Як зберегти зір – профілактика

Як зберегти зір, його профілактика

Очі – це одні з найважливіших органів, за їх допомогою ми сприймаємо світ. Зір дарує нам радість бачити навколишнє у всій його красі, наших рідних і близьких, все, що знаходиться навколо нас. Але, на жаль, очі – це також і самий чутливий до зовнішніх подразників орган, тому втратити гостроту зору досить легко. З появою в нашому житті комп’ютерів, смартфонів, ноутбуків навантаження на очі у людей, тісно пов’язаних з інформаційними та розважальними (наприклад, відеоігри) технологіями, різко зросло. В наслідок чого черги до окулістів стали помітно зростати.

Заради інтересу перевірте себе: якщо вам стало важко протягнути нитку в голку, ви не можете в деталях розглянути віддалений предмет, який раніше бачили чудово з тої ж відстані, або ж навпаки, що знаходяться поблизу від вас предмети розпливаються, то фахівці рекомендують пройти обстеження.

Причиною втрати зору є порушення функцій кришталиків очей, що може бути викликана перевтомою або віковим фактором. З віком кришталики очей тверднуть, це теж призводить до порушення зору (згадайте уроки фізики в школі і експерименти з лінзою). Приблизно після 40-45 років, коли починається процес старіння, починають старіти і очі, причому старіння очей відбувається набагато швидше, ніж інших органів. У деяких випадках може почати розвиватися катаракта, глаукома та інші захворювання, при яких вражається сітківка ока і порушується центральне зір.

Профілактика збереження зору

Профілактикою збереження зору може стати позбавлення від втоми як очей, так і всього організму (адже на тлі загальної перевантаження організму страждають і очі). Допомагають у цьому випадку різні види масажу (можна масажувати кінчиками пальців навколо очей, якщо поруч немає знайомого масажиста, але ні в якому разі при цьому не можна тиснути на очі руками). Крім того, якщо ви багато працюєте за комп’ютером, то хоча б через кожну годину робіть невеликі перерви – відірвіться від екрану, вийдіть на вулицю або просто підійдіть до вікна і подивіться на навколишній світ в якості розрядки. Корисно для зняття втоми «покрутити» очима за годинниковою стрілкою і проти або навіть гарненько покривлятися (тільки переконайтеся, що поруч з вами нікого немає, а то доведеться ще й синець під оком лікувати). Також постарайтеся не читати книги і не використовувати цифрову техніку під час поїздки в транспорті. Крім цього, приділяйте увагу освітленню при роботі і читанні книг, воно має бути м’яким і не різати очі. Ну, а розташування за робочим столом, щодо світла, вчили ще в школі: світло має йти зверху і зліва, щоб на робочу поверхню не падала тінь.

І ще – намагайтеся уникати книг і газет з поганою якістю паперу і друку. Намагайтеся стежити за своїми очима і доглядайте за ними – втратити зір легко, а от знайти його знову дуже складно і дуже дорого. Приділяйте увагу дітям – зараз дуже багато молоді, прямо-таки «живе» в телефонах, планшетах та комп’ютерах. Пам’ятайте: за все, що ми в житті побачили, ми зобов’язані своїм очам.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.