Як потрібно боротися з судомами ніг?

Як доцільніше боротися з судомами ніг?

Боротьба з нічними судомами ніг повинна здійснюватися комплексно. Коли хворий опинився перед проблемою, що робити і як вилікувати судоми в ногах, то не можна сподіватися тільки на народні методи, масажі та самолікування. Зокрема, мимовільні м’язові скорочення нерідко виникають при наявності варикозної хвороби, що передбачає повноцінне лікування, і як боротися з судомами ніг в цьому випадку вирішує лікар.

Тільки після проведеної діагностики, що включає ультразвукове ангіосканування і спеціальні аналізи крові, лікар зможе відповісти на питання, що робити і як вилікувати судоми в ногах.

Лікування постійних судом ніг в домашніх умовах. Якщо ж в силу якихось обставин негайне звернення до кваліфікованого фахівця виявляється неможливим, лікування судом доведеться проводити в домашніх умовах. Для цього можна використовувати наступні методи:

  • само-масаж;
  • настої трав;
  • вітамінні та мінеральні комплекси;
  • фізичні вправи, біг.

В якості невідкладної допомоги при судомах добре зарекомендували себе холодні компреси. Їх можна прикладати до зведених судомою м’язів, також рекомендується ставати всією стопою на холодний і вологий рушник – це допоможе зняти судому за кілька секунд. Після того, як біль вщух, потрібно зручніше влаштувати ногу на подушці, ні в якому разі повністю не розгинаючи її в коліні. Полежавши так хвилин 10-15 і переконавшись, що повторна судома вже не загрожує, можна приступити до сеансу само-масажу. Якщо знову ноги судомить, лікування повинно бути медикаментозним і спрямованим на усунення основного захворювання.

Але і в сучасних умовах консервативні методи лікування не втрачають своєї популярності. Зокрема, масаж дозволить не тільки розслабити м’язи, але і поліпшить процеси кровообігу. Таке лікування постійних судом в ногах допоможе певною мірою заповнити нестачу мінералів в тканинах, але звичайно ж, воно буде більш дієвим, якщо хворий буде приймати збалансований комплекс вітамінів і мікроелементів.

Профілактика виникнення судом в ногах. Якщо ноги судомить, лікування повинно йти рука об руку з профілактикою. Крім препаратів, які піднімають в крові рівень кальцію, магнію і калію, варто пройти курс фітотерапії. Зокрема, можна використовувати настій липового цвіту, який зменшує в’язкість крові, сприяє нормалізації кровообігу в судинах, уражених варикозом. Крім того, липа знімає запальні процеси і має слабку заспокійливу дію.

Також необхідно практикувати виконання фізичних вправ, спрямованих на підвищення м’язового тонусу і еластичності м’язів ніг. Не варто покладатися виключно на медикаментозне лікування, і як боротися з судомами ніг – це питання проясниться для хворого по мірі його тренувань. За рахунок фізичних навантажень покращується кровообіг, нормалізується обмін речовин, знижується гіпертонус м’язів, завдяки чому настає полегшення, а ймовірність появи судом зменшується.

Потрібно пам’ятати про те, що ризик виникнення варикозної хвороби збільшується з роками, тому після 50-ти років необхідно не очікувати появи перших тривожних симптомів, а активно займатися профілактикою. Крім того, не варто нехтувати періодичним комплексним обстеженням, передбачають визначення тиску і взяття функціональних проб для оцінки рівня працездатності венозної системи.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.