Як оброблюють поранення?

Обробляємо поранення і накладаємо повязку

Будь-яка відкрита рана або поріз сприяє проникненню бактерій в більш глибокі шари тканини, викликаючи інфекцію. Як очистити продезінфікувати рану та накласти пов’язку? Що треба пам’ятати, як діяти у випадку сильної кровотечі? А далі і піде мова про основні етапи надання першої допомоги. Розповімо, як обробити відкриту рану і накласти пов’язку.

Отже, давайте визначимо основні дії, які необхідно вжити при одержанні відкритої травми або порізу.

Спершу необхідно зробити для запобігання зараження і зупинки кровотечі:

  • промивання поранення;
  • дезінфекція;
  • накладення пов’язки.

Промивання поранення

Кровотеча вказує, що тіло очищає рану. Ви повинні продовжити цей процес шляхом промивання рани в проточній і холодній воді протягом однієї-двох хвилин. Вода має бути чистою проточною, щоб можна було добре обполоснути рану. Якщо кровотеча триває, необхідно притиснути поранення одним або двома тампонами і утримувати не менше двох хвилин.

У разі подряпин чи поранень розташованих у важкодоступних місцях, для промивання рани використовуйте ватяний тампон змочений розчином антисептика. Також можна промити рану мильним розчином.

Сильна кровотеча може бути викликана пошкодженням артерії. В цьому випадку, необхідно накласти на рану стерильну пов’язку з гіпсовим кронштейном і негайно транспортувати постраждалого в лікарню.

При очищенні рани слід використовувати антисептики розведені водою у відповідності з інструкціями, наданими виробником. В іншому випадку, концентроване застосування антисептичних засобів безпосередньо на пораненні, може бути дуже болючим.

Якщо використовуєте в якості антисептика для промивання рани марганцівку, переконайтеся, що всі кристали розчинилися у воді повністю. Інакше потрапивши в рану, не розчинний кристал може завдати опік.

Зеленка і йод, як правило продаються вже в готовому до застосування вигляді, однак обробляти ними слід лише околиці рани і ні в якому разі не саму рану.

Очищення та дезінфекція

Після промивання рани переходимо до стадії очищення і дезінфекції. На даному етапі нам необхідно видалити всі сторонні тіла, що залишилися після миття. Використовуйте для цього пінцет.

Якщо, наприклад забруднення потрапило глибоко в рану, то може знадобитися хірургічна обробка під загальним наркозом. В іншому випадку новий шар шкіри буде не дуже привабливий і залишиться слід. Після очищення необхідно знову промити поранення антисептиком.

Будьте обережні з великими сторонніми предметами в рані. Не тягніть їх, це може завдати серйозної шкоди і тільки спровокує сильну кровотечу. У цьому випадку акуратно, не торкаючись чужорідного тіла зафіксуйте поранення за допомогою бинтів, та негайно зверніться за допомогою до найближчого травм пункту.

Накладення пов’язки на поранення

Якщо поранення не кровоточить, то можна обійтися і без пов’язки. Досить буде обробити його антисептичним кремом або маззю. У деяких випадках можна використовувати невеликий пластир для закриття поверхні рани.

Для великих поранень, після миття і дезінфекції, слід накласти стерильну пов’язку.

Якщо рана продовжує кровоточити, не використовуйте для накладення пов’язки вату, оскільки вона може потрапити в волокна тіла, що може призвести до непередбачуваних наслідків.

Накладати пов’язку потрібно дуже обережно. Ви не повинні сильно перетягнути кінцівку, на яку накладається пов’язка. Це може перешкоджати вільному надходженню крові і викличе біль, а потім-оніміння. В цій ситуації слід якомога швидше послабити пов’язку.

Стежте, щоб пов’язка не намокала. Намагайтеся тримати пов’язку не менше 48 годин, якщо вона не вимагає заміни через просочення крові. Більш тривале носіння пов’язки сприяє швидкому загоєнню поранень. Пов’язка знімається тоді, коли вона забруднена, змочена, або просочилася кров’ю.

Знімається пов’язка при загоєні рани. Для більш легкого і безболісного зняття, рекомендується відмочити пов’язку у воді.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *