Куди дивляться дизайнери або чому Висока мода стає все більш безглуздою?

Куди дивляться дизайнери або чому Висока мода стає все більш безглуздою

Все-таки іноді мода буває не лише дивною, а й навіть смішною або тою, що спотворює фігуру. Особливо це стосується показів «від кутю’р», коли при першому ж погляді на подіум стає зрозуміло, наскільки образи далекі від реального життя та потреб покупця. Але дизайнерів це не зупиняє і з року в рік ми отримуємо все нові порції шокуючих колекцій. Як пояснити це явище і для чого в цілому існує Висока мода?

Є думка, що по-справжньому зрозуміти дизайнерський задум і цінність його роботи здатні лише одиниці. Простіше кажучи, якщо ви не Марк Джейкобс або Міучча Прада, то нічого і лізти в нетрі міркування про дизайнерську думку, все одно цього не зрозуміти. Тоді стає ясно, що яку б дурість не показали на подіумі, результат громадськості буде один – «геніально!». І якщо з’явиться розсудливий глядач, який скаже, що «король-то голий», його негайно звинуватять у відсутності смаку. Або в тому, що він не здатний зрозуміти великий задум кутюр’є.

Що стосується критики в ЗМІ, то як можуть критикувати дизайнерів ті видання, які розміщують рекламу брендів і отримують за це гроші? Правильно, ніяк. Дизайнери витрачають достатньо грошей на рекламу, щоб отримувати виключно позитивні відгуки.

При цьому є й інша сторона питання. Модні шоу, тому й звуться «шоу»: вони повинні захоплювати, привертати увагу, створювати настрій і загальну концепцію бренду в очах гостей. Тільки уявіть, за один день редакторам потрібно відвідати іноді до 10 показів. І якщо всі вони будуть складатися з повсякденних речей, придатних для носіння, чи зможете ви відрізнити колекції одну від іншої? Певно, що ні.

Кутюр’є ставлять всі ці модні експерименти, переслідуючи безліч цілей: розважити публіку, увійти в історію, показати новинки і сучасні можливості техніки, які роблять покази більш цікавими й незвичайними. Та й зрештою, продукцію жодної марки ще не переставали купувати тільки тому, що шоу було невдалим!

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.