Поліартрит – причини виникнення і його лікування

Як лікувати поліартрит?

Поліартрит – це хвороба, яка характеризується запаленням декількох суглобів відразу. Хвороба є дуже небезпечною, оскільки може викликати втрату працездатності. Запускаючи яку, люди доволі часто стають інвалідами, так як самостійно ходити не можуть.

Поліартрит: причини виникнення

Причин появи захворювання існує декілька.

Генетика. Саме в генах передається поганий стан суглобів, а також спадкові захворювання. Найчастіше такі патології можна зустріти у слабкої статі.

Зовнішнє середовище. Надмірно сильні навантаження негативно позначаються на здоров’я суглобів.

Спосіб життя. Куріння, алкоголь, ожиріння впливають на здоров’я суглобів.

Найчастіше хвороба вражає саме великі суглоби (тазостегнові, плечові, коліна, ліктьові). У рідкісних випадках можуть бути зіпсовані і дрібні суглоби.

Види захворювання

Існує відразу кілька видів поліартриту.

Інфекційний поліартрит

Якщо інфекційне захворювання переходить в хронічне, то це може позначитися і на роботі суглобів, їх функцій. Так що основною причиною є інфекційне захворювання. Над ураженим суглобом може виникнути почервоніння і набряклість.

Деформуючий поліартрит

Причиною його виникнення є зношування суглобів. Зазвичай з’являється з віком, ближче до старості. Змінюється під час хвороби і поверхня самої кістки.

Ювенільний поліартрит

Це захворювання виникає у дітей в підлітковому віці. Причини його найчастіше залишаються невідомими. Хвороба постійно прогресує, а стан дитини погіршується. Іноді може навіть виникнути запалення внутрішніх органів. В результаті цього багато дітей залишаються інвалідами.

Обмінний поліартрит

Основною причиною є поганий обмін речовин. А вже, як наслідок із-за нього в суглобах відкладаються кристали, що викликають запальні процеси. На самому початку хвороби в хрящах скупчуються фосфоліпіди і жири, а згодом замість хряща з’являється сполучна тканина, він стає сухим і зовсім не еластичним, а на поверхні з’являються тріщини.

Цей процес відбувається дуже повільно, а ще його складно виявити під час обстежень у клініці.

Вузликовий поліартрит

Звичайний поліартрит, при протіканні якого виникають невеликі підшкірні вузлики.

Як лікують поліартрит?

Багато людей задаються питанням: як лікувати поліартрит? Найголовніше правило для вас – своєчасне лікування. Ні в якому разі не тягніть час, а як можна швидше зверніться до фахівця за консультацією.

Також зверніть увагу на відгуки про лікаря, якого ви вибрали, адже якісне лікування багато в чому залежить від уміння і навичок спеціаліста. Так що якщо вас турбує який-небудь суглоб, або помітили навколо нього припухлість, набряк, то негайно проконсультуйтеся з лікарем-ревматологом. Пам’ятайте, поліартрит можна успішно вилікувати при правильно підібраному курсі лікування і діагностиці на ранній стадії захворювання.

Під час лікування хвороби можуть призначати антибіотики (в тому випадку, якщо інфекційний поліартрит). Якщо гострий артрит, то обов’язково призначать протизапальні препарати і мазі. Вони здатні зняти запалення, зменшити біль. Найчастіше лікарі рекомендують не тільки приймати всередину таблетки, а і розтирати пошкоджений суглоб маззю. Хороша мазь від поліартриту – Диклофенак. Добре натерти нею суглоб, а потім закутати його в вовняну шкарпетку. Це допоможе зняти больові відчуття.

Хірургічне втручання є зовсім крайнім заходом і застосовується тільки в дуже запущеному випадку. Іноді для нормальної життєдіяльності організму доводиться видаляти суглоб, а на його місце ставити протез.

Важливим кроком вважається відновлення хрящової тканини. Іноді достатньо тільки попередження цього. Для таких заходів існують препарати-хондропротектори, до яких відносяться Хондрекс, Артрон, Терафлекс.

Лікар може призначити спеціальну гімнастику. Це можуть бути вправи лежачи на спині або ж у воді. Однак стежте за тим, щоб заняття не викликали у вас біль або неприємні відчуття, інакше такі тренування принесуть тільки шкоду вашому здоров’ю і суглобам.

Допомогти зупинити поліартрит може дієта, в якій містяться продукти багаті вітаміном Е і антиоксидантами. До таких продуктів можна віднести висівки, волоські горіхи, гарбузове насіння, соняшникове насіння, лосось, оселедець, фрукти, овочі. А з напоїв краще вживати чорний і зелений чаї.

Також добре допомагають від поліартриту деякі народні засоби

Ось кілька найпоширених із них.

Гілочки ялини (підійдуть тільки свіжо-зрубані) залийте гарячою водою. Зачекайте поки вода трохи охолоне, а потім зробіть ванночку для суглоба. Після цього протріть хворе місце і укутайте його чимось теплим приблизно на годину. Найкраще таку ванночку робити перед сном.

Наріжте дрібно гриб мухомор, залийте спиртом. Цю настоянку необхідно витримувати приблизно три тижні, тільки після цього використовувати. Вона застосовується, як розтирання.

Як розтирання можна також застосовувати квітки кінського каштана, залиті спиртом або горілкою. Настоювати два тижні.

Ще, як для розтирання і компресів роблять настоянку березових бруньок, яку готують на 96% спирті в співвідношенні 1:5. Настоюють сім днів.

Використовують і компреси з евкаліптової олії (її можна придбати в аптеці).
Також компреси і мазі, у складі яких є гірчиця, блакитна глина, муміє, трав’яні збори.

Перед використанням цих народних засобів обов’язково проконсультуйтеся зі своїм особистим лікарем, адже тільки він знає як лікувати поліартрит, враховуючи індивідуальні особливості.

Пам’ятайте про те, що хворим поліартритом не можна робити великі навантаження, піднімати важку вагу, бігати. А з фізичних вправ рекомендуються вправи на розтяжку, щоденна ранкова розминка, плавання.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.