Яка краса людини є зовнішня і внутрішня?

Краса людини зовнішня і внутрішня

Краса зовнішня і внутрішня – це гармонійне поєднання зовнішнього вигляду і психологічного стану людини.

Це ті базові визначення краси в широкому сенсі її розуміння, коли мова йде не тільки про яскраві фарби або душевну задоволеність, а про повну відповідність внутрішнього та зовнішнього стану особистості. Мова йде про ідеальну людину.

Яка людина вважається ідеальною?

Практично, таких людей не існує. Але чи означає це, що до загальної красі прагнути не треба? Чи означає це, що ми не повинні займатися самовдосконаленням? Звичайно, немає – такі висновки згубні для особистості. Робота над собою, саморозвиток у всіх напрямках – є основним призначенням людини. Не виконуючи своїх основних функцій, ми віддаляємося від своєї сутності і від самого себе. Такий дисбаланс внутрішньої енергії може призвести до порушення природної рівноваги і, як наслідок, до втрати само володіння, самоконтролю та адекватної самооцінки.

Дві сторони для саморозвитку особистості

Ось чому так важливо займатися постійним моніторингом двох сторін себе як особистості – зовнішньої і внутрішньої.

На жаль, ми часто можемо спостерігати, що люди віддають всі свої сили на розвиток лише однієї складової з двох.

Нерідко можна бачити високоінтелектуальну людину, яка вважає, що не повинна доглядати за своєю зовнішністю. Адже, якщо світогляд людини багатий, то він може бути цікавим, самодостатнім і невередливим співрозмовником наодинці з собою. Однак, всі ми знаємо, наскільки тримає у віддаленні людини від суспільства його вкрай неохайний вигляд тощо. Не доглянута за собою людина може мати дуже глибокий і багатий внутрішній стан але між ним і товариством буде стояти перешкода для реалізації його позитивної енергії та взаємодії з оточуючими. Адже людина, на відміну від ряду тварин, має закладену природою необхідність бути частиною соціуму і взаємодіяти з іншими людьми, без цього повноцінно жити не можливе.

Тому, догляд за обличчям і тілом, волоссям, нігтями рук і іншими визначальними показниками зовнішнього вигляду має значення не менше, ніж внутрішній стан людини.

Проте, буває і зворотна ситуація. Займаючись лише доглядом за своєю зовнішністю, людина може забути про свій інтелектуальний саморозвиток. Можна зустріти акуратну, доглянуту дівчину, яка абсолютно не розуміє своє місце в цьому світі, має занадто високу самооцінку і гординю, при тому, що у своєму віці нічого корисного для інших не зробила, ні разу не відчувала почуття вдячності інших людей.

Людей з аналогічними переконаннями можна спостерігати часто. Навіть, якщо вони не висловлюють свою зрозумілість відкрито, таке буде слідувати їх діям, вчинкам і бездіяльності. Зневажливе ставлення до оточуючих можна побачити і з погляду людини, адже погляд і всі вчинки йдуть зсередини. Краса такої людини є непідробною? Я сумніваюся.

Якщо ви по-справжньому любите себе, то просто зобов’язані займатися розвитком внутрішнього і зовнішнього саморозвитку, внутрішньою і зовнішньою красою одночасно. І це не так складно, як іноді звучить. Одягатися акуратно в незалежності від забезпеченості, здійснювати весь необхідний догляд за обличчям і тілом, при цьому, читати цікаві, що володіють інтелектуальною вагою книги, обмірковувати й аналізувати свої вчинки, намагатися впливати на свою поведінку, любити себе і оточуючих одночасно – чи не це справжня краса? Та краса, що необхідна кожному і зможе навести гармонію відносин між людьми.

Якщо ідеал далекий, це не означає, що до нього не треба прагнути. Адже, все наше життя і є шлях. Шлях від народження до закінчення життя. І вкрай важливим є не проспати цю дорогу, а провести її максимально яскраво, щоб всі навколишні дякували такій чудовій, красивій людині.

Любіть себе і оточуючих, та прагніть до збереження внутрішньої і зовнішньої краси!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Аліса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.