Поліпи в носі – лікування народними засобами

Поліпи в носі - лікування народними методами

Поліпи в носі – досить часте захворювання. Вони розвиваються на тлі алергії і нерідко є ознакою бронхіальної астми. Пацієнтів турбує утруднене носове дихання, яке не вдається повністю відновити судинозвужувальними краплями (нафтизином тощо). При поліпах у більшості випадків носове дихання відсутнє. Це захворювання лікується хірургічно, але невеликі поліпи або профілактика зростання нових після видалення можливі і за допомогою народних засобів.

Лікування поліпів носа народними засобами

Для лікування поліпів у носі дуже часто використовується 30 % прополісна мазь. Для її приготування беруть 15 грамів нативного прополісу і 10 грам вазелінового масла. Обидва інгредієнти ретельно розтираються, для того, щоб вийшла однорідна суміш. В отриману консистенцію додається 25 грам вершкового масла і знову добре перемішується. У цій мазі необхідно просочувати гульки і закладати у носові проходи на ніч. Зберігати мазь потрібно обов’язково в холодильнику. Практика показує, що після застосування такого лікування, розростання поліпів повністю припиняється, тільки у деяких це відбувається після двадцяти процедур, у інших після тридцяти.

Також в лікуванні можна використовувати чистотіл, як саму рослину, так і її коріння. Для цього береться цілий кущ і промивається під проточною водою, а потім пропускається через м’ясорубку. Сік з отриманої маси потрібно добре віджати, процідити через кілька шарів марлі і налити його в скляну пляшку, щільно закупорити. Цей сік повинен настоюватися не менше п’яти діб у темному місці, потім його можна використовувати. Щодня потрібно закапувати сік піпеткою в кожну ніздрю по дві – три краплі, перебуваючи в лежачому положенні. Від цієї процедури в носі і носоглотці може виникати легке пощипування, яке проходить через кілька хвилин.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.