Стрес та його наслідки

Які є наслідки стресу?

Всі ми не раз чули народний вислів «всі хвороби – від нервів і стресів». Проблеми на роботі, натягнуті стосунки з рідними, повне несприйняття себе як особистості – це лише мала частка життєвих труднощів, які надають негативний вплив на наш організм. Як би людина не намагалася берегти себе, але стрес є невід’ємною частиною сучасного ритму життя. Причому постійні перенапруги здатні підкосити людину не тільки фізично, але і спровокувати серйозні психологічні захворювання.

Негативні наслідки стресу

Вплив струсу на пам’ять людини. Перевищення допустимих норм гормону стресу (кортизолу) – призводить до погіршення пам’яті. Тривалий стрес може привести до пошкодження ділянок головного мозку, які безпосередньо відповідають за пам’ять.

Вплив на серцево-судинну систему. Сильні переживання і негативні емоції провокують вироблення адреналіну, що зазвичай призводить до прискореного серцебиття і звуження судин, як результат – підвищений артеріальний тиск. «Надлишки» адреналіну добре спалюються за допомогою фізичних вправ і активного способу життя. Якщо ж людина мало рухається, віддає перевагу пасивному відпочинку, то є ризик отримати такі серйозні захворювання, як гіпертонія і вегето-судинна дистонія.

Імунітет. Перевищення допустимого рівня кортизолу призводить до порушення роботи лейкоцитів – головних захисників нашого організму від інфекцій і різних бактерій. Часто буває так, що людині просто ніколи хворіти в умовах жорсткого робочого графіка. Але варто лише трохи розслабитися, як звичайна нежить може перетворитися в серйозні проблеми.

Статева система. Постійні нервові переживання можуть стати причиною порушень менструального циклу, сприяти зростанню існуючих доброякісних пухлин і викликати появу нових. Якщо до тривалого стресу додати ще й несприятливі умови для життя, це може призвести до блокування дітородної функції організму, яка позбавляє жінку можливості стати матір’ю. Негативні емоційні потрясіння можуть стати причиною раннього клімаксу і передчасного виникнення менопаузи.

Зайва вага. Звичка «заїдати» стрес чим-небудь смачним та калорійним, через деякий час обернеться зайвими кілограмами, що може стати черговою причиною емоційних переживань.

Зовнішній вигляд. Людина, яка знаходиться в стані стресу тривалий період часу, має “змарнілий вигляд”, ламкі нігті, тьмяне волосся, незліченні зморшки на обличчі і руках, в’ялу ходу тощо.

Наслідки стресу мають згубний вплив на весь організм. Крім проблем зі здоров’ям, постійні емоційні переживання можуть викликати алкогольну та наркотичну залежність, стати причиною різних психічних порушень, спровокувати розвиток депресії. Пам’ятаємо, що життя одне, і ніхто так не потурбується про нас, як ми самі. Переглянемо свій спосіб життя і постараємося звести ризик виникнення сильних переживань і стресу до мінімуму.

Можливо цікаво дізнатися, як лікують біль у суглобах?

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Оля01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *