Як зберігають ліки?

В кожному будинку є аптечка з необхідними лікарськими препаратами. Щоб вчасно надати допомогу, слід завчасно здійснити пошук ліків, а після їх придбання всі лікарські засоби зберігати в одному місці. І не просто в одному місці, а за формою випуску, тобто пігулки окремо від порошків, мазі і пляшечок. При цьому важливо знати, як зберігати лікувальні засоби.
Ліки з терміном придатності
Періодично переглядайте препарати, щоб виявити ліки з терміном придатності. Буває так, що він ще не закінчився, а пігулки пожовклі, сироп змінив запах і випав в осад – не ризикуйте, варто позбутися від сумнівних продуктів. В краплях можуть утворюватися кристали, збовтування таких флаконів не допоможе. Їх теж потрібно викинути! Слідкуйте за температурою зберігання ліків – вона повинна бути не вище 15 градусів, хоч деякі фармацевтичні компанії і пишуть до 25.
Найбільш тривалими в зберіганні є зеленка і йод. Такі ліки з терміном придатності не втрачають лікувальних властивостей, але все ж, краще придбати нові – вони не так багато коштують. Не варто викидати пластмасову пробочку із-під ковпачка, так як вона запобігає потраплянню повітря в ліки. Із зеленки, наприклад, випаровується спирт, а йод і зовсім випаровується. Перекис водню виділяє активний кисень, його термін придатності в запечатаному вигляді півроку, а після відкриття всього 10 днів, потім бульбашки перетворюються у воду.
Як потрібно зберігати лікарські засоби?
Виявляється пігулки також дихають, тому зберігати їх потрібно в картонній коробці, наприклад, із-під взуття. Пігулки, виписані поштучно за рецептом, зберігайте в маленьких пакетиках з герметичною застібкою, із обов’язково підписаною назвою і з зазначенням дати закінчення терміну придатності. Пігулки, що випали з блістера, обов’язково викидайте – не завжди можна правильно визначити, що саме це за препарат. Пляшечки, флакончики зберігайте окремо від пігулок, бажано, щоб це була бляшана коробка з водонепроникним дном.
Як зберігати ліки? В інструкції кожного препарату написано: «Зберігати в темному, захищеному від світла місці». Не зайвим було б додати напис: «зберігати подалі від дітей». А де ж краще подалі від дітей? В кухонній шафці, в коморі або на полиці в коридорі – найоптимальніший варіант!
Лікувальні трави, куплені в аптеці, зберігайте в упаковці, а зібрані самостійно, в картонних коробках. Трави з ефірними маслами складайте окремо від фітозборів.
Тільки знаючи, як правильно зберігати ліки, можна зберегти їх властивості протягом усього терміну придатності. Бажаємо вам якомога рідше, тільки за необхідності заглядати в коробки з лікарськими препаратами!
Оцінити будь ласка статтю:
Поки всі зберігають у холодильнику – найкращий метод