Депіляція чи епіляція, що краще?

Депіляція чи епіляція, що краще?

Чим відрізняється епіляція від депіляції? Як відомо, епіляція і депіляція – це видалення волосся. У чому ж різниця між цими двома поняттями і що краще? Під депіляцією мається на увазі механічне видалення волосся, при якому не виявляється впливу на фолікул. Епіляція – це видалення волосся за рахунок руйнування волосяних цибулин, що дозволяє нам позбутися від небажаних волосків надовго.

Для сучасної жінки депіляція – це основа догляду за шкірою. Незалежно від пори року шкіра повинна бути гладкою, як шовк. Перш ніж приступати до депіляції, необхідно підготувати шкіру до цього нелегкого випробування. За день до процедури зробіть пілінг – це допоможе вам легше впоратися з волосками.

Крім того, у багатьох засобах для пілінгу містяться фруктові кислоти, які запобігають появі врослих волосків. Безпосередньо перед проведенням епіляції прийміть душ або поніжтесь у ванні, після чого ретельно витріть шкіру. Оптимальний час для цієї процедури – вечір, оскільки в цей час шкіра не так чутлива до болю.

Бритва або верстат

Використання верстата або бритви – це самий простий і швидкий спосіб позбутися від волосся. Такий метод підходить для жінок з низьким больовим порогом і для тих, у кого на депіляцію практично немає часу.

Переваги депіляції із застосуванням верстата в її безболісності, можливості видаляти волоски в будь-якому місці (наприклад, в зоні бікіні), гладка шкіра.

В якості недоліків варто відзначити швидке повторне відростання волосся. Крім того, відростаюче волосся стає гострими й твердими. Всього через два дні депіляцію вже можна повторювати. Таке регулярне гоління в підсумку може стати причиною зміни структури волосся – воно стане густішим і темнішим.

Під час гоління рухи верстатом повинні проводитися по нанесеному на вологу шкіру гелю або крему за напрямком росту волосся – так ви не поранитися і ризик вростання волосків буде мінімальним.

Пінка або крем для депіляції

Депіляція за допомогою пінки або крему – чудовий варіант для тих, хто хоче провести видалення волосся безболісно. Також ці кошти підходять людям з набряклими жилами на ногах, яким електричний депілятор і віск протипоказані.

Крем або пінка позбавлять вас від волосся будь-якої довжини. Цей метод особливо зручний для видалення волосся на ногах і руках. Якщо вам потрібно видалити волоски на чутливій шкірі, то необхідно підібрати засіб, призначений саме для цих цілей.

У хімічних депіляторів є і недоліки. Вони не знищують волосяні цибулини, а тому через три-п’ять днів волоски починають пробиватися знову. Крім того, такі засоби можуть викликати алергічні реакції і роздратування шкіри. Перед застосуванням піни або крему обов’язково проведіть тест і перевірте, чи підходить даний засіб для вашої шкіри. Для цього крапельку крему нанесіть на шкіру на згині ліктя і трохи почекайте. З’явилося почервоніння – це сигнал алергічної реакції.

Депіляція гарячим воском

Якщо у вас є час на депіляцію, і ви можете приділити цьому півгодини, а також ви готові терпіти біль, то можна скористатися банковим воском. Ефект від воскової депіляції буде радувати довше – близько трьох-чотирьох тижнів. При регулярному використанні воску відростаючих волосся стоншуються і стають м’якіші.

До мінусів даного способу можна віднести болючість і обмеження по довжині волосся (чотири-шість міліметрів). Крім того, віск не можна використовувати, якщо у вас на шкірі є ранки або прищі. Не підходить воскова депіляція і для делікатних зон. Також варто знати, що після такого виду депіляції на шкірі можуть з’явитися шорсткі ділянки, а тонкі волоски можуть врости в шкіру.

Електричний епілятор

Электроепілятори підходять для тих, у кого не так багато часу на епіляцію, але досить витривалості. Епіляція приладом займе всього близько 15 хвилин. Ефект буде видно протягом трьох тижнів. Видаляти електроепілятором можна будь-які, навіть дуже тонкі волоски. Багато сучасні моделі электроэпиляторів забезпечені масажними та охолоджуючими насадками для зменшення больових відчуттів.

Головні недоліки – хворобливість і можливість вростання ослабленого волосся в шкіру. Не підходить електроепіляція людям з хворими судинами.

Лазерна епіляція

Лазерна епіляція – чудовий засіб для тих, хто хоче назавжди забути про небажані волоски. Це практично безболісний метод, до недоліків якого можна віднести хіба що недостатньо ефективне видалення світлого волосся. Крім того, лазером можна видаляти волоски тим, у кого засмагла або смуглява шкіра – на ній можуть з’явитися непривабливі пігментні плями. Та й по вартості ця процедура не є дешевим варіантом.

Що робити після депіляції, як доглядатии за шкірою? Після того як депіляція проведена, яким би методом ви не скористалися, на шкіру потрібно нанести пом’якшувальний бальзам, щоб зняти подразнення. У таких косметичних засобах містяться компоненти, що уповільнюють нове відростання волосків, тому бажано користуватися ними щодня.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.