Лікування гаймориту в домашніх умовах, народні методи

Лікування гаймориту в домашніх умовах, народні методи

Гайморит – це захворювання, що характеризується запаленням придаткових пазух носа, розташованих у верхній щелепі. Найчастіше виникає як ускладнення при сильному нежиті або у разі наявності у людини каріозних зубів (так званий одонтогенний гайморит), зрідка зустрічається при алергії, онкологічних та інших захворюваннях ЛОР-органів. Про те, як виявити і лікувати гайморит у домашніх умовах, а також про його симптоми й ознаки ми переглянемо далі.

Безпосередні причини виникнення гаймориту

Порушення дренажу пазухи. Верхньощелепні пазухи з’єднуються з порожниною носа через спеціальні отвори. Якщо слизова оболонка носа запалюється, то просвіт даних отворів звужується, що може призвести до застійних явищ в самих пазухах з подальшим запаленням слизових оболонок гайморових порожнин. Запалення слизової оболонки носа і нежить, особливості будови носової порожнини, деформація кісткових структур після травми або в результаті росту пухлини можуть стати відправною точкою у розвитку гаймориту. Слизова оболонка носових ходів може ставати набряклою, набухати також при так званому вазомоторному гаймориті (на тлі вегетативних розладів або алергії).

Інші причини. Інфекція може потрапити в гайморову пазуху також і іншими шляхами: через кров (зазвичай у дітей), а також завдяки міграції інфекції з вогнищ запалення у верхній щелепі (каріозні зуби, пародонтоз тощо).

Ознаки запалення гайморових пазух

Відчуття розпирання, закладеності носа, в області перенісся і гайморових пазух. Неприємне відчуття посилюються при нахилі тулуба вперед обличчям вниз.

Закладеність носа. При цьому виділення з носових ходів можуть бути (прозорі, з жовто-зеленим відтінком) або зовсім не спостерігатися в тому випадку, якщо гнійні виділення дуже густі.

Біль. Як правило, болить з того боку обличчя, де знаходиться запалена верхньощелепна пазуха. Біль може бути несильною при хронічному гаймориті або достатньо вираженою при гострому процесі. У деяких випадках при гаймориті просто болить голова або очі.

Температура. При хронічному перебігу температура зазвичай нормальна або злегка підвищена, при гострому гаймориті може бути вище 38 градусів.

Загальна слабкість, підвищена втомлюваність. Через утрудненого дихання і неприємних відчуттів часто порушується сон, знижується апетит, погіршується настрій.

Як запідозрити гайморит при застуді або інших захворюваннях

Необхідно звернутися до лікаря, якщо ви помітили:

  • погіршення загального стану;
  • посилення головного болю, особливо при нахилі тулуба вперед;
  • появи хворобливості при легкому постукуванні в районі гайморових пазух;
  • поява або посилення почуття дискомфорту, розпирання навколо носової області;
  • поява болю там, де її раніше не було (очі, з боків від перенісся тощо);
    повторне підвищення температури.

Діагностика та обстеження при гаймориті

Як правило, лікар діагностує гайморит на підставі характерних скарг, огляду носової порожнини, даних рентгенологічного обстеження придаткових пазух носа.

Що можна зробити в домашніх умовах?

Лікування будь-якого гаймориту включає в себе кілька важливих напрямів, на яких варто направити свої зусилля, при лікуванні гаймориту в домашніх умовах, народними методами:

Усунення причини, що викликали гайморит. Як правило, для цих цілей лікар призначає препарати, які будуть боротися зі збудниками, які викликали гайморит – антибактеріальні, протигрибкові, антисептичні або протиалергічні препарати. Також слід пролікувати вогнища інфекції, з яких запалення «перейшло» у гайморові пазухи: наприклад, каріозні зуби.

Поліпшення дренажу гайморової пазухи і зняття місцевого запалення. Найчастіше використовуються промиванням порожнини носа, аплікації з речовинами, які можуть «витягати» рідкий вміст гайморових пазух назовні. В домашніх умовах найбільш популярні розчини морської або кухонної солі, змазування області пазух медом тощо. Чим частіше робляться такі процедури спочатку, тим швидше проходить захворювання.

Судинозвужувальні краплі (нафтизин, галазолін та інші) також покращують дренаж, так як зменшують набряклість слизової. Промивання порожнини носа відварами або настоєм звіробою, прополісу, софори, цикламена допомагають знімати запалення, але не замінюють прийому антибактеріальних засобів, призначених лікарем. Іноді покращують дренаж, використовуючи хірургічні методи: пункцію гайморової пазухи з наступними промиванням антисептиками.

Теплові процедури. В домашніх умовах область носа і придаткових пазух можна гріти, використовуючи сухе або інфрачервоне тепло (відварене яйце, мішечки з сіллю, синя лампа), однак ці процедури протипоказані в гострий період розвитку гаймориту.

Впоратися із застарілим гайморитом вам допоможе надійні народні методи:

1. Свіжий сік ріпчастої цибулі, змішаний з рівною кількістю не зацукрілого меду. Отримані краплі необхідно закапувати 2-3 рази протягом дня, 7-10 дотримуючись таких правил. Прийміть положення – лежачи на правому боці – і закапайте краплі в праву ніздрю (3-5 крапель). Полежіть 1 хвилину, рахуючи до 60-ти. Переверніться на лівий бік і виконайте теж саме. Потім, щоб прочистити фронтальні пазухи, прийміть положення «лежачи на спині», підкладіть під шию подушку, закиньте голову і закапайте в обидві ніздрі по 5-6 крапель. Наберіться терпіння і не звертайте увагу на неприємні відчуття – посилення сльозотечі, виділення з носа.

2. Відвар подорожника для полоскання носа 3-5 разів у день (одна столова ложка на одну склянку окропу, настоювати потрібно дві години, укутавши, віджати, полоскати підігрітим, втягуючи з долоні ніздрями, дати стекти, залишки видалити (висякатися).

3. З давна хвалений народний метод за допомогою цикламена. Бульби цикламена натирали на дрібній тертці, вичавлювали сік. Сік розводили водою один до десяти і закопували в кожну ніздрю по дві краплі щоранку. Але цей народний метод з неприємних, проте дуже ефективний, тому потрібно набратися терпіння.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Ганна Зайчук

  2. Від Ирина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.