Як в домашніх умовах видалити кліща із шкіри?

Видаляємо кліща в домашніх умовах

З настанням теплих літніх місяців зростає загроза кліщів, яка несе в собі небезпеку для людини. Всупереч сформованому стереотипу, кліщі можуть напасти не тільки в лісі, але і в міському парку або на пляжі, оскільки вони живуть у траві. Основна небезпека виходить від іксодових кліщів, які є джерелом зараження енцефалітом. Крім того, кліщі є переносниками різних збудників, можуть інфікувати людину геморагічною лихоманкою.

Способи позбавлення від кліща в домашніх умовах

Укуси кліщів далеко не рідкість, тому кожен раз бігти в поліклініку за допомогою видалення комахи не раціонально. Краще познайомитися з основними правилами, які підкажуть, як видалити кліща в домашніх умовах.

Попадаючи на тіло людини, кліщ впивається в шкіру і поступово закручується за годинниковою стрілкою, проникаючи глибше. Розуміючи цей принцип, можна застосовувати зворотний прийом, тобто витягати кліща з шкіри, викручуючи його у зворотний бік.

Основні способи видалення кліща в домашніх умовах:

  • захопіть комаху великим і вказівним пальцем, акуратно витягуйте, поступово викручуючи проти годинникової стрілки;
  • скористайтеся пінцетом, захопіть кліща максимально близько до хоботка, важливо не розчавити його, інакше виникне небезпека розповсюдження інфекції;
  • зробіть петельку з нитки, накиньте її на кліща і потихеньку витягайте.

Не варто побоюватися, якщо після видалення кліща його хоботок залишиться в шкірі, головне, що він сам відсутній. На місці укусу утворюється невеликий гнійник, через тиждень від нього не залишиться й сліду, хоботок вийде сам собою. Єдина рекомендація – після видалення кліща місце, де він був, слід обробити, змастити йодом або зеленкою. Перестаратися теж не варто, можна спалити або пересушити шкіру.

Небезпечний міф про видалення кліща

Розмірковуючи про те, як видалити кліща в домашніх умовах, народні лікарі часто дають пораду змастити місце укусу маслом. Вважається, що рослинний продукт «забиває» органи дихання комахи, вона послаблює хватку і легко видаляється з шкіри. Рекомендація досить популярна. Дійсно кліщ легко виходить назовні, часто без допомоги людини.

Пам’ятаєте! Такі експерименти категорично заборонені медиками! Проблема в тому, що гинучи кліщ випускає отруйну рідину, небезпечний склад потрапляє в організм людини і швидко поширюється з кров’ю, збільшуючи ризик зараження небезпечними захворюваннями.

Що робити з видаленим кліщем?

Видаленого кліща із шкіри медики рекомендують віднести в санітарно-епідеміологічну службу або інфекційну лікарню. Необхідно провести дослідження і визначити, чи не був енцефалітний кліщ. Інфекція потрапляє в організм людини із слиною комахи, тобто при укусі вже відбувається зараження. Чим раніше почати лікування, тим більше шансів на позитивний результат. Якщо ж, вирішили не відвідувати фахівців, а просто позбутися кліща, то рекомендується його спалити, щоб убезпечити себе від повторного укусу.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.