Яке існує лікування лімфовузлів у дітей?

Лікування лімфовузлів у дітей

Дуже часто лікарям-педіатрам у своїй медичній практиці доводиться стикатися з лікуванням лімфатичних вузлів. В нормі у здорової дитини лімфовузли не збільшені. Однак є категорія дітей, у яких лімфовузли помічаються випуклими над поверхнею шкіри і стають приводом для занепокоєння батьків. Як правило, збільшенням лімфовузлів страждають більше діти, ніж дорослі.

Лімфовузли є свого роду «датчиками». Вони збільшуються у разі відповідної реакції на наявність запалення або інфекції в організмі.

Причини і симптоми збільшення лімфовузлів

Для малюків перших років життя трохи збільшені лімфавузли (1-2 сантиметри) не вважаються патологією і не є ознакою захворювання. Однак при збільшенні лімфовузлів дещо більше, необхідно терміново шукати причину. Так як їх збільшення виникає при розмноженні лімфоцитів, як роздратування на інфекційні захворювання. Крім цього лімфовузли можуть реагувати:

 • на алергію;
 • введення вакцини;
 • карієс зубів.

Як правило, лімфовузли збільшуються майже у всіх дітей при простудних захворюваннях.

Причиною може бути:

 • паротит;
 • мононуклеоз;
 • цитомегаловірус;
 • герпес;
 • та інші вірусні захворювання.

Іноді зміни в розмірах діти можуть помічати і самі – вони відзначають невелику біль і дискомфорт при пальпації. У дитини знижується апетит, підвищується температура.

Лікування та діагностика

При лікуванні збільшених лімфовузлів необхідно в першу чергу звернутися до лікаря. Саме він зможе визначити, як лікувати лімфовузли у дітей, також визначить природу їх змін і призначить всі необхідні аналізи.

Як правило, це:

 • загальний аналіз сечі;
 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз крові;
 • аналіз крові на антитіла до вірусів, цитомегаловірусу, герпесу.

Якщо у лімфовузлах виявляється гній, а причини невідомі, то хірург призначає пункцію. Дана операція абсолютно безболісна, так як відбувається під місцевою анестезією.

Виходячи з результату аналізів, лікар призначає відповідне лікування.

Ні в якому разі не можна застосовувати теплі компреси, народну медицину при лікуванні збільшених лімфовузлів. Це може тільки погіршити становище.

Як вже було зазначено, для боротьби із описаною недугою, в першу чергу, необхідно з’ясувати причину, що викликала збільшення лімфовузлів. Адже з одужанням, їх розміри зменшаться. Тому, якщо лікар дав призначення по лікуванні лімфовузлів у дітини, то потрібно суворо дотримуватьися інструкцій і недуга має пройти.

Важливим є застосування антибактеріальної терапії, щоб припинити інфекцію. У більшості випадків лікар-педіатр призначає антибіотики, фізіотерапію. Однак при більш запущених формах, коли мова йде про розм’якшенні лімфотичні вузли, то потрібно хірургічне втручання.

При цьому важливо забезпечити дитині повний спокій і створити всі необхідні умови для його якнайшвидшого одужання. Деякі лікарі так само рекомендують використання йодової або іхтіолової мазі. Головне не розтирати, а намазати шкіру.

Лікування збільшених лімфатичних вузлів у дітей в основному носить сприятливий результат. Головне, звернутися за допомогою до лікаря завчасно, який точно пояснить як лікувати лімфовузли у дітей.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

 1. Від Катя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.