Як лікують ячмінь на оці у дорослих і дітей?

Як лікувати ячмінь на оці у дитини і дорослого?

Ячмінь на оці являє собою скупчення гною на повіці. Він виглядає як шишка на внутрішній або зовнішній поверхні. Причиною нагноєння зазвичай є інфекція стафілокока. Це утворення, як правило, болісне. Ячмінь на оці зустрічається досить часто, причому у однієї і тої ж людини він може з’являтися кілька разів протягом життя. Його розвитку може сприяти хронічне запалення повік. Зазвичай ячмінь дозріває і проривається протягом 3-4 днів, зовнішнє нагноєння дозріває швидше, внутрішнє трохи довше і болісніше.

Причини появи ячменю на оці

Ми вже говорили про те, що ячмінь виглядає як болюча гуля на внутрішній або зовнішній поверхні повіка. Захворювання може супроводжуватися сльозотечею і почервонінням очей і повік. Зазвичай ячмінь вискакує на одному оці, але не виключено, що він з’явиться на двох, або більше одного ячменю на одному оці. Як правило, ячмінь не впливає на зір.

Зовнішній і внутрішній ячмінь можуть виникнути з різних причин. Для зовнішнього ячменю буває характерно наявність наступних процесів:

  • зараження війкового фолікула;
  • інфікування сальних залоз, пов’язаних з фолікулом;
  • зараження апокринних залоз, розташованих біля вій.

Внутрішній ячмінь може бути викликаний запаленням мейбомієвих залоз, різновиди сальних залоз, протоки яких виходять на край повік. Жирова рідина, що виділяється цими залозами, не дає витікати сльозам.

Як потрібно лікувати ячмінь на оці?

Ячмінь дуже часто проходить сам собою протягом 1-3 тижнів, особливо після того, як прорветься і частина гною витече. Розкривати ячмінь самостійно не рекомендується, однак можна спробувати прискорити процес його дозрівання.

1. Теплий компрес. Шматок м’якої тканини потрібно змочити в гарячій воді (не окропі) і прикладіть до віку на десять хвилин. Цю процедуру необхідно повторювати кілька днів по чотири рази в день, поки ячмінь не прорветься. Після цього настане поліпшення.

2. Якщо ячмінь дуже болючий рекомендується приймати знеболюючі препарати, такі як парацетамол або ібупрофен. Знеболюючі медичні засоби призначає лікар, деякі з них відпускаються без рецепта. При самостійному використанні знеболюючих препаратів не забувайте читати інструкцію, щоб уточнити дозування і протипоказання.

3. Якщо ячмінь дуже болючий і не зменшується, зверніться до лікаря. Лікар допоможе видалити вії в зоні запалення і зробить прокол для витікання гною. Якщо ячмінь всередині ока, може знадобитися його розтин.

Дуже важливо під час лікування утримувати повіку у чистоті. Рекомендується два рази на день промивати запалене місце теплою водою з дитячим шампунем, без сліз. Одночасно слід відмовитися від косметики і носіння контактних лінз.

Як лікують ячмінь на оці в домашніх умовах, у дітей і дорослих?

Існує безліч способів лікування ячменю на оці домашніми засобами. Їх ефективність залежить від багатьох факторів, в тому числі і від індивідуальної сприйнятливості. Але в різний час ці рецепти допомогли швидко вилікувати ячмінь багатьом дорослим і дітям, які зіткнулися з подібною проблемою.

Приготуйте відвар коріандру, одну чайну ложку насіння на склянку води. Промивайте очі відваром кілька разів в день.

Лист алое розріжте вздовж і прикладайте до повіка три-чотири рази в день.

Тепле картопляне пюре загорніть в шматок марлі і також прикладайте до хворого повіка кілька разів в день.

Змочіть шматок м’якої тканини в солоній воді і прикладайте до хворого місця кілька разів на день.

Чайний пакетик трохи охолодіть і теплим прикладайте до ока, дубильна кислота, присутня в чаї сприяє зменшенню пухлини.

Куркума відома своїми лікувальними властивостями. Змішайте півлітра води і одну чайну ложку куркуми, закип’ятіть і випаруйте до половини обсягу. Процідіть, охолодіть і промивайте очі три рази на протязі дня.

Лікування сирим яйцем є дуже популярним рецептом для дітей. Сирий яєчний білок помістіть в м’яку паперову або тканинну серветку і прикладайте до ока два-три рази на день на десять хвилин.

Для швидкого лікування ячменю допоможуть будь-які засоби, що зміцнюють імунітет і володіють бактерицидними властивостями (загально-зміцнюючі трав’яні чаї, відвари ромашки, календули тощо). Для успішної боротьби із захворюванням обов’язкове також дотримання правил особистої гігієни, у тому числі очищення повік від гнійних виділень.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.