Виразка шлунку, профілактика уникнення

Виразка шлунку, профілактика уникнення

Мабуть, найбільш неприємний сюрприз, який може піднести нам власний шлунок – це виразка. З приводу цієї хвороби існує безліч чуток. Тому у цій статті піде мова, які з них правдиві, а на які не варто звертати увагу.

Кажуть, що з’являється виразка від нервів. На жаль, це правда. Постійне психічне і нервове перенапруження – найкоротша дорога до цього захворювання. Виразка з’являється, якщо слизова шлунка виявляється не захищеною перед отруйним впливом соляної кислоти і інших агресивних ферментів. Надто перевантажена нервова система починає давати збої, «забуваючи» посилати імпульси, спрямовані на вироблення слизу в шлунку. В результаті утворюється виразка. Це захворювання не відноситься до розряду інфекційних, тому заразитися виразкою неможливо.

Харчування всухом’ятку теж далеко не завжди призводить до виразки. Навіть, якщо ти любитель бутербродів з копченим салом і гострим соусом. Здоровий шлунок здатний перетравлювати ще й не таке. Тут справа в тому, яке харчування. Якщо ти завалюєш шлунок «важкою» їжею, толком її не пережовуючи, то, щоб розщепити цю їжу, організм змушений збільшити кількість агресивних ферментів, які в свою чергу сильніше будуть роз’їдати оболонку шлунка, провокуючи виникнення виразки. Причому роз’їдання соляною кислотою запалених стінок шлунка, викликає різку і досить сильний біль. Багато хто знає, що при лікуванні виразки застосовують антибіотики. Але крім них, щоб вилікуватися знадобляться ще й інші таблетки при виразці шлунка. Наприклад: для посилення захисту слизової, для зниження секреції шлункового соку тощо. Бувають випадки, коли перебіг виразкової хвороби проходить без явних больових симптомів, а сама хвороба виявляється, лише після шлункової кровотечі.

Багато боятися неприємних відчуттів, що виникають при ендоскопічному обстеженні. Без нього в лікуванні виразки не обійтися, так як саме ендоскопія дозволяє встановити розмір, форму і локалізацію виразки. Але не варто боятися цієї процедури. Сучасні ендоскопи мають мініатюрними розмірами, так і вводять їх під місцевою анестезією.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.