Простудний лишай – причини, симптоми, лікування

Простудний лишай: симптоми, лікування та фото.

Сьогодні лікарі спростовують інформацію, що простудний лишай є рідкісним діагнозом. Насправді це одне з поширених ускладнень простудних захворювань, яке у великій медичній практиці отримало назву «рожевий лишай» або ж «лишай Жибера». Це інфекційно-алергічне ураження шкірного покриву, яке прогресує при тривалому переохолодженні або різкому зниженні імунітету. Хвороба не заразна, тому можна сміливо виключити інфікування людей, які перебувають у найближчому оточенні пацієнта.

Простудний лишай – причини

Етіологія даного патологічного процесу остаточно не з’ясована, проте лікарі стверджують, що основним збудником є герпес-вірус сьомого типу. Простудний лишай прогресує у віці 10 – 35 років, не має статевих уподобань, а загострюється, як правило, в осінній і весняний періоди, коли імунітет пацієнта особливо ослаблений застудами. Особливо небезпечні сезонні епідемії ГРЗ і ГРВІ, так що вкрай важливо після хвороби відновлювати ослаблений імунітет хворого.

Як показує практика, хвороба загострюється після тривалих простудних захворювань, а період лікування деколи затягується на 4-6 тижнів. Інкубаційний період триває кілька тижнів, після чого на шкірі з’являються очевидні плями алергічного характеру.

Симптоми простудного лишаю

Головний симптом цього захворювання – рожева пляма, яка обов’язково з’являється на тілі. Її розміри — два-три сантиметри у діаметрі, а колір рожевий. Вона називається «материнською бляшкою», а по закінченню певного проміжку часу жовтіє і покривається скоринкою. Крім неї на шкірі з’являються інші рожеві плями меншого розміру (в діаметрі до одного сантиметри), які після нетривалого перебування на тілі покриваються лускою, а по краях залишається яскраво рожевий обідок.

Однак крім естетичного дефекту хворобу супроводжують вкрай неприємні внутрішні відчуття. Пацієнт відчуває почуття сильного свербежу, стягування шкіри і печіння, яке не дає спокою вдень, а ні вночі. Вогнище захворювання найчастіше локалізується в області грудей, після чого поступово поширюється по животу до пахових складок, але також зачіпає області плечей, стегон і навіть шиї. На обличчі специфічні плями виникають вкрай рідко, а от інші ділянки шкірного покриву змінюють свій колір, спостерігається почервоніння і підвищена набряклість. Усунути такі аномалії може тільки час і правильно підібрана схема консервативного лікування.

Лікування простудного лишаю

Яке б, ефективне лікування не підібрав лікар, пройдуть симптоми захворювання тільки через чотири-шість тижнів. Рівно стільки потрібно організму, щоб остаточно позбутися від хвороботворної інфекції. Виникає питання, а навіщо тоді приймати прописані фахівцем медикаменти?

Все просто: рекомендований медикаментозний ряд дозволяє помітно послабити симптоматику захворювання, врегулювати стан нервової системи, а також помітно зміцнити імунну систему для її подальшої працездатності та опірності іншим хвороботворним мікроорганізмам.

Основними лікувальними діями стає прийом антигістамінних препаратів, гіпоалергенна дієта й носіння одягу з натуральних матеріалів (виключаючи шерсть і синтетику). В іншому, простудний лишай зникає з часом, так що доведеться запастися терпінням.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *