Яка краса є у чистих людських взаємин?

Краса чистих людських взаємин

Люди завжди спілкуються один з одним, особливо в сучасному світі: знаходять друзів, знайомих, і не важливо, чи то знайомство в маршрутці, черги до лікаря, або ж гуляючи з собакою у дворі. Важливо те, яких друзів вони знаходять. Буває, спілкуєшся з людиною довгий час, а потім відбувається щось і все, ти більше йому не друг, а він тебе і зовсім знати не хоче. Але буває і така дружба, яка через довгі роки не слабшає! Проходять роки, десятиліття, але дружба не перестає існувати!

Наприклад, в сазі Джоан Роулінг “Гаррі Поттер” дружба трьох спочатку дітей, а потім підлітків, а потім дорослих, не слабшає протягом всієї історії. Вони допомагають, рятують з різних неприємностей один одного. Вони можуть бути навіть у невеликій сварці, але все одно захистять один одного в небезпечний момент.

Мені приємно дивитися, коли люди просто допомагають один одному, і сама намагаюся допомогти, якщо в цьому хтось потребує.

А трапляється, що ти бачиш перехожого, зовсім не знайомого, і він посміхається тобі.
Приємно помічати, коли тобі просто посміхаються і ти їм у відповідь. Ти не знаєш людини, але щирість завжди відчувається.

Красу взаємин я розумію і як відносини між чоловіком та жінкою, дівчиною і хлопцем. Приємно дивитися, коли вони дуже мило розмовляють, або спостерігати їхні “подвиги” заради своєї другої половини.

Краса полягає в тому, щоб поважати, довіряти один одному. Не намагатися стрибнути вище голови, щоб відповісти іншому. Робити і вирішувати проблеми разом, знаючи, як може повести себе твій друг, кохана людина в даній ситуації.

Довіру двох людей можна побачити у творі О. Уайльда – “Портрет Доріана Грея”. Доріан закохується в Сибілу Вейн, і між ними виникає взаємність. Дівчина буквально окрилена, вона літає у хмарах; довіряє юнакові, вірить з півслова. І Доріан, в свою чергу, теж у неї закоханий. Дівчина захоплена саме ним. Його краса, мова, відвертість – все її приваблює, але Доріана приваблює тільки її гра в театрі, на сцені; тільки те, в яку роль вона перевтілиться сьогодні. Він розповів їй сам про його колишнє кохання до неї після провальної вистави, про те, що вона йому більше не потрібна. На жаль, дівчина дуже сильно закохалася в нього і довіряла йому, так що не змогла пережити його слів…

Зараз наші можливості у спілкуванні безмежні. Ми можемо відправитися в інше місто або країну і там знайти собі нових друзів. Ми можемо знайти друзів в Інтернеті, писати їм в різні куточки світи, а отримувати відповідь тут, буквально через пару хвилин. Трапляється, що ти знаходиш людину, близьку за духом, однодумця, а він живе в іншому місті. Але наші можливості дозволяють нам не втрачати спілкування з ним. В Інтернеті ми можемо обговорити будь-яку тему, відкрити для себе щось нове, спілкуючись з цим другом по листуванні. І ти вже не відчуваєш себе самотнім. В цьому теж є своя принадність.

В даний час багато молодих пар, укладають шлюби, союзи. Вони знають, яку відповідальність беруть на себе. Біля вівтаря вони дають клятву бути разом в горі, в радості, в багатстві, і в бідності, але, на жаль, не багато із них тримують своє слово. Зараз все дуже змінилося. Молоді хлопці і дівчата не розуміють всього глузду і відповідальності з чим їм доведеться зіткнутися. Звикають виставляти свої відносини на показ. Адже ще хоча б 20 років тому все було не так. Іноді я згадую своїх бабусю і дідуся. Я була зовсім маленькою, але вже тоді мені подобалося спостерігати за їх простим побутом, буденністю. Напевно, це були по-справжньому гарні взаємини, які несли в собі тільки світло і любов. І буденністю це назвати не можна. Кожен день вони вкладали щось нове у свої стосунки. Адже ці 20 років тому вони були вже немолоді. І зуміли пронести це тепло через роки і передати своє щастя в майбутнє.

Краса полягає не тільки в милих, добрих фразах, красивих залицяннях, але і в терпінні, розумінні і навіть, я б сказала, витримці. Не завжди твоя “друга половина” готова йти на поступки. А може, у неї був жахливий день ? І саме в підтримці,терпінні проявляється краса взаємин.

Я хочу завершити словами Данила Олександровича Граніна: “Кохання — це взаємна зміна закоханих, зміна обох назустріч один одному.”

У цих рядках укладено самий точний сенс краси людських взаємин. Треба змінюватися і зміни будуть у ближнього. І тоді про такі взаємини можна писати поеми…

Автор: Софія Казакова

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.