Історія пляжної моди: від купання в сукнях до сучасних бікіні

Історія пляжної моди, від появи купалників до сьогоднішніх бікіні

Напевно, жоден з предметів гардеробу не викликав стільки суперечливих думок, скільки купальник. Він завжди був предметом обговорення найгарячіших суперечок. Але як змінювалася пляжна мода і погляд суспільства на неї, як з’явилися перші бікіні і в честь чого видумана така назва?

Десятиліття, яке подарувало світові погляд на нові соціальні норми – це шістдесяті. Звичайно, це торкнулося і моду на купальники. Саме в шістдесяті з’явилося бікіні і назавжди стало невід’ємною частиною пляжного гардероба. Сьогодні ми живемо у світі, який важко уявити без купальників. За даними дослідницької компанії Global Industry Analysts, виручка від продажу купальників по всьому світу до 2015 року досягне, за оцінками фахівців, 17,6 млрд. доларів.

Само собою, так було не завжди. В кінці 18 і початку 19 століття жінки вирушали купатися в сукнях. Звичайно, вони відрізнялися від повсякденного жіночого одягу, але суть залишалася незмінною. Жінкам пропонувалося носити на пляж панчохи і щільну білизну. На пляжі для купання були передбачені спеціальні «купальні вагончики». Спорудження закатували у воду, жінки входили в вагончик з берега і вже через другі двері занурювалися у воду.

Але все змінилося на початку 20 століття. У 1906 році пройшли Олімпійські ігри в Афінах, і плавання завоювало популярність як вид спорту. А заняття спортом вимагає комфорту і відсутність зайвих деталей, які заважають руху, тому і купальні костюми трансформувалися. Так, купальники ставали все більш відкритими і скандальними. Наприклад, у 1907 році австралійська плавчиха Аннет Келлерман, перша жінка, що переплила Ла-Манш, була заарештована у Бостоні за носіння приталеного, цілісного костюма. В 1920-му марка Speedo випустила перші купальні костюми не з вовни. Тим не менш, «пляжна цензура» залишилася як і раніше дуже жорсткою.

В 1930-му купальник став ще більш функціональним. Бренд Jantzen став новаторським для того часу, запропонувавши жінкам зручні купальники, схожі на короткі платтячка. А ось в 1940-і роки з’явилися перші купальники, схожі на сучасні бікіні. У моду входить стиль pin-up. А ось творцем бікіні вважається модельєр з Парижу Луї Реар, який надав свою новинку в 1946 році. Щоб зробити фото і продемонструвати бікіні, Реар не знайшов манекенницю, тому запросив танцівницю з казино де Парі Мішелін Бернардіні. Нова модель купальника була названа на честь острова Бікіні, де на чотири дні раніше США провели ядерні випробування. Потрібно сказати, що поява бікіні справила ефект вибуху бомби. У 1950-ті купальники носили Мерилін Монро і Бетті Пейдж. У 1964 році на обкладинці дебютного випуску Sports Illustrated Swimsuit показана модель в досить скромному, за сьогоднішніми мірками, бікіні.

У 1970 році актриса Фарра Фосетт справила фурор, знявшись для плаката в купальнику соковитого помаранчевого кольору. Постер був проданий тиражем більше 20 мільйонів копій, а купальник залишається одним з найбільш відомих донині. У 1980-ті роки засмага досягла піку популярності, а походи на пляж і різні бікіні – справжній культ. У 1990 роки до моди увійшли спортивні купальники, а в 2000 розміри купальників зменшилися до мінімуму.

Сьогодні ми спостерігаємо повернення в ретро – купальники з завищеною талією. Але, на відміну від минулих десятиліть, зараз можна носити різні купальники!

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.