Заняття спортом на увесь період вагітності

Заняття спортом на увесь період вагітності

Для багатьох жінок актуальне питання відновлення форми після вагітності і пологів, але насправді вагітність – це ще не причина остаточно залишати фізичні вправи, особливо якщо дівчина раніше була спортсменкою. Безперечно, програму вправ доведеться коригувати заради власної безпеки і безпеки малюка, тому варто взяти до уваги деякі правила.

У першу чергу потрібно пам’ятати і дотримуватися порад лікаря. Якщо вагітність протікає важко і є загроза викидня, то дійсно не варто навантажувати себе. Зазвичай найбільш небезпечний перший триместр, і після закінчення цього терміну можна пробувати відновлювати свою спортивну активність.

Важливо не забувати, що пологи – це дуже серйозне фізичне навантаження, до якого було б, непогано добре підготуватися. У період вагітності сама природа готує жінку до майбутнього випробування: підвищується еластичність м’язів і сухожиль. І якщо не закидати спорт, то природна гнучкість буде тільки розвиватися.

Очевидно, що екстремальні види спорту для вагітної не підійдуть. Також можуть бути небезпечні поїздки на велосипеді, біг, кінний спорт, баскетбол і волейбол. Не рекомендується піднімати тяжкості, затримувати дихання (наприклад, для підводного плавання).

Перші чотири тижні вагітності

В цей період жінка, як правило, ще не знає про свою вагітність, однак при появі перших підозр слід знизити фізичне навантаження. У цей період починається формування всіх систем і органів плоду, тому надмірні навантаження можуть нашкодити йому.

Четвертий — шістнадцятий тижні вагітності

У цей період слід виключити всі вправи, що передбачають напругу м’язів живота, нахили вперед і назад, оскільки це може спровокувати викидень. Також небезпечні вправи гімнастики і пози, в яких доведеться перевертатися вниз головою – стійка на руках, «місток» і подібне. З 12-го тижня потрібно виключити такі види спорту, при яких нерідкі падіння і зіткнення. Ковзани та ролики доведеться відкласти!

Корисна буде ходьба або навіть біг без зайвого захоплення, хоча як і раніше кращий вибір – це піші прогулянки. У всіх заняттях варто бути помірною, не доводячи організм до перевтоми, пити воду, а також не потрібно займатися відразу після прийому їжі і при сильному голоді.

Шістнадцятий — двадцять четвертий тижні вагітності

В цей час лікарі нерідко направляють вагітних в басейн, оскільки плавання не тільки безпечне, але і допомагає розслабитися м’язам спини, які вже постійно знаходяться в напрузі. При цьому завдяки високій щільності води жінка не тільки розслабляється, але і тренує всі групи м’язів, оскільки для здійснення рухів у воді потрібно більше зусиль, ніж у повітрі. Також плавання допомагає психологічно, адже на час можна відчути себе знову легкою і невагомою.

Варто з усією відповідальністю підійти до вибору басейну: дізнатися, чим очищається вода (озонування безпечніше хлорки), багато людей відвідує басейн, адже велика кількість людей може обернутися сутичками і стресом, а також потрібні якісь довідки від лікаря. Ходити в басейн можна до самих пологів.

Двадцять четвертий — тридцять другий тижні вагітності

Приділяйте багато часу прогулянкам, оскільки організм починає активно засвоювати кисень тільки після 30-40 хвилин перебування на свіжому повітрі. Слід уникати трясіння, особливо при заняттях популярним танцем живота. Після консультації з лікарем можна почати готуватися до пологів за допомогою вправ Кегеля й інших подібних програм для розвитку м’язів промежини, черевної порожнини, тазу.

З наближенням пологів у фізичну активність вноситься все більше обмежень. Заборонені стрибки, біг, махи ногами.

Тридцять другий — сороковий тижні вагітності

З тридцять другого тижня лікарі радять припинити заняття аеробікою, однак буде корисно зайнятися вправами на гнучкість. Можна навчитися азам йоги, так як йога передбачає велику кількість вправ, спрямованих на розвиток гнучкості і на розслаблення.

З тридцять шостого тижня стан майбутньої мами такий, що фізичні вправи протипоказані, та й навряд чи жінка захоче додаткового навантаження. З’являється задишка, і тому можна виконувати дихальні вправи та вправи для поліпшення кровообігу.

Вагітність і пологи — це не хвороба, а важлива частина життя, яку можна переживати рука об руку зі спортом, що допоможе перенести цей особливий стан легше і приємніше.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Алла

  2. Від яна

  3. Від Анна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.