Насіння льону від кашлю

Насіння льону від кашлю.

Корисні властивості лляного насіння відомі з давніх пір. Ще наші предки лікували різні захворювання за його допомогою. А про те, що лляне насіння допомагає боротися з вологим кашлем, вперше згадав у своїх навчаннях Авіценна. Цей чудодійний засіб використовують у лікувальних цілях і в наші дні. Спеціалісти в області медицини рекомендують не обмежуватися тільки народними рецептами, а поєднати їх застосування з лікарськими препаратами. У будь-якому випадку, перш ніж лікувати кашель за допомогою лляного насіння, бажано проконсультуватися з лікарем.

Корисні властивості насіння льону та вплив на органи дихальних шляхів

Лляне насіння багате ефірними оліями, які мають складний хімічний склад. У нього входять олеїнова, стеаринова та пальмова кислоти, магній, кальцій і калій, а також йод, білки і вуглеводи.

Цей інгредієнт застосовується для лікування вологого кашлю у дорослих і дітей. Насіння льону володіє протизапальною і протимікробною діями. Приготовлені з нього ліки м’яко розріджують мокротиння і сприяють виведенню його із бронхів, легень і верхніх дихальних шляхів. А ще вони пом’якшують слизову горла і мають обволікальну властивість.

Ефективні рецепти з насінням льону від кашлю

Існує декілька ефективних рецептів з насінням льону від кашлю.

Для того, щоб прискорити виведення мокротиння у дітей, приготуйте відхаркувальний відвар із сухого насіння льону. Для цього подрібніть дві столові ложки інгредієнту за допомогою блендера або кавомолки, залийте склянкою крутого окропу і настоюйте не менше години. Отриманий відвар процідіть через марлю, складену в декілька шарів або бавовняну тканину. Приймати його слід три-чотири рази на день, по три столових ложки. Зверніть увагу на те, що у цього настою своєрідний смак, тому його бажано підсолоджувати цукром або медом перед тим як давати дітям.

Наступний рецепт підходить і для дітей, так і для дорослих. Він допомагає боротися з захриплістю голосу і голосним кашлем при ларингіті і фарингіті. Залийте одним літром окропу чотири столові ложки лляного насіння і варіть на невеликому вогні протягом двадцяти хвилин. Зніміть суміш з плити і залиште її на дві години під щільною кришкою. Проціджувати відвар не потрібно. Його приймають п’ять, шість разів на день по одній третині склянки, а також використовують для зняття приступів кашлю.

Настій з насіння льону з лимоном і медом допомагає впоратися не тільки з кашлем, але і з загальними симптомами застуди (нежить, головний біль, слабкість). Готується він дуже просто. Чайну ложку лляного насіння заливають склянкою окропу, настоюють годину, додають половину столової ложки меду і стільки ж, лимонного соку. Пити такий настій рекомендується на ніч.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Марина

  2. Від Ирина

  3. Від Ирина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *