П’яткова шпора і її лікування народними методами

Лікування п'яткової шпори за народними методами

Ознакою практично всіх захворювань нашої опорно-рухової системи є біль, що відчувається в будь-якій області тіла. Як правило, хворобливі відчуття в області п’яти – це найчастіше сигнал розвитку плоскостопості або виникнення недуги під назвою п’яткова шпора. За статистикою, друге захворювання є наслідком першого в 90% всіх випадків. П’яткова шпора – це наріст у вигляді дзьоба або шипа у підстави п’яткової кістки. Варто відзначити, що хворобливі відчуття цієї недуги викликані запальним процесом в області підошви, а не деформацією стопи. Для полегшення симптоматичних проявів використовується консервативне лікування в поєднанні з нетрадиційними методами.

Лікування п’яточної шпори народними методами

При шпорі на п’яті – народне лікування ефективно допомагає при початкових стадіях розвитку захворювання, але тоді коли хвороба перейшла в хронічну форму, то принаймні, не навантажуючи ноги, як мінімум можна контролювати перебіг хвороби. В якості народного лікування рекомендують:

  • загартовування;
  • лікувальна гімнастика і вправи;
  • застосування зігріваючих ножних ванн;
  • компреси;
  • загальний масаж ніг, для зміцнення м’язів.

Лікування п’яткової шпори жовчю передбачає насамперед приготування гарячої ванни для ніг. При цьому шкіра розпарюється і добре готується до процедури за допомогою компресу. Далі накладаємо на п’яту компрес з медичної жовчі, обгортаємо поліетиленом і надіваємо шерстяні шкарпетки. Дану процедуру необхідно щодня виконувати протягом місяця.

Змова від п’яткової шпори також може дозволити позбавити хворого від дискомфорту і допомогти заспокоїтися, якщо за кілька хвилин до сну краєм долоні зверху вниз протягом п’яти хвилин наносити різкі удари по хворій п’яті, ніби рубаєте сокиркою наріст з чого завгодно. З ранку до пробудження, правою долонею за годинниковою стрілкою масажуйте хвору п’яту.

Народне лікування шпори на п’яті досить часто допомагає позбавитися від захворювання, яке доставляє чимало страждань.

Наприклад, для цього слід взяти дрібку червоного меленого перцю, насипати його в шкарпетки під саму п’яту. Ходіть так цілий день, роблячи це протягом 10 днів, як мінімум ви забудете про цю прикрість ніг на деякий час.

Можна робити ванни для ніг з солоної води, з розрахунку три столові ложки на один літр води. У такому гарячому розчині ноги потрібно тримати близько півгодини і надіти теплі шкарпетки.

Масаж при п’ятковій шпорі вважається в поєднанні з комплексним лікуванням ефективним засобом. Мета мануальної терапії зняти набряклість, яка утворюється на п’яті і максимально розім’яти і розпушити кісткове утворення. Масаж проводиться великим пальцем руки, а при процедурі чується характерний хрускіт. Початкова кількість проведених сеансів не менше 10 разів. За даними масажної практики, десяти разів у середньому вистачає для зняття симптомів п’яткової області.

Народні методи лікування п’яткової шпори є додатковим засобом зниження больового синдрому для більшості пацієнтів за допомогою настойок.

1. Настоянка бузку – взяти в пропорції 1:10 сухі квіти бузку і горілку, заливаємо і даємо постояти 10 днів. Прийом – по одній чайній ложці, змішуючи з водою, два рази на день. Настоянку можна втирати в хворі місця.
2. Настоянка шабельника болотного – в готовому вигляді з аптеки. Прийом: до їжі три рази на день, розбавляючи одну столову ложку з невеликою кількістю води.
3. Настоянка з кедрових горіхів – 20 грам подрібнених горіхів, заливаємо 200 грамами горілки, даємо постояти тиждень. Прийом: по одній столовій ложці до їжі три рази.

Дієта при п’ятковій шпорі

Дієта при п’яткових шпорах спрямована в основному на відновлення обмінних процесів:

  • виключаємо солону їжу;
  • збільшуємо споживання рідини – води, мінімум два літри в день;
  • зниження споживання м’яса, нежирних молочних, злакових продуктів для зрушення кислотно-лужного балансу організму;
  • збільшення раціону овочів, фруктів і жирних молочних продуктів для виведення зайвої рідини.

П’яткова шпора – народні рецепти:

  • змішуємо олію (1 столову ложку) з нашатирним спиртом (50 грам) – накладаємо компрес на хворе місце кожен день протягом місяця;
  • змішуємо анальгін (одна таблетка) і йод (дві-три краплі) – змащуємо розчином п’яту у міру потреби;
  • змішуємо на водяній бані муміє (5 грам) і мед (100 грам), отримана суміш для розтирання п’яти на ніч.

Саме народні рецепти лікування п’яточної шпори допоможуть полегшити біль і зняти гострий перебіг хвороби, якщо ви будете дотримуватися деяких рекомендацій. Наприклад, відмовитися на деякий час від незручного і тісного взуття, перейдіть на фізіологічне взуття, кросівки з супінатором, застосовуйте спеціальні устілки. Обов’язково виконуйте легкі фізичні вправи, які допоможуть розробити хвору ногу. Прокинувшись, пройдіться по кімнаті на кінчиках, потім на внутрішніх сторонах стопи, а після на зовнішніх. Не перенапружуйте ноги протягом дня, навантаження повинні бути помірними і раціональними.

Пам’ятайте, якщо у вас діагноз п’яткова шпора, то народні методи здатні допомогти на початкових стадіях. Ні в якому разі не надійтеся на користь від самолікування без консультації вашого лікуючого лікаря, тому що є ймовірність придбання хронічної форми хвороби.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Владимир

  2. Від clispris

  3. Від Mashal

  4. Від Макс

  5. Від Ulrike

  6. Від Danil

  7. Від hooku

  8. Від ZOH

  9. Від HE

  10. Від Jazi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *