Народні методи лікування очей – рецепти

Лікування очей народними методами - рецепти засобів

Щоб правильно і ефективно провести лікування очей народними засобами, потрібно в першу чергу, з’ясувати причину, яка викликала захворювання і правильно поставити діагноз. Глаукома, катаракта, ячмінь, кон’юнктивіт, міопія, сльозоточивість, кератит, блефарит, вторинна катаракта, дистрофія сітківки ока – медицині відомо безліч очних хвороб. І для кожної з них існують свої методи лікування.

Крім лікарських засобів і процедур, офтальмологи нічого не мають проти народних методів, звичайно, якщо для їх застосування немає протипоказань. Про деякі народні рецепти і піде мова далі, які допоможуть оздоровити очі, поліпшити зір, а також про лікування і профілактику деяких захворювань.

Зараз, з настанням прохолоди, саме час подбати про свій організм. Він втомився після довгої спеки і дуже потребує підтримки, так як імунітет значно ослаб. Це виражається в появі головного болю, частих застуд, підвищення тиску, швидкої стомлюваності.

Зниження імунітету також негативно позначається на здоров’я очей. Тим більше, якщо людина, незважаючи на почервоніння, сльозотечу, ночами просиджує біля монітора комп’ютера або за екраном телевізора. Вдень сидить у задушливому офісі або аудиторії і практично не буває на свіжому повітрі. Цю ситуацію потрібно терміново міняти!

Підвищуємо імунітет

Відмінним засобом для підвищення імунітету є настоянка елеутерококу. Приймайте по 40 крапель цього засобу двічі за день. Елеутерокок поліпшить настрій, підніме бадьорість, додасть сил.

Крім того, щодня пийте морси або соки з журавлини. Із заморожених, сушених ягід (їх можна купити в магазині), готуйте настої, відвари. Зваріть кисіль. Тільки будьте обережні з журавлиною при підвищеній кислотності шлункового соку, при загостренні гастритів, виразкової хвороби.

Корисна кропива, її додають до салатів, готують борщ. Також корисна зелень – цибуля, кріп, петрушка. На зиму її можна виростити на підвіконні. Ці рослини – справжній порятунок для ослабленого організму.

Алергічний кон’юнктивіт

На весні, коли починають цвісти рослини, багато людей страждають від алергічних проявів, у тому числі, від алергічного кон’юнктивіту. Поліпшити стан очей, усунути симптоми, а в багатьох випадках вилікувати хворобу, допоможе березовий сік. Його потрібно пити по одній склянці на день, а також робити ванночки для очей.

Якщо березовий сік знайти проблематично, можна усунути почервоніння, сльозотечу очей за допомогою вівсяного відвару: Склянку вівса заливають п’ятьма склянками окропу, накривають кришкою, укутують, залиште на чотири години. Після чого, зливають половину рідини. Залишений настій з крупою варіть до стану киселю. Остуджують і п’ють по склянці на день.

Скрофулез (золотуха очей)

Від цього захворювання нерідко страждають діти та молодь. Від якого допоможе позбутися трава деревій. Із неї готують настоянку: Заливають 30 грамами сухої рослини ½ склянки спирту (горілки). Щільно закривають, прибирають в темну шафу на три доби. Після чого приймати потрібно по 50 крапель три рази на добу. Ще краще придбати сік або концентрат рослини, змішати його з медом (1:1), приймати по одній столовій ложці перед їжею.

Запалення рогівки

Невеликі помутніння рогівки, спричинені запальним процесом, допоможе усунути свіжо-зібрана живиця ялиці. Вони являє собою сік з надрізу кори. Закапувати потрібно цим засобом по одній краплі в око, перед сном. Обов’язково дотримуючись гігієни рук і посуду, в якому зібрана живиця.

Поліпшення зору

Як показує багатовіковий досвід, перше місце серед корисних рослин для зору відводиться чорниці. Найкраще, в сезон збору цієї корисної ягоди, з’їдати по склянці свіжої чорниці в день. Теж добре засушити її на зиму. Зараз восени, так і взимку, слід залити склянку сухих ягід холодною водою (на два сантиметри вище рівня ягід). Вранці потрібно з’їдати розмочені ягоди перед їжею.

Профілактика катаракти в літньому віці

Щоб не допустити розвитку катаракти (помутніння кришталика), потрібно вживати якомога більше фруктів, овочів, які мають оранжевий колір: абрикоси, гарбузи, жовтий солодкий перець, капусту броколі, моркву. У них є бета-каротин, який нейтралізує шкідливі вільні радикали кисню. Також вони сприяють виникненню патологічних змін.

Профілактика глаукоми

Перешкодити розвитку підвищеного внутрішньо-очного тиску (глаукоми) може кожен. Потрібно відпочивати вдосталь, спати не менше 7-8 годин. Віддавати перевагу молочній, рослинній їжі. Частіше бувати на свіжому повітрі, особливо вранці і вдень. Ультрафіолетові промені також необхідні для профілактики глаукоми.

Загальнозміцнювальний засіб для очей

У народній медицині для зміцнення очей часто використовується череда. Рослина містить велику кількість аскорбінової кислоти, каротину, які просто необхідні для здоров’я очей. В аптеці можна купити цю рослину в брикетах.

Для приготування засобу брикет розламують на часточки, одну (7,5 грам) заливають однією склянкою окропу, накривають кришкою, залишають на одну-дві години. Після чого проціджують, приймають по склянці один раз на день. Лікування проводять протягом 30 днів.

Сподіваюся, що ці народні методи допоможуть у профілактиці і лікуванні очей. Однак, перед їх використанням краще порадитися з лікарем-офтальмологом.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Qikitа

  2. Від ima

  3. Від Unvina

  4. Від Unima

  5. Від Ina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *