Вегетосудинна дистонія – лікування народними засобами

Вегетосудинна дистонія - симптоми і лікування.

Диагноз вегетосудинна дистонія (ВСД) лікарі ставлять все частіше. Виною тому сучасний напружений ритм життя. І, хоча вегетосудинна дистонія не смертельна, вона здатна сильно знизити якість життя.

Що таке вегетосудинна дистонія та її причини

Вегетосудинна дистонія – це не хвороба, а неправильна робота вегетативної нервової системи (ВНС), яка відповідає за зв’язок мозку з життєво важливими органами і залозами внутрішньої секреції. Також ВНС контролює емоції.

Дистонія може бути постійною, а може проявлятися нападами. Причинами вегетосудинної дистонії можуть бути наступні фактори:

  • спадковість;
  • психотравмувальна ситуація;
  • травми головного мозку, в тому числі і родові;
  • постійні стреси і емоційне напруження;
  • наявність в організмі хронічної інфекції;
  • отруєння організму хімічними речовинами.

Види і симптоми вегетосудинної дистонії

Лікарі-неврологи виділяють три види дистонії.

Вегетосудинна дистонія по сердечному (кардіальному) типу. Для неї характерні порушення серцевого ритму, несильні болі в серці, відчуття нестачі повітря, швидка стомлюваність навіть при невеликих фізичних навантаженях. У деяких бувають панічні атаки.

Вегетосудинна дистонія за гіпотонічним типом. У цьому випадку тиск буде постійно знижений, в результаті чого, людина відчуває слабкість, запаморочення, нудоту, сонливість. У важких випадках можлива непритомність. Іноді такий тип дистонії проявляється болями в животі.

Вегетосудинна дистонія за гіпертонічним типом. Часті перепади тиску, дратівливість, безсоння, загальна слабкість – така клінічна картина при даному виді ВСД.

Постановка діагнозу – перший крок до лікування

Потрібно йти до лікаря при симптомах вегетосудинної дистонії. Лікар визначить, чи дійсно у пацієнта вегетосудинна дистонія, чи це щось інше. Також він призначить томографію мозку і електроенцефалограму. Це потрібно для того, щоб визначити яка ділянка мозку працює неправильно. Потім лікар призначить комплекс лікування, що включає фізіопроцедури, трави, ванни, вітамінні комплекси і різні пігулки. Тим, хто не хоче пити пігулки, можна обійтися травами, ваннами і фізіопроцедурами. Від останніх відмовлятися не потрібно, вони дуже ефективні в лікуванні вегетосудинної дистонії.

Зміна способу життя

Лікарі визнають, що остаточно вилікувати вегетосудинну дистонію навряд чи можливо. Але от звести її прояви до мінімуму, дуже навіть реально. Для цього потрібно переглянути своє життя. Одними травами або таблетками позбутися від ВСД не вийде. Так, після курсу лікування стане краще, але ненадовго. Тому перше, що потрібно змінити, це режим дня. Як не банально звучить, але найчастіша причина дистонії – це хронічна втома, недосипання і стреси.

Отже, що ж потрібно змінити у своєму житті хворому ВСД? Насамперед, це сон. Спати лягати потрібно до опівночі, саме ці години вважаються найбільш ефективними.

Зміни мають торкнутися і раціону. Для нервової системи і серця потрібні: калій, магній, вітаміни групи В. Потрібно не тільки більше продуктів, що містять ці речовини, але і обмежити споживання білого борошна, кави і цукру, так як вони перешкоджають засвоєнню вітаміну В.

Хворим ВСД потрібні невеликі фізичні навантаження. Піші прогулянки, біг, лижі, ковзани, плавання, велосипед тощо – все це підходить для людей з подібним діагнозом. А от спорт, пов’язаний з різкими рухами головою, нахилами голови вгору або вниз, заборонений.

Народні засоби при вегетосудинній дистонії

Основне завдання в лікуванні вегетосудинної дистонії – це зміцнення нервової системи. Для цього застосовують трав’яні збори та лікувальні ванни.

Якщо причиною дистонії є травми, хімічні отруєння, інфекції, то трави навряд чи дадуть бажаний ефект. В цих випадках лікування має призначати лікар.

Ванни при вегетосудинній дистонії

Не можна применшувати значення в лікуванні вегетосудинної дистонії ванн з цілющими травами. Ванни допоможуть зняти нервову напругу, зміцнити судини і серце, поліпшити сон. Температура води повинна бути комфортною. Тривалість ванни – 15-20 хвилин.

Ванна з лавандою

Лаванда розхитані нерви заспокоїть, зміцнить серце, нормалізує серцевий ритм. Вона поверне радість життя тим людям, які регулярно відчувають стрес. Корисна лаванда для судин і кровообігу.

Для настою потрібно 100 грам трави заварити літром окропу. Настояти одну годину. Додати проціджений відвар у воду. Приймають ванну з лавандою тільки перед сном, так як вона володіє снодійним ефектом.

Чебрець, валеріана, м’ята, листя смородини

Взяти по 100 грам трав, змішати. 300 грам заварити 1000 мл окропу, настояти 1 годину в термосі. На повну ванну води вилити проціджений настій. Збір зміцнить нерви і заспокоїть після складного дня.

Соснові ванни

Ванни з сосновими голками – справжня знахідка для людей, що страждають ВСД. Вони знімуть нервове збудження, піднімуть настрій, зміцнять серце, покращать сон. Такі ванни потрібно приймати регулярно, щоб закріпити ефект. В емальований посуд закладають соснові гілки з шишечками. Гілки заливають холодною водою. Пропорції беруть приблизно 1 частина сировини на 3 частини води. Доводять гілки до кипіння і в закритому посуді на повільному вогні варять півгодини. Після, добре укутують ковдрами і настоюють цілу ніч. На повну ванну слід додавати 1,5-2 літри.

Трав’яні збори при вегетосудинній дистонії

Збір № 1. Показання: підвищена збудливість, безсоння, дратівливість. Потрібно по 2 ч. л. м’яти і вахти трилистої і по 1 ч. л. валеріани та пустирника. Столову ложку збору заварюють склянкою окропу і дають настоятися двадцять хвилин. Проціджують, і дають пити по півсклянки, тричі на день.

Збір № 2. Показання: слабкість, збудливість, підвищений тиск, безсоння. Взяти корінь валеріани, звіробій, пустирник – по 2 частини і меліси з ромашкою аптечної по 3 частини. Збір заварювати способом, зазначеним вище і так само пити.

Збір № 3. Показання: болі в серці нервового характеру, аритмія. Ягоди глоду, календулу і польовий хвощ змішати. Столову ложку заварити склянкою окропу, настояти 2 години. Пити по 100 грамів, 4-5 разів у день.

Збір № 4. Показання: болі в серці, дратівливість, гіпертонія. Взяти по столовій ложці валеріани, м’яти, глоду, собачої кропиви, звіробою. Додати подрібнену гвоздику 1 ч. л. Заварити 2 ст. ложки на 0, 5 літрів гарячої води в термосі 3 години. Пити проціджений відвар по 100 мл 3 рази на день.

При вегетосудинній дистонії за гіпотонічним типом призначають також аптечні настоянки із елеутерококу, родіоли рожевої, женьшеню. Настоянки приймають згідно з інструкцією.

Всі вищезазначені збори можна давати дітям.

Боротися з вегетосудинною дистонією доведеться довго. Потрібно поєднувати прийом лікувальних зборів з ваннами і фізпроцедурами. І, звичайно ж, не можна забувати про режим дня. Тільки тоді ВСД піде назавжди.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Виктория

  2. Від Олена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *