючи на відносно «молодий вік», користується сьогодні великою популярністю серед жінок. Мелірування дозволяє надати не тільки блискучий відтінок волоссю, але також і обсяг зачісці.

Зрозуміло, що краще для мелірування волосся, звернутися до професіоналів – у перукарню, салон краси. Але якщо з якихось причин ми не можемо собі дозволити звернутися до фахівців, цілком можна зробити мелірування і в домашніх умовах. Але в цьому випадку слід бути обережним і уважним, чітко дотримуючись інструкції, щоб не зіпсувати собі волосся, а ні настрій.

Отже, для початку слід підготувати волосся. Фарбу краще наносити на сухе, немите волосся (бажано перед процедурою не мити голову два-три дні, так як природний жир вбереже волосся від травмування). А ось розчесатися необхідно.

Для мелірування нам знадобиться:

  • блондорат, що представляє собою освітлюючий порошок;
  • окислювач 9-12% (чим темніше волосся і чим більше потрібно його освітлити, тим більш концентрованим повинен бути окислювач, але не більше 12%).
  • окислювач слабший;
  • пензлик для фарбування волосся;
  • не металева миска;
  • гребінець.

Залежно від способу фарбування нам може знадобитися також фольга або силіконова шапочка із звичайним гачком.

Після того, як всі необхідні аксесуари підготовлені, потрібно розвести склад 1:2 (одну частину блондората на дві частини окислювача). Кількість суміші слід визначати, виходячи з кількості волосся, які ми хочемо пофарбувати. На волосся середньої довжини потрібно близько однієї ложки блондората.

Можна купити в магазинах вже готовий набір для мелірування. Фарба в такому наборі не така агресивна, як професійний блондорат, але і отримати чисто білий колір буде складніше.

Якщо ми хочемо не просто висвітлити окремі пасма, але пофарбувати їх у який-небудь відтінок, то потрібно ще й відтіночний бальзам або фарба.

Мелірування короткого волосся

Для короткого волосся, мелірування краще всього проводити за допомогою шапочки і гачка. В шапочці проробляються дірки (в спеціальних перукарських шапочках дірки вже є, але можна взяти, приміром, плавальну шапочку або целофановий пакет і проробити отвори самостійно). За допомогою гачка і гребінця через отвори протягуються волосся, на які і наносять знебарвлюючий склад.

Фарба залишається на волоссі приблизно на 15-25 хвилин в залежності від того, наскільки світлими ми хочемо зробити пасма. Після закінчення відведеного часу, шапочка знімається, волосся промивається. Не забуваємо нанести на волосся бальзам і змити його.

Мелірування довгого волосся

Якщо ж мова йде про довге волосся, то його краще мелірувати за допомогою фольги. Фольгу слід розрізати на кілька смужок. Ширина кожної смуги повинна складати не менше 10 сантиметрів, а довжина шматка фольги повинна дорівнювати подвійній довжині волосся.

Починати фарбування слід з верхньої частини голови. Потрібно відчисати тонке пасмо і покласти під нього шматок фольги. На волосся наноситься фарба, а потім пофарбоване пасмо закривається зверху другою половиною фольги. Бічні зрізи фольги потрібно підкрутити, щоб фарба не змогла потрапити на решту волосся.

Після того, як всі пасма пофарбовані, потрібно почекати 15-20 хвилин, а потім промити волосся теплою водою.

Є ще один спосіб мелірування – по колу. З фольги або будь-якого підручного матеріалу вирізається коло, в центрі якого робиться отвір. Через цей отвір протягується волосся, розподіляється по колу і фарбується. Фарбоване волосся накривається фольгою, потім фарба змивається теплою водою.

Поради, рекомендації

І наостанок, декілька порад, як зробити мелірування в домашніх умовах більш зручним і ефективним.

Якщо планується знизити час витримки освітлювального складу на волоссі, то можна взяти більш сильну концентрацію розчину.

Намагайтеся наносити склад на волосся максимально швидко, щоб час витримки фарби на всіх пасмах був більш-менш однаковим.

Не забудьте перед фарбуванням змастити лоб і шию жирним кремом, одяг захистити старим рушником, а руки – рукавичками.

Результат фарбування залежить не тільки від якості фарбувального складу, а від вміння того, хто фарбує, також і від фізичного стану організму. Так, при вагітності, прийомі гормональних засобів, хронічній втомі, стресах, зміні клімату тощо, волосся фарбується значно гірше.

Головною умовою для мелірування є здорове волосся.

І нарешті, після тонування і мелірування не забувайте використовувати спеціальні засоби для зміцнення волосся (маски, бальзами, шампуні). Пам’ятайте про те, що після цієї процедури волосся стає більш крихким.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Валентина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.