Болить горло – народні методи лікування для дорослих

Лікування болю в горлі.

Біль в горлі зазвичай є симптомом ангіни або фарингіту. Гостру форму захворювання лікують у лікаря, а ось хронічну хворобу цілком можна побороти народними засобами.

Причина болю в горлі

Горло у дорослих болить при ангіні й фарингіті. Захворювання багато в чому схожі, а тому потрібно знати їх основні симптоми.

Гостра форма хвороби завжди протікає важче, а значить, її потрібно лікувати у лікаря. Звичайно ж, це не означає повну відмову від народних засобів, але тільки ними одними лікуватися не можна. Хронічна форма захворювання протікає менш гостро, але зате позбутися від неї складніше.

Основні симптоми гострої ангіни:

  • температура, часто висока;
  • сильна слабкість, як при грипі;
  • біль у горлі, причому не тільки при ковтанні (при гострому тонзиліті біль може бути дуже сильною);
  • гіперемія мигдалин;
  • підщелепні та шийні лімфовузли збільшені.

Ангіна буває катаральною, лакунарною, флегмонозною тощо. Однак її основний симптом – висока температура і ураження мигдаликів. Викликають хворобу бактерії, іноді віруси або грибки, наприклад, при стоматиті, кандидозній ангіні.

Чим фарингіт відрізняється від тонзиліту (ангіни)?

При фарингіті не тільки болить горло, але і з’являється майже відразу кашель. При ангіні ж, кашлю, як правило не буває. Крім того, інфекція вражає всю горлянку, не тільки мигдалини.

Основна процедура – полоскання

Лікар призначає при ангіні й фарингіті антибіотики, інгаляції, компреси (якщо відсутній жар) і полоскання. Полоскання горла – основна процедура при запаленні мигдалин і горлянки. Вона дозволяє промивати горло від слизу, гною, бактерій. Також при полосканні відбувається масаж мигдалин.

Як правильно полоскати горло?

Неправильне полоскання часто зводить нанівець всі старання. Ось чому потрібно запам’ятати основні правила проведення цієї процедури.

1. Розчин для полоскання повинен мати кімнатну температуру.

2. Бажано не готувати відразу багато розчину, він більш ефективний у свіжому вигляді.

3. Процедуру роблять кожну годину. Коли стане краще, то перерва становить дві-три години.

4. Після полоскання не можна відразу ж їсти, потрібно почекати хвилин 15.

5. Разова доза для полоскання – 200 мл розчину.

6. Не потрібно довго тримати в горлі порцію відвару, вистачить 3-4 секунд.

Народні методи лікування відварами,соками, настоями

Сік каланхое

Каланхое зупиняє запальний процес, допомагає тканинам слизової горла відновитися. Для полоскання віджимають сік з листочків, розбавляють навпіл з водою. Тим, у кого немає вдома каланхое, можна купити сік в аптеці.

Сік буряка

Червоний буряк ретельно вимивають, очищають, подрібнюють і віджимають сік. Додають одну столову ложку 6% оцту. Сік можна деякий час зберігати в холодильнику, але перед процедурою його трохи підігрівають.

Лікування лимоном

Як тільки в горлі з’являється біль, потрібно купити в магазині побільше лимонів. Цей субтропічний плід – ідеальний засіб від ангіни. Лимони ретельно миють, відрізують шматочок. Ретельно пережовують протягом декількох секунд. Жувати потрібно разом з цедрою. Це потрібно для того, щоб ефірні олії лимона діяли на слизову оболонку горла. Після цього нічого не їсти потрібно цілу годину. Можна поєднувати полоскання соком і жуванням лимона. Сік розбавляють навпіл з водою.

Полоскання травами

1. Потрібно взяти в рівній кількості трав: календули, евкаліпту і шавлії. Заварити звичайним способом: 2 ст. ложки на склянку окропу. 20 хвилин настояти, додати трохи лимонного соку.

2. 10 грам липового цвіту і 15 грам вербової кори змішати. Заварювати способом, як описано вище. Липовий цвіт містить слиз, який пом’якшить горло, а кора верби має у складі природний антибіотик — саліцин.

3. Взяти дубову кору і липу в співвідношенні 2:1. Заварювати аналогічним способом. Дубова кора має в’яжучі властивості, настій з неї володіє протизапальним ефектом.

4. Липовий цвіт і ромашку аптечну в пропорції 2:3 заварюють вищеописаним способом. Ромашка відома своїми протизапальними і дезинфікуючими властивостями. Хамазулен, основний компонент рослини, відновлює тканини слизової оболонки, має і знеболювальну властивість. Ефірне масло дезінфікує горло, зупиняє запалення.

5. Взяти по 5 частин лепехи, кропиви, дуба, а шавлії – 4 частини. Заварювати і настоювати способом, описаним вище.

Сік редьки від фарингіту

Свіжий сік чорної редьки не тільки зніме запалення при фарингіті, але і зупинить кашель, який супроводжує це захворювання. Горло потрібно частіше полоскати соком, розведеним навпіл з водою.

Календула для полоскань

Календула, як засіб від болю в горлі, відома всім. Вона згубно діє на стафілокок і стрептокок. В аптеках можна купити не тільки сухі квіти, але і спиртову настоянку. Багато квітникарів вирощують нігтики на своїй ділянці. Ці помаранчеві квіточки і здоров’я поправлять, і сад прикрасять, до того ж нігтики радують око до пізньої осені.

Спиртову настоянку застосовують так: одну столову ложку розводять у склянці теплої кип’яченої води. Для настою дві столові ложки заварюють у склянці окропу і через 20 хвилин вже можна полоскати. Можна приготувати наступний збір: календулу, полин гіркий, подорожник в рівних частинах заварюють склянкою гарячої води і кип’ятять 10 хвилин. Проціджують, остуджують і полощуть горло.

Полоскання сіллю

Найпростіший спосіб – це розвести одну чайну ложку звичайної або морської солі в склянці води. Також можна додати до цього розчину три краплі йоду. Ще більш ефективний спосіб – на склянку води капнути три краплі йоду, додати 0,5 чайної ложки солі і стільки ж соди.

Чорниця для полоскань

Жменю сушених плодів чорниці кидають в 0,5 літрів окропу і варять до тих пір, поки об’єм не зменшиться вдвічі. Остиглим відваром полощуть горло при ангіні й фарингіті.

Полоскання фурациліном

Хоч фурацилін і аптечний засіб, тим не менш, він вважається одним з найбільш доступних, недорогих і ефективних ліків. В будь-якому будинку можна знайти ці пігулки. У склянці гарячої води розчиняють одну пігулку по 0, 02 гр. Теплим розчином полощуть хворе горло щогодини.

Компреси при болю в горлі

Компреси – неоднозначні засоби при хворому горлі. У гострий період хвороби робити їх категорично заборонено. Можна робити тільки тоді, коли температури немає не менше двох діб.

Компреси з капусти

Капустяне листя качають качалкою, щоб виділився сік, кладуть на горло, обмотують шарфом. Міняти потрібно кожні дві години. Можна намазати листя медом і залишити на ніч. Влітку замість капусти можна використовувати лопух.

Сирні компреси

Беруть максимально жирний сир, бажано 18%. Кладуть його на горло, обв’язують, залишають на ніч. Шар сиру повинен бути товстим. Гріти продукт не потрібно, достатньо, щоб він мав кімнатну температуру. Компреси робити потрібно до повного лікування.

Спиртові компреси

Спирт, особливо в поєднанні зі столовим оцтом, розсмоктує запалення в горлі. Особливо добре цей спосіб підійде тим, у кого хвороба перейшла в хронічну стадію. Спирт змішують з водою і оцтом в рівних частинах. Замість спирту можна взяти горілку чи самогон, але тоді воду додавати не потрібно.

Бавовняну тканину просочують теплим розчином, прикладають до горла. Зверху обмотують папером для компресів і зав’язують шарфом. Якщо є температура, то розчином просто розтирають горло.

Сольові компреси

Гарячий пісок та сіль довго тримають тепло і добре підходять для прогрівання. Нагрівають сіль на сковорідці, насипають у мішечок або навіть можна взяти старий носок. Прикладають до хворого місця, тримають до повного охолодження.

У склянці гарячої води розчиняють 25 грам солі. Роблять компрес так само, як і у випадку зі спиртом.

Компреси з блакитною глиною

Блакитну глину змішують з гарячою водою в пропорції 1:1. Прикладають до горла, замотують шарфом. Через годину пов’язку знімають, шию обмивають водою. Глина добре витягує хворобу, розсмоктує запалення.

Компрес з картоплею

Потрібно зварити в шкірці картоплю, розім’яти, додати підігріте рослинне масло. Обв’язати навколо горла на дві години.

Оригінальний народний метод від гострої ангіни

Необхідно змішати мед з горілкою по одній столовій ложці кожного компонента. Додати туди йоду 5 крапель, соку алое 10 крапельок. Суміш поставити в холодильник, приймати кожну годину по одній чайній ложці. Коли закінчиться, то потрібно зробити нову порцію. Лікуватися слід до зникнення ознак ангіни. Лікування потрібно поєднувати з полосканням горла.

Лікування горла прополісом

При хронічній ангіні й фарингіті потрібно купити у пасічників прополіс і жувати по невеликому шматочку. Жують по 10 хвилин, потім перерва на годину-другу і знов жують. Також можна в доданок полоскати горло спиртовою настоянкою: одна столова ложка на склянку теплої води.

Дуже важливо при хворому горлі не турбувати зайвий раз: менше розмовляти, пити і їсти теплу їжу та напої. Якщо ангіна або фарингіт виникають часто, то це говорить про проблеми з імунітетом.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Оля

  2. Від Людмила

  3. Від Ксенiя

  4. Від Юлiя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *