Користь чи шкода від вітамінів у пігулках?

Користь чи шкода від вітамінів у пігулках?

Британські дослідники знову вирішили дослідити вітаміни в пігулках. Вчені Уорікського і Медичного Джонса Хопкінса університетів проаналізували дані кількох досліджень про вплив таблетованих вітамінних добавок на здоров’я людини і прийшли до висновку, що вітаміни в таблетках — це звичайна марна трата коштів.

Суперечка про те, що таке вітаміни в пігулках не втихає давно. Авторитетне видання The Times опублікувало результати досліджень, пише: «Вітамінні добавки – це звичайна трата грошей, що не дає користі для здоров’я», – вважають експерти. Більш того, накопичені вченими відомості в результаті численних досліджень свідчать про те, що прийом таких вітамінів швидше шкодить здоров’ю людини: «доповнення до дієти дорослих, що мають отримати повноцінне харчування, не має явних переваг і скоріше нашкодить здоров’ю, чим навпаки».

Вчені висловили припущення, що так звана потреба людини у додаткових вітамінах у пігулках – не більше, ніж результат рекламних кампаній виробників цих вітамінів.

У матеріалі The Times також наводять результати ще двох недавніх досліджень, які також підтверджують, що шкоди від таблетованих вітамінів більше, ніж користі. Всі ці дослідження, в яких взяли участь понад 450 тисяч людей у різних країнах світу, підтвердили відсутність впливу вітамінів в таблетках на здоров’я.

Вчені зробили висновок, що харчування в більшості західних країн самодостатнє, за винятком кількох пунктів. В національній службі охорони здоров’я Великобританії рекомендують майбутнім мамам до зачаття і в період вагітності приймати фолієву кислоту, а людям похилого віку і дітям до 5-ти років – вітамін D. Всі інші вітаміни в таблетках були визнання британськими дослідниками непотрібними.

Отже, краще віддати перевагу при харчуванні натуральним вітамінам, що містяться в поширених овочах або продуктах.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.