Визначення ступеню і надання першої допомоги при обмороженні

Надання першої допомоги при обмороженні.

Грамотно зроблена перша медична допомога при обмороженні дозволяє скоротити ризик втрати обмороженої частини в кілька разів, тому тут дуже важливо правильно зрозуміти принцип, за яким охолоджуються частини тіла і створити організму сприятливі умови для того, щоб він сам відновився.

Що не можна робити при обмороженні?

Навколо цієї теми досить багато міфів: некваліфіковані по медичній частині люди передавали поради один одному, як допомогти людині при обмороженні, висловлювали різні припущення з цієї точки зору протягом довгого часу. Безумовно, що частина цих порад не тільки не обґрунтовані з наукової точки зору, але ще й шкідливі.

Наприклад, деякі люди вважають, що обмороження може статися тільки в лютий мороз. Насправді обмороження може статися, як при -30°C, так і при +10°C.

Справа в тому, що при обмороженні велике значення має не стільки температура, скільки вітер і вологість: якщо тіло вологе, а на вулиці сильний прохолодний вітер, то обмороження може статися на будь-якій відкритій частині тіла.

Також багато хто вважає, що при обмороженні потрібно розтерти обмерзлу частину, але це не так: існує глибоке та поверхневе обмороження, і при цьому глибоке обмороження розтирати не можна. Яке з них сталося – дізнатися неможливо, і тому в будь-якому разі, також ні за яких обставин, не можна розтирати обмерзлу частину: якщо розтерти глибоке обмороження, то зігрівання відбудеться тільки поверхневої частини. При цьому у внутрішніх шарах крові не буде, і обморожена частина буде втрачена.

Перша допомога при переохолодженні та обмороженні

Переохолодження та обмороження відрізняються між собою тим, що обмороження – це лише локальне переохолодження. Обмороження може статися з носом, пальцями, руками і ногами, а також вухами.

При загальному переохолодженні, відповідно, охолоджується весь організм і спостерігається низька температура тіла.

Існує дві ступені переохолодження

Перша. Людина тремтить, і це природна реакція організму, який таким чином намагається зігрітися. Потерпілого потрібно активно торсати.

Друга. Потерпілий не відчуває холод, тому що центральна терморегуляція в мозку перестає працювати. Йому може здаватися, що стало тепліше. В цьому випадку потрібно помістити людину в сухе тепло. Ефект можна підсилити, якщо обгорнути потерпілого кількома ковдрами, щоб зберігалося тепло. Через 20 хвилин йому можна дати випити гарячий чай, але якщо людина ще не відчуває холод, то напої йому давати не можна, так як в цьому випадку може пропасти ковтальний рефлекс і людина вдавиться.

Долікарська допомога при обмороженні залежно від ступеня

Отже, перше, що робити при обмороженні – це помістити людину або частину тіла в сухе тепло і при цьому уникати розтирання. Це правило стосується всіх ступенів обмороження.

Невідкладна допомога при обмороженні трохи відрізняється в залежності від ступеня, визначити яку не завжди вдається.

Ступені обмороження і перша допомога

Обмороження 1 ступеня. Невідкладна допомога при обмороженні першого ступеня не потрібна. Організм сам відновиться через деякий час. Єдине, що потрібно зробити – не допустити настання другого ступеня, і тому легке поколювання тканини має стати сигналом до того, щоб переміститися в тепло.

Обмороження 2 ступеня. Перша допомога потерпілому при обмороженні другого ступеня полягає в тому, щоб допомогти йому «розігнати кров» в цій частині. Наприклад, при обмороженні носа потрібно крутити головою. При цьому ступені, на місці обмороження, виникають бульбашки на наступний день.

Обмороження 3 ступеня. При цьому ступені потерпілого слід перенести в тепле приміщення, і через 10 хвилин помістити обморожену ділянку в теплу воду, температуру якої з часом підвищують. В тканинах при цьому відбувається грануляція і відмирання клітин.

Обмороження 4 ступеня. Потерпілого потрібно якнайшвидше доставити в лікарню, тому що ймовірність втрати обмороженої частини дуже велика. Поки постраждалого доставляють в лікарню, обморожену частину укутують теплою сухою тканиною.

Бережіть себе, крепкого Вам здоров’я!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *