Яке буде правильним лікування запалення ясен?

Як лікувати запалення ясен?

Лікування запалення ясен є досить складним і тривалим процесом. Незважаючи на уявну простоту, лікування запалених ясен може розтягнутися на тижні. Запальний процес розвивається зазвичай повільно, на перших порах непомітно для пацієнта. А коли пацієнт виявляє проблему, запальний процес буває вже досить занедбаним. Правильно кажуть стоматологи: запалення ясен простіше попередити, ніж вилікувати. Тому при перших же симптомах слід негайно звернутися до лікаря.

Як потрібно лікувати запалення ясен?

Відразу попереджаємо: не варто займатися самолікуванням, при перших же ознаках запалення ясен слід звернутися до кваліфікованого лікаря, так як симптоми різних захворювань, що викликають запалення ясен досить схожі, і тільки досвідчений лікар зможе поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування. Дана стаття не замінює собою повноцінний візит до стоматолога. Ми всього лише хотіли б допомогти вам розібратися у всіх тонкощах лікування запалення ясен.

Хочемо особливо відзначити той факт, що чим раніше почати лікування запалення ясен навколо зуба, тим швидше воно пройде. Адже найскладніше лікувати запущені запальні процеси, які вже перейшли в хронічну стадію захворювання. Після огляду порожнини рота лікар докладно розповість вам, як вилікувати запалення ясен. Найчастіше для лікування запалення ясен вимагається комплексний підхід, який включає в себе як застосування деяких стоматологічних маніпуляцій, так і медикаментозне лікування. Слід розуміти, що лікування будь-якого запального процесу починається з ретельного видалення зубного нальоту і зубного каменю, оскільки саме в них найактивніше розмножуються хвороботворні бактерії. Далі в залежності від інтенсивності запального процесу лікар призначить лікарські препарати, в деяких особливо запущених випадках може знадобитися навіть прийом антибіотиків.

Лікування запалених ясен передбачає і застосування засобів місцевого впливу гелів, кремів, примочок з цілющих трав. Ваш лікар напевно порадить вам найбільш відповідні препарати.

Гелі для лікування запалення ясен дуже ефективні на ранній і середній стадії запалення. Вони володіють знеболюючою, дезинфікуючою і протизапальною дією.

На ранній стадії лікування запалення ясен навколо зуба ефективним є застосування спеціальних трав’яних бальзамів для ополіскування порожнини рота, вони допомагають знизити чутливість і набряклість ясен.

Досвідчений лікар не тільки підкаже вам, як вилікувати запалені ясна, але і допоможе розібратися з причиною виникнення захворювання. Адже якщо не усунути першопричину запалення ясен, захворювання може виникнути знову, завдаючи пацієнту біль і страждання. У багатьох випадках застосування профілактичних засобів допомагає запобігти повторному виникненню запалення ясен.

Якщо ж ви вчасно відреагували на перші симптоми запалення ясен і відразу ж звернулися до лікаря, можливо, вам вдасться позбавитися від запалення за допомогою правильної чистки зубів і систематичного застосування зубної нитки. Адже причиною виникнення запалення ясен є хвороботворні бактерії, і якщо не давати їм розмножуватися, запальний процес зупиниться і не буде далі розвиватися. На початковій стадії захворювання іноді цього буває достатньо.

Скажемо кілька слів і про важливість профілактичних заходів. Для того, щоб знизити ймовірність виникнення запалення ясен, необхідно слідувати декільком важливим порадам. Вживайте якомога більше продуктів, що містять кальцій, особливо молочні продукти і рибу. Вони дуже ефективно зміцнюють кістки і зуби. Також слід вживати достатню кількість вітаміну С, який помітно знижує кровоточивість ясен. Відмова від паління і вживання спиртних напоїв також суттєво підвищує ваші шанси вберегти себе від запалення ясен. Але найголовніше дуже серйозно ставитися до процедури чищення зубів. Вибирайте для цього спеціальні лікувальні пасти, а також користуйтеся зубною ниткою.

Таким чином, інгредієнти в профілактичному рецепті проти запалення ясен наступні:

  • введення в раціон продуктів, багатих кальцієм;
  • прийом вітаміну С;
  • відмова від паління і вживання спиртного;
  • особлива ретельність при чищенні зубів;
  • застосування зубних ниток і спеціальних зубних паст.

Чим лікувати запалення ясен?

Багато пацієнтів запитують так у стоматологів, перш ніж почати лікування запалення ясен. Однозначної відповіді на це питання немає, так як в кожному окремому випадку може знадобитися своє індивідуальне лікування. У будь-якому випадку призначити лікування має лікар-стоматолог, орієнтуючись на стан зубів і ясен конкретного пацієнта. При цьому можуть застосовуватися як аптечні, так і народні методи від запалення ясен. А ще краще і ефективніше поєднувати аптечні і народні засоби разом.

Ще до візиту стоматолога ви можете почати чистити зуби спеціальною зубною пастою, призначеною для чищення чутливих зубів і запалених ясен. Зазвичай такі пасти містять фтор і екстракти лікарських трав. Стоматологи зазвичай рекомендують такі зубні пасти, як:

  • «Лакалут»;
  • «Сенсоди»;
  • «Пародонтакс».

Вони не тільки якісно очищають поверхню зубів і ясен від зубного нальоту, але і знижують підвищену чутливість зубів, мають протизапальну дію.

Можна також користуватися гелем для чутливих ясен «Пародиум», він допоможе знизити кровоточивість і болючість ясен до візиту до стоматолога. Однак не слід захоплюватися самолікуванням: запущений запальний процес набагато складніше вилікувати.

За народними методами кровотечу ясен лікують при допомозі відвару соснових гілок, яким ополіскують ротову порожнину тричі на день, так неділю-дві, до повного виліковування.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.