Що краще – зайва балакучість, чи тримати язик за зубами?

Як тримати язик за зубами?

Багатьом подобається ділитися з оточуючими своїми планами на майбутнє. Іноді душевні пориви настільки сильні, що їх стримуватися просто неможливо. Від викиду адреналіну зашкалюють емоції, а найпотужніша внутрішня енергія так і проситься на волю. Це напевно і є балакучість.

Ті, хто розповідає про цілі в житті, часто виправдовують своє бажання поділитися намірами. Вони запевняють, що подібне оприлюднення планів лише зміцнює позиції задуманого, а шлях до відступу присікається.

Небагатьом відомо, що насправді зайва балакучість перешкоджає здійсненню задумів. Дослідження вчених довели, що бажання поділитися з іншими своїми планами – фатальна помилка. Науковою точкою зору підтверджено, що раптове необдумане рішення присвятити когось у свої плани, мотивацію може зруйнувати. Справа в тому, що після того, як мозок задовольниться отриманими компліментами, почнеться розслаблення. Після цього деякий час буде тривати стан апатії. І це буде відбуватися в той час, коли організму потрібно працювати над втіленням цілей у життя. А підсвідомість буде шукати всілякі причини для того, щоб зупинитися на півдорозі до мрії.

Таке вчення, як езотерика стверджує, що вміння мовчати дозволяє зберігати позитивну енергію, як в медитативному стані, так і в переносному сенсі, коли потрібно зберегти в секреті свої задуми. Щоб втілити в життя найзаповітніші мрії потрібна енергія, а при балакучості ми витрачаємо її даремно.

У той час, коли хочеться поділитися своїми перспективними планами, краще займатися реальними діями щодо втілення їх у життя. Висновок можна зробити наступний: наскільки б не була товариською людина, потрібно навчитися бути не дуже відкритим, а все цінне потрібно вміти тримати всередині себе. Однак після закінчення часу, коли починання мають не тільки фундаментне підставу, а активно і впевнено втілюються в життя, деякими своїми успіхами можна поділитися з найближчим оточенням. Можливо, на цьому етапі підтримка рідних людей, а також їх рекомендації будуть дуже доречними.

Як же навчитися зберігати свою енергію, тримаючи язик за зубами? Від цієї згубної звички, розповідати про свої задуми, можна позбутися за допомогою такої вправи йоги, як набхи-мудра. Для цього потрібно сісти в зручне положення, прикрити очі і торкнутися твердого піднебіння верхньої десни кінчиком язика. При цьому затримати на певний час дихання і поглядом зсередини вдивитися в зону міжбрів’я. В такому становищі перебуваємо пару секунд, після цього робимо глибокий вдих-видих, концентруючи свою увагу в певній зафіксованій точці. Виконуємо вправу кілька підходів.

Практикувати вміння, щоб можна було б менше розмовляти, можна в будь-яку вільну хвилину. При цьому затримуємо кінчик язика у піднебіння, і даємо собі таку установку: «Не кажи зайвого». Позитивні результати не змусять себе довго чекати.

У наступній статті: чому дитина гризе нігті?

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *