Чому не варто слідувати моді?

Чому не варто беззаперечно слідувати моді.

Як позиція жертви моди, так і позиція повного її заперечення – це дві крайності, далекі від усвідомленого вибору. Людина, що стала жертвою моди, настільки прагне їй слідувати, що це виходить за рамки здорового глузду. У той же час, заперечувати моду – це все одно, що заперечувати зміни, які відбуваються в нашому житті, остерігаючись в якомусь тимчасовому періоді минулого.

Світу без моди не існує. Адже мода – не тільки і не стільки про одяг, скільки про суспільство, технології, науку і мистецтво, політику, економіку, де ми працюємо, відпочиваємо, подорожуємо, спілкуємося з друзями, робимо покупки, займається спортом, читаємо новини, користуємося сучасною технікою та іншими благами цивілізації. Значить, так чи інакше, слідуємо моді, навіть не думаючи про неї.

Гарне чи погане ставлення до сучасної моди багато в чому залежить від нашого смаку і почуття прекрасного. Всі напевно помічали, що покритикувати сучасну моду люблять люди старшого віку (причому вік тут дуже умовний, це може бути і 30 років). А все тому, що уявлення про красу закладаються в дитинстві і формуються в юному віці. І щоб не зависнути в минулому, смак можна і потрібно розвивати.

Чи потрібно слідувати моді.

Довгострокові модні тенденції та короткострокові тренди

Довгострокові тенденції – глобальні, які відповідають духу часу і залишаються з нами надовго (як мінімум, на п’ять-десять років). Сучасні довгострокові тенденції – це, наприклад, речі оверсайз-силуету, кросівки з будь-яким одягом, прагнення до комфорту і носіння взуття без каблуків, Еко-тренди, елементи спортивного стилю, натуральний макіяж. Згадаймо, ще років 10-15 тому в розквіт гламуру було абсолютно нормально бігати цілий день на височенних підборах, а кросівки були тільки для спорту. А зараз кросівки стали базовим взуттям, яке є майже у всіх, навіть (тим більше) у тих, хто вважає себе поза модою.

Короткострокові тренди – це якраз те, що приходить до нас на один-два сезони, досить швидко набридає і йде. Зазвичай це яскраві, впізнаванні речі або аксесуари, хіти, часто — плід творчості певного бренду. Вони стають супер-популярними, через що з певним терміном втрачають свою актуальність. Короткострокові тренди численні, завдяки чому ми завжди можемо вибирати, що нам підходить, а що ні. І так, з ними варто бути обережніше, якщо не планується купувати речі на один сезон.

Нам пощастило в тому, що сучасна мода і тенденції дуже різноманітні і гнучкі. Якщо ще в 20 столітті тренди були досить жорсткі, і абсолютно чітко можна було сказати, що модно, а що не модно, то зараз все по-іншому. З величезної кількості модних тенденцій варто вибирати ті, які подобаються, підходять, прикрашають, і впроваджувати в свій власний стиль. В цьому і полягає усвідомлений підхід. А ось бігти за кожним трендом і купувати все підряд, не роздумуючи – це і є ознака жертви моди.

Мода повертається, але все одно по-іншому, в новій інтерпретації. Коли кажуть, що в моді сімдесяті або вісімдесяті, то це не означає, що можна знайти в маминій шафі одяг і взуття того часу, одягнутися в неї повністю і бути модною. Такий варіант можливий, коли є мета відтворити ретро-образ минулої епохи, наприклад, в кіно або на фото. У звичайному житті краще взяти якусь одну річ з минулого і обіграти її сучасними речами в сучасних поєднаннях. Інакше це може виглядати досить дивно.

Довгострокові модні тенденції та короткострокові тренди.

Як слідувати моді, не стаючи її жертвою?

1. Потрібно враховувати довгострокові тенденції, якщо є бажання виглядати модно і сучасно. Ніщо так не старить, як одяг, який був в моді років 10 тому.

2. Довгострокові тенденції допоможуть при складанні базового гардероба. Базу ми зазвичай купуємо на більш довгий період, і навряд чи комусь захочеться витратити купу грошей, наприклад, на пальто, яке через сезон вийде з моди. Але навіть базу час від часу варто переглядати. Самі речі, звичайно, залишаються, але змінюється їх крій, посадка, форма, деталі. Всі ці дрібниці якраз і визначають, сучасна перед нами річ чи ні.

3. Модні тренди – це поле для експериментів. Але не варто гнатися відразу за всіма. Можна вибрати кілька, які подобаються, підходять за стилем, гармонійно поєднуються із зовнішністю, і які легко впишуться в гардероб і спосіб життя.

4. Ультрамодні речі також ті, в яких є сумнів. Можна поекспериментувати, і якщо річ не приживеться в гардеробі або швидко вийде з моди, то не буде шкода витрачених на неї грошей. А якщо раптом тренд стане довгим, або річ «зайде» і не захочеться з нею розлучатися, то можна підібрати щось подібне в більш дорогому і якісному сегменті.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Alxa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.