Найнебезпечніші захворювання для літніх людей

Хвороби у пожилих людей

Напевно, немає людей, які ніколи не ставали жертвами інфекційних захворювань, але для тих, хто досяг поважного віку, визначені бактеріальні та вірусні патології становлять особливу небезпеку. За даними дослідників, третина людей старшого віку помирає через інфекцій. Серед найстрашніших винуватців смертей серед вікового населення виділяються наступні п’ять захворювань.

Грип. Поширеність цього захворювання не дає нам повністю оцінити всю його небезпеку для людей старшого віку. У них, як відомо, частіше діагностуються медичні стани, що ослабляють імунну систему (діабет, рак) і роблять її недієздатною до протистояння інфекцій. Позитивна новина полягає в тому, що грип можна запобігти за допомогою вакцинації.

Пневмонія. Раніше вважалося, що пневмонія – чи не найкращий друг людей похилого віку, так як вона ставала причиною швидкої смерті. Більшість форм захворювання викликаються бактеріями і легко піддаються лікуванню антибіотиками. Якщо інфекція була викликана вірусом або грибком, вилікувати її складніше. Особливо небезпечними представляються наслідки захворювань, діагностуванні занадто пізно (сепсис, серйозна системна запальна реакція).

Іноді причиною пневмонії виступають специфічні штами пневмококів (вид бактерій). В даному випадку з превентивною метою рекомендується використовувати вакцину, яка доступна в багатьох аптеках (вводити її потрібно лише раз, а не кожен рік).

Шлунково-кишкові інфекції. Інфекції кишечника за прикладом клостридії діффіціле (викликає псевдомембранозний коліт), норовіруса та інших можуть виявитися смертельними для літніх людей.

Псевдомембранозний коліт розвивається після проходження курсу лікування антибіотиками, коли під їх дією відмирають популяції корисних мікроорганізмів кишечника. В даному випадку нормальна мікрофлора може бути відновлена завдяки терапії фекальної трансплантації (розведена фекальна речовина здорової людини за допомогою ендоскопа або колоноскопа вводиться в кишечник пацієнта).

Серед інших профілактичних заходів виділяються сувора індивідуальна гігієна і уникнення прийому непотрібних антибіотиків.

Інфекції сечових шляхів. Зазвичай, ці захворювання легко піддаються лікуванню за допомогою антибіотиків. Небезпека ж полягає в пізньому діагнозі інфекції, яка встигає перейти на нирки або навіть викликати сепсис. Часто анатомічні зміни, характерні для людей старшого віку, роблять їх особливо чутливими до подібних патологій. Крім цього, інфекція може бути занесена катетером.

Шкірні інфекції. У похилому віці в людей спостерігається втрата жирових тканин і накопичення пошкоджень шкіри, що серйозно збільшує небезпеку шкірних інфекцій з непередбачуваними наслідками. Положення ускладнюється ще й тим, що представники цієї вікової групи відрізняються меншою мобільністю, тобто вони не завжди можуть подбати про себе належним чином. Серед шкірних інфекцій найчастіше зустрічаються целюліт і шкірна виразка.

Для профілактики таких захворювань необхідно звернути увагу на фактори, що провокують зовнішні ушкодження шкіри (незручні черевики, надмірне перебування під сонячними променями, порізи, подряпини).

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.