Апатія – причини, симптоми та лікування

Апатія - симптоми і способи лікування

Апатія – це байдуже ставлення до будь-яких життєвих подій і взагалі до всього, що відбувається, а також байдужість до оточуючих людей, неприязнь, а в деяких випадках і відраза до життя.

Нерідко апатія може проявлятися саме у тих, хто має досить благополучне життя. В такому випадку все починається найчастіше із звичайної нудьги і поступово переходить у байдужість до всього. Стан апатії може відвідати навіть людину, яка має сім’ю, дітей, роботу – все, про що деякі можуть тільки мріяти.

Природно, апатія може виникнути і у тих, хто має невдале життя. На сьогоднішній день такий психологічний стан досить поширений, проте не кожний зможе відповісти на запитання, як впоратися з апатією?

Причини апатії

Самостійно важко визначити причини, за якими виникає апатія. Часто ситуація ускладнюється через те, що одночасно з байдужістю до навколишнього світу приходить і байдужість до самого себе. Це означає, що людину більше не цікавлять причини і наслідки цього стану. У тому випадку, якщо причину виникнення апатії хворий все-таки шукав, але не знайшов, згубний стан може погіршитися.

Піддавшись апатії, людина перестає думати про майбутнє, не будує плани, не мріє і не заводить нові знайомства. Якщо дивитися з боку, життя такого індивідуума здається сірим і нудним, але йому до цього діла немає.

Причини виникнення апатії можуть бути зовнішніми і внутрішніми. Варто зауважити, що навіть самі незначні на перший погляд події можуть залишити на нашій психіці значний відбиток, що стане причиною збою на психологічному рівні.

Симптоми апатії

При діагнозі апатія — симптоми досить прості. Цей стан проявляється таким чином:

 • байдужість;
 • лінь;
 • постійне бажання усамітнитися і замкнутися;
 • невиразна мова;
 • безпричинний смуток;
 • відсутність ініціативи.

Дані симптоми має знати кожна людина, щоб в разі появи такого стану в когось із близьких, своєчасно почати боротися з ним. Визначити цей недуг у себе самостійно часом буває дуже складно.

Апатія під час вагітності

Не можна сказати, що це протиприродний стан в період вагітності. Під час виношування дитини апатія дуже часто проявляється у жінок. Визначити її досить просто. Якщо вагітна перестала проявляти інтерес до подій, а також страждає від постійної нудьги, це можуть бути перші тривожні дзвінки.

Апатія під час вагітності у більшості випадків виникає через гормональні перебудови. Найчастіше при лікуванні апатії у вагітних використовують гімнастику, прогулянки і вправи на свіжому повітрі.

Методика лікування апатії

Лікування апатії починається тільки тоді, коли людина сама усвідомлює свою проблему і розуміє, що таке життя їй ні до чого.

Щоб позбутися апатії, рекомендується використовувати самоаналіз. За допомогою самоаналізу можна знайти причину, по якій людина прийшла до такого стану. Це досить складно, але результат того вартий.

Багато людей, які страждають від апатії, намагаються знайти вихід з цього згубного настрою за допомогою фахівців. Зрозуміло, що досвідченого лікаря не зможе замінити подруга або близька людина, і тільки вони найкраще знають, як впоратися з цією проблемою без наслідків. Психоаналіз – це найкращий спосіб зазирнути всередину себе і знайти там відповіді на всі складні питання.

Крім психоаналізу, при апатії використовуються ще такі способи лікування і поліпшення стану хворого:

 • фізичні навантаження;
 • правильне харчування;
 • зміна роботи або місця проживання;
 • прогулянки на природі і подорожі;
 • спеціальні види масажу;
 • вживання вітамінного комплексу.

Бережіть і контролюйте свій психологічний стан, і тоді будь-яке лікування буде зайвим!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.