Калина від тиску

Калина від тиску.

В списку корисних властивостей значиться, що калина регулює артеріальний тиск. Сьогодні ми поговоримо про те, чим зумовлена ця характеристика, а також про те, як приймати та готувати препарати на основі цих червоних ягідок.

Калина підвищує або знижує тиск

Корисні властивості калини пояснюються її складом. Серед речовин, що містяться в ягідках, потрібно виділити вітаміни С і До, антиоксиданти, флавоноїди, жирні та фенолкарбонові кислоти, а також ефірні масла. Останні надають сечогінну дію. Виведення рідини з організму людини провокує зниження артеріального тиску.

Відмінною профілактикою гіпертонії вважається щоденне вживання декількох ягідок калини. Однак для кращого результату необхідно приймати настої і настоянки на їх основі. Кілька простих і найбільш ефективних при підвищеному тиску рецептів ми хочемо запропонувати вашій увазі прямо зараз.

Рецепт: калина з медом від тиску

П’ять столових ложок вимитих ягідок калини протріть через сито. Ягідне пюре залийте 200 грамами меду. Перемішайте. Залиште на пару годин.

Приготовану суміш приймайте чотири рази на день по столовій ложці.

Настоянка калини на коньяку при гіпертонії

Кілограм ягід калини потрібно пропустити через м’ясорубку, а потім змішати з такою же вагою натурального меду. Після чого додамо 500 мл якісного коньяку.

Приймати настоянку рекомендується під час їжі, три рази на день по ложці столовій.

Ще один настій калини з коньяком і медом для зниження артеріального тиску

Змішайте 100 грамів подрібнених ягідок калини з такою ж кількістю плодів шипшини коричневої. Додайте 200 мл бефунгина, 200 грамів соснових шишок і 100 грамів подрібненого деревію. Залийте суміш трьома літрами холодної води і залиште на пару годин. Після, настій потрібно нагрівати на помірному вогні протягом двох годин. Гарячий відвар необхідно перелити у термос і залишити настоюватися на добу. По закінченню вказаного часу, настій потрібно процідити, після чого додати в нього 600 грамів меду, 200 мл коньяку і стільки ж соку алое. Потім слід закрити ємність і знову настоювати протягом доби. Після, настоянку потрібно відправити в темне місце на цілий тиждень.

Готову настоянку із калини рекомендується приймати тричі на день і обов’язково за годину до прийому їжі, протягом п’яти днів по одній чайній ложці. Після чого, дозу можна збільшувати до однієї столової ложки. Курс лікування має тривати від двох неділь до трьох місяців.

Сік калини від тиску

Якщо у вас недостатньо часу для приготування запропонованих вище настоїв і настоянок, то вам допоможе сік калини. Приготувати його досить просто – засипте ягідки цукром, залишити на кілька днів. Після того, як калина пустить сік, можна приступити до лікування. Приймати сік потрібно 3 рази в день по одній столовій ложці за тридцять хвилин до їжі.

Протипоказання

Калина – чудові ліки при гіпертонії, проте не забувайте, що не завжди можна обійтися виключно нетрадиційною медициною. Народні засоби необхідно використовувати у якості допоміжного засобу, і звичайно ж, перед прийомом слід проконсультуватися з фахівцем. Компетентний лікар повідомить про виправданість такої терапії, а також познайомить з протипоказаннями. До речі про останні: препарати на основі калини не можна вживати в їжу людям з підвищеним згортанням крові. Відмовитися від них доведеться також особам, схильним до тромбоутворення. При захворюваннях кишечника або шлунку потрібно вибрати інше лікування. Вагітним жінкам ягідки калини також протипоказані. Ну і звичайно ж, не забувайте, що їстівні тільки червоні ягоди калини, чорні вживати ні в якому разі не можна.

А від алергії можна вилікуватися лавровим листям.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Коля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *