Як лікувати забій пальця на руці?

Забій пальця на руці - лікування.

Забиттям пальців чи інших частин тіла людини зазвичай називається закрите пошкодження м’яких тканин в наслідок дії тупого предмета. Як правило, на місці травми утворюється синець, але іноді таке пошкодження може мати і декілька серйозніші наслідки.

Щоб почати лікування забою пальця на руці, для початку потрібно визначити, а чи не забите місце перелом? Вірними ознаками перелому є раптовий сильний біль у пошкодженому пальці, зміна його форми або товщини, ненормальна рухомість, або навпаки, обмежене функціонування. При наявності декількох ознак перелому, слід негайно звернутися до хірурга.

Рядовий забій пальця на руці проявить себе болем і припухлістю. Якщо удар припав на нігтьову пластину – незабаром під нігтем утвориться гематома, завдяки якій сам ніготь змінить свій колір.

Щоб розпочати лікувати забій пальця на руці, в першу чергу необхідно потримати пошкоджений палець під струменем холодної води. Також можна накласти на травмований палець марлеву пов’язку і помістити забите місце в ємність з льодом. Холод зменшить больові відчуття і синець розсмокчеться швидше.

Наступною дією повинна стати обробка йодом нігтьової пластини. При ударі в нігті часто утворюються мікро-тріщини, через які може потрапити зараження. Обробка йодом дозволить вам врятувати ніготь і вберегтися від інфекції. Бажано так само зробити йодну сітку на місці удару – таким чином можна уникнути набряку.

Щоб швидко вилікувати забій пальця на руці, можна спробувати використовувати і домашні методи лікування. Наші бабусі вважали, що кращий засіб для лікування забитих місць буде картопля. На хворе місце потрібно накласти марлю, змочену в кашці із звареної в шкаралупині і розім’ятої картоплі. З допомогою такого компресу швидко розсмоктуються крововиливи і зменшуються больові відчуття. Іноді для кращого ефекту в кашку з картоплі додають питну соду або мед.

Якщо відварювати картоплю не має можливості, то зійдуть і прості картопляні очистки. Чистимо сиру картоплину, прикладаємо до хворого пальця одне лише лушпиння – внутрішньою стороною. Прикріплюємо очисток за допомогою пластиру або бинта. Компрес не знімаємо близько трьох годин, при необхідності його можна змінити. Цей простий засіб швидко заспокоїть біль в пошкодженого пальця і не дасть синцям розквітнути всіма кольорами веселки.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.