Як позбутися похмілля – засоби, що діють?

Як позбутися похмілля - таблетки і засоби

Похмілля – справжній апокаліпсис. Адже знають всі, що вечірнє “добре” обов’язково обернеться ранковою катастрофою. А що поробиш, що є, те і маємо. Голова тріщить, земля під ногами крутиться, у роті “солодко” – а на роботу треба йти. Що допоможе пережити неминучі і вкрай неприємні наслідки непомірного вечірнього випитого спиртного?

Вода. Ранкова суша в роті не випадкова. Алкоголь – сильний сечогінний засіб, що може викликати зневоднення. Тіло наполегливо радить поповнити запаси вологи, і природний спосіб це зробити – пити звичайну чисту воду. Ще правильніше випити води перед сном. Якщо, звичайно, стан дозволяє.

Нудить? Бідолаха… Зменшити нудоту допоможе імбир, а м’ятний чай трохи заспокоїть бунтуючий живіт.

Фруктові соки останнім часом критикують, і зовсім не без підстав. Виробники так і намагаються «покращити» їх смак цукром. Проте в ситуації, коли «не до жиру», фруктоза додасть організму браку енергії. Від кислих цитрусових, лимона і грейпфрута краще все ж відмовитися, щоб не ятрити зайвий раз шлунок, і без того «розгніваний».

Розсіл. З приводу дієвості народного засобу перевіреного предками протягом століть, неможливо додати нічого нового. Кисла солона рідина поповнює рівень електролітів і натрію. Але слід врахувати, що натуральний бочковий розсіл з домашніми соліннями і рідина з магазинної банки маринованих огірків – це «дві великі різниці». В маринадах зазвичай занадто багато оцту.

Калій – одна з безповоротних втрат у боротьбі організму проти алкогольної агресії. Маса калію міститься в бананах, ківі і шпинаті. Їх можна їсти в будь-якому вигляді. Хороший спосіб – перемолоти все в рідкий фруктовий коктейль.

Яйця. Крім основи всього живого – білка, яйця повні амінокислот, цистеїну і таурину. Цистеїн розкладає ацетальдегід, отруту, що утворюється в процесі розщеплення печінкою етанолу. Таурин активізує роботу печінки.

Суп місо. Так склалося, що місо в наших краях менше відомий, ніж, приміром, харчо. Але шанувальники японської кухні з місо добре знайомі. Цей унікальний супчик з важким похміллям вранці просто творить чудеса. Бульйончик поповнює запаси вологи і натрію, ферментовані злаки сприяють ліквідації катастрофи в шлунку.

Крекери і тости. Коли «труби горять», на сухе печеня не дуже тягне. Але крекери і тости з грубого непросіяного борошна містять легкі вуглеводи, які підвищують рівень цукру в крові не обтяжуючи шлунок. В результаті зменшується нудота.

Вівсянка. Миска гарячої вівсяної каші містить безліч поживних речовин, серед яких вітаміни групи “B”, кальцій, магній і залізо. Страждаючих з похмілля вона здатна повернути до життя. Що найменше, нейтралізує кислотність і підвищує рівень цукру, бадьорить і додає сил.

Помідори. У помідорах міститься лікопін, антиоксидант, стримуючий запальні процеси і навіть, як вважають, захищає серце від старіння. Втім, старість, коли вона ще настане? Але фруктоза і вітамін “З” «важким вранці» додадуть печінці працездатності.

Клин клином? А ось це вже помилка. Популярні «таблетки» – чарка горілки через «не хочу» і «не можу», насправді не лікує, а лише відсуває неминучу розплату «на потім», розтягуючи сумнівне задоволення. Похмілля згладжує гостроту відчуттів, але, будьте впевнені, воно повернуться і дасть про себе знати з новою силою, буквально в той же день. Не хворійте вранці. А краще навчіться стримувати себе в будь-якій ситуації. Будьте здорові!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.