Душевна рівновага залежить від раціону харчування

Душевна рівновага залежить від раціону харчування

Саме до такого висновку прийшли нещодавно вчені. Виявляється, психічне благополуччя людини безпосередньо пов’язане із щоденним харчуванням. Які ж продукти зроблять нас більш оптимістичними, підвищать самооцінку і поліпшать відносини з іншими?

Вся справа в овочах і фруктах! Вони позитивно впливають не тільки на фізичне, але і психологічне здоров’я. Дослідження, проведене у Великобританії показало, що чим більше фруктів і овочів споживали 14 тисяч учасників, тим менш пригніченими вони ставали. Відповідно, вони робилися більш оптимістично налаштованими і щасливими, виробляли більш високу самооцінку, а також стверджували, що їм стало простіше ладити з іншими людьми.

Результати дослідження показали, що серед тих, хто харчувався п’ятьма чи більше порціями фруктів і овочів на день, 33,5 відсотків мали високий рівень психічного благополуччя. Серед тих, хто з’їдав одну порцію в день, цей показник знизився всього лише до 6,8 відсотка. Інші фактори способу життя також мають важливе значення, наприклад — відмова від паління, що дуже важливо для душевної рівноваги і загального тонусу.

Один з авторів дослідження доктор Саверіо Стрєнджес прокоментував досвід так:

«Поряд з відмовою від паління споживання фруктів і овочів зробило позитивний вплив на здоров’я та психічний стан випробовуваних. Це дуже обнадіює, бо тепер стежити за своїм психічним благополуччям набагато простіше і економічніше, ніж за допомогою лікаря та фармакології».

До речі, дослідження також показало, що вживання фруктів і овочів має практично блискавичний ефект. Багато випробовувані відзначали поліпшення настрою вже на наступний день після того, як в їх раціоні збільшилася частка фруктів.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.