Лікувальне застосування граната

В соку, добутого із гранатового плоду, присутні янтарна, щавлева і лимонна кислоти. Тому гранат збуджує апетит. А наявність в ньому дубильних речовин, фітонцидів, дозволяє використовувати цілющий сік при респіраторних інфекціях і не тільки.
Перелік хвороб, при яких гранат застосовують, величезний:
- ангіна;
- цинга;
- головний біль;
- кашель;
- кровотечі;
- гіпертонія;
- діарея;
- стоматит;
- опіки;
- гнійні виразки;
- анемія;
- атеросклероз.
Корисний не тільки сік плоду, але і його шкірка. Насіння і перегородки теж не потрібно викидати. Відвари і настої з них мають глистогінну дію. Вживання насіння допомагає у відновленні гормонального балансу. Висушені гранатові перегородки лікують нервові порушення. Порошок з насіння додають до мазі для лікування запалень нігтьових пластин.
Сік, при регулярному застосуванні, знижує тиск, покращує апетит, лікує атеросклероз. Корисний він і людям з симптомами сечокислого діатезу. Після операцій і важких захворювань, коли необхідно зміцнити організм, вдаються до перевірених загальнозміцнювальних властивостей граната. Гранат позитивно впливає на імунітет і покращує кровотворення.
При нежиті, застуді, корисно сік граната додавати в чай. Такий вітамінізований напій допоможе перемогти недугу.
Шкірка плоду містить в’яжучі речовини. Вони потрібні для лікування колітів та діарей. Для цих цілей застосовується як порошок з шкірки, так і настій. Зберігають такий настій в холодильнику.
Кислий смак соку використовують для збудження апетиту. Нерозведеним соком обробляють рот і горло при стоматиті і ангінах. Стоматологи нерідко сік граната рекомендують при кровоточивості ясен, при пародонтиті та гінгівіті. При цинзі гранат корисний в якості вітамінного засобу.
Якщо організм схильний до набряків, то необхідно їсти насіння граната. Вони допоможуть зігнати зайву рідину. Крім цього, насіння ще й жовчогінне. У невеликих кількостях сік можуть вживати люди з діабетом і гастритом. Але при цьому від нерозведеного соку необхідно відмовитися. Кислий смак несприятливо впливає на стінки шлунка.
Дітям можна пропонувати сік лише переконавшись у тому, що він не викликає алергію. Відвар шкірки можна використовувати при лікуванні кон’юнктивіту. Він добре прибирає запалення. Рекомендують застосовувати для загоєння опіків. При депресії гранат теж корисний.
З кісточок виробляють масло. Його область застосування теж велика. У косметології масло використовують для живлення сухої і відновлення в’ялої шкіри. А протизапальні властивості незамінні при лікуванні дерматитів і вугрів.
Оцінити будь ласка статтю:
Гранат дійсно корисний особливо сік натуральний, але зимою, літом і так вистачає різного роду вітамінів.