Елеутерокок – властивості та його застосування

Елеутерокок та його застосування

Елеутерокок – це лікарська культура, чагарник, яка належить до сімейства Аралієвих, переважно зустрічається на вологих родючих ґрунтах гірських схилів і ялицевих галявинах кедрових лісів.

Адаптогени вже тривалий час застосовуються не тільки в екстремальних умовах, але і в спорті. Мабуть одним з найбільш популярних з них є елеутерокок. Він має яскраво виражену тонізуючу дію і сприяє поліпшенню загального стану здоров’я.

Як діє елеутерокок?

Ефекти елеутерококу:

  • поліпшення обмінних процесів;
  • підвищення адаптаційних властивостей організму;
  • нормалізація рівня цукру в крові;
  • підвищення стресостійкості організму.

Для підтвердження корисних якостей елеутерококу були проведені випробування, які показали, що у осіб, які тривало приймають елеутерокок в екстремальних умовах, спостерігалося зниження захворюваності, поліпшення самопочуття, підвищення ємності легень, більш швидке відновлення фізичних параметрів після роботи, незначне збільшення сили і витривалості м’язів.

У спорті даний адаптоген отримав поширення, завдяки стимулювальному ефекту – зниження втоми, сонливості та підвищення працездатності. Іншими словами, робота виконується з меншим зусиллям. Доведено також, що елеутерокок на тривалий час покращує розумову роботу.

Приймання елеутерококуЕлеутерокок - це лікарська культура.

Спиртова настоянка елеутерококу приймається по 15-30 крапель на ложку води за 30 хвилин до їжі, один-три рази в день. В якості профілактики рекомендується приймати даний препарат 3-5 днів до початку кожного місяця.

Не приймайте елеутерокок при високій температурі, в період гострих інфекційних захворювань, а також при гіпертонічній хворобі.

Якщо в процесі курсу спостерігається безсоння, дратівливість, або почуття тривоги, то це означає, що ви використовуєте занадто високі дозування. Для усунення даних побічних ефектів рекомендується знизити дозування.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Светлана

  2. Від Svetlana

  3. Від Саша

  4. Від Мария

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.