Причини і лікування безсоння

Причини і лікування безсоння.

Проблема зі сном іменується безсонням. Безсоння по іншому називається ще інсонмією. Безсоння може бути пов’язане із нав’язливими чи турботними думками.

Вони можуть супроводжувати незадовільну якість сну, наприклад, поверхневий, неглибокий сон з частими пробудженнями. Тут не має значення тривалість сну, тому що у кожної людини вона своя. Комусь, щоб виспатися необхідно спати 10 годин на добу, іншим – достатньо і 4 годин на добу.

Якщо представлена вище симптоматика триває тривалий час і носить систематичний характер, то це тривожний сигнал. Це може бути ознакою невротичного розладу і в гіршому випадку сигналізувати про важку гормональну патологію.

У будь-якому випадку, не варто байдуже ставитися до безсоння, тому що воно серйозно впливає на якість життя і здоров’я організму. При цьому страждає свідомість і пам’ять, знижується імунітет.

За настання сну відповідає особлива речовина — ГАМК, або гамма аміномасляна кислота. За фазу неспання відповідають нейромедіатори головного мозку. Коли настає фаза сну, дія нейромедіаторів слабшає і посилюється вплив ГАМК.

Фактори проблем зі сном

Причина безсоння найчастіше психологічна або неврологічна. І щоб усунути відповідні проблеми варто звернутися до компетентного фахівця в цій галузі: невролога, психолога або психотерапевта. Проблеми зі сном можуть також свідчити про психічні розлади. У цьому випадку може допомогти лікар-психіатр.

Спровокувати безсоння можуть також такі недуги:

 • енцефаліт;
 • менінгіт;
 • серцева недостатність;
 • гіпертиреоз;
 • хвороби нирок тощо.

Погана якість сну може бути обумовленою прийомом деяких медикаментів, наприклад:

 • кортикостероїдів;
 • нейролептику;
 • симпатоміметиків;
 • антидепресантів та інших.

Лікування безсоння

Лікування пов’язане із виявленням причини безсоння. Причина найчастіше неврологічна і тому фахівці рекомендують седативні снодійні засоби з натуральним складом. Такий препарат для здорового сну допомагає впоратися не тільки з неврологічними, але і психологічними причинами недуги.

Він прояснює мислення і прибирає непотрібні емоції. Подібні препарати містять в своєму складі тільки натуральні інгредієнти, тому не викликають алергії.

Лікування безсоння.

Якщо причина недуги незрозуміла, то звертаються до терапевта. Спеціаліст збирає анамнез пацієнта, виявляє інші супутні симптоми і призначає необхідні обстеження. Якщо це потрібно, то терапевт направляє до фахівців вузької спеціалізації.

Гарно допомагає впоратися із недугою звичайний садативний, заспокійливий збір трав, який можна придбати у будь-якій аптеці. Варто лише заварювати його, випивати перед сном за пів години.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

 1. Від Лера

 2. Від Вадім

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.