Сироїдіння, переваги і недоліки

Сироїдіння всі за і проти.

Сироїдіння – спосіб життя, який передбачає вживання в їжу продуктів в сирому вигляді. Основний раціон складають овочі і фрукти, тому натуризм дуже нагадує вегетаріанство.

Правильне сироїдіння

Любителі сироїдіння впевнені в тому, що вживання в їжу продуктів, що не піддаються термічній обробці, відповідає природній сутності харчування, адже наші предки були зовсім далекі від кулінарії. В теорії виходить, що саме сирі продукти приносять максимум користі для організму людини, адже в них зберігається повний склад вітамінів. Сироїдіння – відмінний варіант для тих, хто хоче скинути зайву вагу, поліпшити стан здоров’я, позбутися від хвороб. Сирі овочі і фрукти входять до складу різних дієт, спрямованих на схуднення, таких, як дієта Дюкана, сира вегетаріанська, овочева, Мішеля Монтіньяка тощо. Сироїдіння, як напрям у культурі харчування сформувалося в кінці 19 століття. Його зачинателем вважають лікаря зі Швейцарії – Макса Бірхер-Беннера. Суть його вчення полягала в тому, що рослини в процесі своєї життєдіяльності отримують енергію сонячного світла, яка перетворюється в електромагнітну енергію. Саме вона важлива для людини, і отримати її можна тільки шляхом поїдання продуктів в сирому вигляді. На жаль, в 20 столітті стала стрімко розвиватися промисловість, у результаті чого з’явилися нові методи консервування, рафінування, переробки продуктів. Це призвело до того, що людина все більше віддалялася від природи, отримувала менше вітамінів і корисних речовин, в результаті чого здоров’я цілих націй стало погіршуватися. Сьогодні зростає кількість хворих на ожиріння, гіпертонію, діабет і рак.

Недоліки сироїдіння

В останнім часом все більше людей прагнуть вести здоровий спосіб життя, тому число прихильників сироїдіння зростає з кожним днем. В кінці 90-х років 20 століття німецький вчений Клаус Лейцман на базі Гісенського університету провів дослідження сироїдів, в результаті якого були виявлені деякі неприємні факти. У третини жінок була діагностована аменорея (тривала відсутність менструацій). 15% учасників дослідження страждали від залізодефіцитної анемії, причому, чим більше стаж сироїдіння, тим запущенней був діагноз.

Крім того, за два роки проведеного експерименту у пацієнтів був виявлений недолік кальцію, магнію, йоду, цинку, вітамінів групи Е, D і В12. Найцікавіше, що їжа повністю забезпечувала організм необхідними елементами, а от повністю засвоїтися вони не могли. Вчені досліджували різні групи сироїдів, в тому числі і м’ясоїдних. У результаті було доведено, що 57% пацієнтів страждали від зниженої маси тіла. Також у прихильників натуризма відзначалося зниження розумових здібностей, на підставі чого був зроблений висновок, що розвиток людського мозку почався тоді, коли люди стали вживати оброблену їжу. До досліджень підключилися британські фахівці, які довели, що сироїдіння вкрай негативно впливає на стан зубної емалі. Британський інститут харчування негативно ставиться до сироїдіння у дітей.

Переваги сироїдіння

Про переваги сироїдіння говорять його прихильники. Багато хто відзначає, що вже через рік такого способу життя можна забути про проблему зайвої ваги, можна очистити організм від шлаків і значно поліпшити своє самопочуття. Сироїди навіть відзначають підвищення опірності організму до простудних захворювань. Ті, хто вживає в їжу сирі продукти, відзначають, що завдяки підвищеному вмісту в продуктах клітковини організм вчиться перетравлювати грубі волокна, внаслідок чого людині стають нестрашні різного роду отруєння. Із-за складності процесу перетравлення організм швидше насичується. Поступово можна утамувати відчуття голоду одним яблуком. Сироїди потребують меншої кількості часу на сон. Крім того, перейшовши на подібний спосіб життя, у людини з’являється маса часу, адже тепер не потрібно витрачати час, стоячи біля плити.

Міським жителям досить важко дотримуватись методів і принципів сироїдіння, та й не кожен зможе дозволити собі такий спосіб життя. Багато хто з нас страждає захворюваннями шлункове-кишкового тракту, при яких сироїдіння протипоказане. Звичайно, можна включити в раціон більше овочів і фруктів, що підуть організму на користь. Не варто повністю міняти своє життя, все має бути в міру, адже можна взяти найбільш прийнятні принципи сироїдіння і включити їх у свої звички.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *