Причини безсоння і методи їх лікування

Безсоння, причини і методи лікування

Під безсонням розуміють цілий набір симптомів, основними з яких є: труднощі з засинанням, часті пробудження протягом ночі, відчуття втоми і розбитості вранці. Ці прояви можуть мати періодичний характер, і тоді у спокійні періоди людина має можливість відновити свої сили.

Але буває і так, що неможливість повноцінно відпочити повторюється ніч від ночі протягом тижня, місяця і більше, і тоді організм поступово виснажується, втома накопичується і нервова система починає розхитуватися під впливом хронічної перевтоми.

Як і багато інші розлади нервової системи, безсоння піддається лікуванню, але для досягнення стабільного результату і виключення ймовірності рецидивів терапію варто проводити під наглядом фахівця. У деяких випадках, для стабілізації сну хворому достатньо поміняти режим дня і виключити з раціону кофеїновмісні напої, в деяких – не вдається обійтися без медикаментозної допомоги, але остаточне рішення щодо вибору того чи іншого методу лікування повинен приймати лікар.

Причини безсоння

Звичайно, причини безсоння індивідуальні в кожному конкретному випадку, але всіх їх можна об’єднати в дві великі категорії:

1. Психоемоційна. При високих емоційних навантаженнях, стресах, хвилюваннях і неспокою. Нервова система приходить в настільки збуджений стан, що людина втрачає можливість розслабитися і спокійно заснути. Навіть якщо сон настає, він супроводжується кошмарами, плутанинами і викликає занепокоєння сновидіннями, в результаті чого навіть поспавша людина не ранок не відчуває себе відпочилою.

2. Розумова перевтома. Ці причини безсоння найчастіше викликають порушення режиму сну у людей, зайнятих розумовою працею. При виконанні великого обсягу роботи мозок настільки активізується, що навіть після того, як людина лягає спати, він продовжує вирішувати робочі завдання. І часом, вдається заснути тільки під самий ранок, а пробудження не приносить бажаної бадьорості.

В принципі, безсоння можуть викликати і більш нешкідливі причини: незручне ліжко, некомфортна температура повітря в кімнаті, сторонні шуми, випита ввечері кава або чай, а також багато інших подібних причин. Але, незалежно від того, якими є причини безсоння, цей стан вимагає вжиття оперативних заходів, перш ніж змучений недосипанням організм почне давати збої.

Лікування безсоння

Для сучасної медицини, лікування безсоння не є складним завданням. Сьогодні відповідь на питання, як боротися з безсонням, готова дати як традиційна медикаментозна, так і народна медицина. Найголовніше, не підбирати засоби від безсоння самостійно і не ставити своє здоров’я під ще більшу загрозу.

Найпростішим рішенням проблеми, як позбавитися від безсоння, є нормалізація режиму дня. Зокрема, необхідно встановити для себе певний час підйому і лягання до сну, знайти час для фізичних вправ і прогулянок на свіжому повітрі, переглянути свій режим харчування, виключивши з нього стимулюючі напої з кофеїном.

Якщо ж зміна способу життя не стає відповіддю на питання, як лікувати безсоння, тоді можна проконсультуватися з лікарем відносно приймання заспокійливих або снодійних засобів. При цьому, варто пам’ятати, що жодні ліки від безсоння не є абсолютно безпечними і вимагають обережного і короткочасного застосування.

Крім того, ліки від безсоння мають численні побічні ефекти, а при тривалому прийомі викликають звикання організму. Також, медикаменти цієї категорії не рекомендується приймати протягом дня, коли людині ще необхідно виконувати дії, що вимагають хорошої координації рухів і ясності свідомості. Випити таблетку можна тільки тоді, коли ви дійсно маєте можливість присвятити сну необхідний час і вас ніщо не повинно потурбувати.

Народні засоби від безсоння

Поряд з медикаментами, широкою популярністю користуються народні засоби від безсоння, які відрізняються більш м’яким впливом на організм і не мають побічних ефектів. Зокрема, хороших результатів допомагають домагатися трави при безсонні – м’ята, меліса, материнка, кропива собача та інші, які можуть застосовуватися як у вигляді настоїв і відварів, так і у вигляді сухих таблетованих екстрактів. Допомогти повноцінно виспатися можуть і подушки, наповнені висушеною лавандою, м’ятою і хмелем, чайний аромат сприяє зняттю нервової напруги і сприяє нормалізації процесу засинання.

Також народна медицина рекомендує виконувати перед сном такі прості, але дуже ефективні дії, як прийняття теплої ванни з хвойним екстрактом або лавандою, пиття теплого молока з медом, накладання теплого компресу на лоб і очні западини. Можна використовувати і досягнення традиційної східної медицини, такі як точковий масаж, втирання ароматичних бальзамів в біологічно активні точки на тілі тощо.

Але якщо ви помічаєте, що лікування безсоння народними засобами не дає необхідного результату, не варто продовжувати безрезультатні спроби і ще більше виснажувати організм недосипанням. Варто звернутися за лікарською допомогою і скористатися тими засобами, які дійсно допоможуть повернути повноцінний і здоровий сон.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.