Як тренують зорову та слухову пам’ять?

Тренування памяті онлайн

Як же ми злимося на себе, коли безглузда пісенька з рекламного ролика, побаченого всього-то раз, тижнями не покидає наш мозок, і при всій геніальності запам’ятовування таких дурниць, ми не можемо вбити собі в голову свій номер телефону. Звідки беруться такі протиріччя в нашому мозку і як з цим боротися?

Вік пам’яті

Перше, що приходить в голову, коли нам пропонують способи, як тренувати пам’ять – це нарікання на вік. Відомий факт, що діти легко і ненав’язливо можуть запам’ятати довгі вірші (так думають дорослі, які вже забули, як важко було вчити віршики до уроку літератури). А з віком (в цьому зручно бути впевненою), можливості нашого мозку стрімко гаснуть.

Дійсно, людина народжується з необмеженою пам’яттю, пік можливостей якої припадає на вік 25 років. У ранньому дитинстві обсяг пам’яті невеликий, тому ми мало чого пам’ятаємо з перших років життя. У школі починається активний розвиток мозку – обсяги інформації, які життєво необхідно засвоїти, мозок йде нам назустріч і розкриває перед нами свої можливості.

Потім більшість людей продовжують навчання у різних закладах, а далі починають працювати. Все це стимулює наш мозок розвиватися і тримати тонус, подібно м’язам ніг, які щодня тренуються бігом. Саме тому, і в залежності який спосіб життя ми ведемо, а не в силу фізіологічних особливостей, пік потужності пам’яті припадає на 25 років. Далі ми стаємо «розумними» і вже знаємо, як працювати так, щоб не напружувати мозок. А що говорити про тих, хто вийшов на пенсію і взагалі голову не напружує?

З усього цього випливає, що питання, як тренувати пам’ять у дорослого, не безнадійне, а навіть дуже перспективне, тому що можливості людського мозку до цих пір не дослідженні вченими, а значить, можуть називатися практично невичерпними. Головне, побороти лінь.

Зорова пам’ять

Почнемо з того, як тренувати зорову пам’ять.

У більшості жінок краще розвинена саме зорова пам’ять, цілком можливо тому, що ми так багато часу проводимо перед дзеркалом, зосереджуючи свій погляд на самих різних дрібницях і вадах свого вигляду.

Саме на цьому занятті і ґрунтується перша вправа. Потрібно зручно розташуватися на кріслі, заспокоїться і очистити свій розум від сторонніх думок. Поглядаючи на кість руки, намагайтеся побачити, пізнати кожен міліметр шкіри. Можна моргати, але не можна переводити погляд куди-небудь ще. Почніть з 5-10 секунд і поступово доведіть до 10 хвилин тренування. Під час занять відганяйте сторонні думки і вчіться концентрувати погляд за своїм бажанням.

Так навчаються запам’ятовувати не рекламу наклеєну на автобусній зупинці, а потрібну інформацію, яка необхідна у житті.

Короткочасна пам’ять

Тепер спосіб, як тренувати короткочасну пам’ять. Візьміть предмет, який до вподоби, дивіться на нього 5-7 секунд, намагаючись «сфотографувати». На затримці дихання закрийте очі й відтворіть предмет.

Повторюйте цю вправу по два рази на день, кожен раз займаючись по п’ять хвилин і пробуючи заняття з різними предметами.

Слухова пам’ять

Ключ до запам’ятовування – концентрація. Якщо ми зуміємо сфокусувати увагу на якомусь предметі, значить його запам’ятовування гарантовано.

Подивимося, як тренувати слухову пам’ять.

Перебуваючи на вулиці, підключіть всю роботу мозку до вух. Вникайте, прислухайтеся, що кажуть перехожі, які звуки чутно навколо, як шелестить листя. Це навчить концентрації.

Увімкніть альбом якоїсь групи, слухаючи, намагайтеся вгадати, який з членів групи співає в цей час. Потім запам’ятовуйте мелодію, слухайте її і асоціюйте з назвою виконавця, який на її співає.

Під час розмови телефону з невідомою людиною намагайтеся, вслухаючись, вгадати його зовнішній вигляд. Так зазвичай навчитеся не тільки уважно слухати і запам’ятовувати, але і станете трішки «психологом».

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Анна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.