Які є способи видалення родимок?

Способи видалення родимок

Кожна людина знає, що таке родимки. Причому ступінь їх поширення у всіх різна: у кого ними посипане тіло, а у деяких людей можна помітити лише кілька цяток. Але в будь-якому випадку незалежно від кількості, розмірів і місця розташування родимок, слід контролювати їх ріст і розвиток, а при появі нових родимок необхідно відразу ж звернутися до лікаря. Який, вірогідніше порекомендує їх видалення. В цьому випадку робити це потрібно, як можна швидше.

Але не можна видаляти родимки в домашніх умовах «кустарним» способом. Наслідки такого рішення можуть бути дуже і дуже трагічними.

Самостійне видалення категорично заборонено, оскільки ця процедура часто викликає важкі ускладнення: зараження крові або більшу її втрату. Часто зупинити кров після видалення родимки дуже складно.

Не рекомендується також робити цю процедуру в салонах краси, якщо операцію робить не сертифікований і некваліфікований дерматолог або онколог.

Основні способи видалення родимок

Правильних методів видалення є декілька, але найбільш належний зможе підказати тільки лікар, оскільки кожен випадок є унікальним і вибір способу видалення буде ґрунтуватися на стані і особливості родимки, а також на те, яку загрозу для організму вона представляє.

Перший спосіб позбавлення від родимок – лазерний. Його зазвичай призначають, якщо «нарости» не турбують. Процедура виглядає так. Спочатку робиться анестезія (місцева) тієї області, яка буде оброблятися. Потім за допомогою сучасного лазера проводиться поступова обробка поверхні, шари шкіри віддаляються один за іншим.

Точність подібних операцій забезпечуватиметься завдяки новітнім технологіям лазерів. Це допоможе проконтролювати глибину впливу, а також встановити потрібний діаметр променя. Метод останнім часом користується все більшою популярністю серед лікарів і пацієнтів. Основною його перевагою є повна відсутність кровотечі, виключення можливості отримати зараження крові, адже обробка лазером являє собою безконтактну процедуру. Більше того, потрібно відзначити естетичну сторону і малі часові витрати на видалення (близько п’яти хвилин). Шкіра відновлюється дуже швидко, протягом двох тижнів. На місці видалення не залишається навіть сліду, шкіра повністю регенерується.

Інший спосіб видалення родимки – електрокоагуляція. Операція здійснюється за допомогою електричного струму самої високої частоти. На місці видалення з’являється скоринка, здирати яку самостійно категорично заборонено. В іншому разі можуть з’явитися шрами і рубці. Більш того, рана виходить дуже глибокою, тому занести інфекцію в кров і викликати зараження можна буде дуже легко. При правильному підході до процесу відновлення шкіри відбувається регенерація рубців, або їх не залишається взагалі. Цю операцію повинен проводити обов’язково професіонал. При порушенні процесу можуть з’явитися сильні термічні опіки з подальшим утворенням пухирів і рубців.

Одним із сучасних способів вирішення проблеми, як позбутися родимок, є застосування радіоножа (сургітрону), коли вплив здійснюється за допомогою радіохвиль надвисокої частоти. Використовується прилад, який призначений для проведення косметичних маніпуляцій безконтактним методом.

В залежності від того, який вид утворення (злоякісне або доброякісне), радіо-ніж буде налаштуватися на потрібну частоту і форму родимки. Потім (за призначенням лікаря) здійснюється коагуляція, розріз або висічення.

Подібна операція досить ефективна і точна, оскільки прилад працює відразу в трьох напрямках:

  • він розрізає;
  • здатний зупинити кров;
  • проводить дезінфекцію місця обробки.

Завдяки особливостям будови і функціювання радіо-ножа у пацієнта не виникне термічного ураження тканин на оброблюваній зоні.

Ще спосіб, який відповідає на питання, як позбутися родимок, є кріодеструкція або заморожування. На родимку починають впливати за допомогою низької температури, застосовуючи рідкий азот, температурою -180º. Отриманий результат буде ідентичним лазерного ефекту дії. Але от тільки період відновлення в три рази довший. Саме тому родимки цим способом видаляють рідко.

Справа в тому, що застосовуючи рідкий азот, важко точно «виставити» площу і глибину обробки. Часті випадки, коли лікар «перестарався», або ж коли видалив родимку недостатньо глибоко.

Самим поширеним способом видалення родимок є хірургічний метод. Це старий і низькотехнологічний метод, який застосовувався раніше. До цього часу він зберігся в медичній практиці. «За звичкою» багато хто воліє вибирати саме хірургічну операцію, обходячи увагою нові досягнення медицини, описані вище. Сучасні лікарі його рекомендують лише тоді, коли родимка швидко зросла і досягла великого розміру, як у відношенні ширини, так і глибини.

Після операції обов’язково будуть накладені косметичні шви, їх знімуть через тиждень. В результаті на шкірі залишиться рубець, який має товщину близько трьох міліметрів.

При прийнятті рішення про те, як позбутися родимок, треба обов’язково спиратися на інструкції лікаря, не проявляючи самодіяльності і не застосовуючи «кустарних» домашніх способів.

Після проведення операції обов’язковий правильний і систематичний догляд за утвореною новою шкірою, на тому місці де була родимка. Це дозволить досягти максимальної ефективності при застосуванні будь-якого методу, уникаючи появи небажаних і залишкових проявів.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від катерина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.