Лікування остеохондрозу хребта в домашніх умовах

Лікування остеохондрозу хребта в домашніх умовах

У наші дні остеохондроз хребта займає одне з перших місць серед захворювань периферичної нервової системи. При цьому основним проявом хвороби є больовий синдром, який не дає людині нормально жити і працювати.

Цікаво, що хвороба у переважній більшості передається по спадковості, так згідно з дослідженнями генетичний фактор проявляється у 99 відсотків хворих остеохондрозом у представників білої раси.

Як лікувати остеохондроз хребта в домашніх умовах?

При цьому основними причинами виникнення захворювання є: малорухливий спосіб життя, збалансоване харчування, переохолодження і стреси.

Починати лікування остеохондрозу хребта та його профілактику в домашніх умовах слід з збільшення рухливості, щоб надати тонусу усьому організму. В залежності від ступеня захворювання необхідно підібрати відповідні вправи, Але варто зазначити, що фізичне навантаження повинно приносити задоволення і ніяк не має ще більше навантажувати. А стан радості, заняття фізичними вправами, будуть супроводжуватися виділенням в організмі ендорфіну, який є природним анальгетиком, що знімає больові відчуття.

Так паралельно з фізичними навантаженнями проводиться і медикаментозне лікування остеохондрозу хребта, причому як у період загострення, так і ремісії. Лікування варто починати з протизапальних ліків, які допоможуть зняти біль і скутість рухів. Зокрема, використовуються такі препарати, як доналгин, диклофенак натрію, напроклен та інші з цього ж класу. Всі вони мають протизапальний і знеболюючий ефект. Однак, випадки, коли анальгетики не справляються, в комплексі з ними можна застосовувати розсмоктуючі засоби, психотропні препарати (для зняття стресу і хвилювання), і анастетики, які можуть бути призначені тільки лікарем.

Остеохондроз може вражати різні ділянки хребта. Та бувають випадки, коли перебіг хвороби болі переміщується з одного відділу в інший. Наприклад, при лікуванні остеохондрозу грудного відділу варто приділити особливу увагу, при цьому лікування повинно бути разом з тим комплексним. В домашніх умовах лікувальна терапія може складатися з медикаментозного лікування остеохондрозу, фізичних вправ, які допоможуть зняти спазми в різних відділах хребта, так само можна лікувати остеохондроз хребта народними методами. При лікуванні остеохондрозу поперекового відділу хребта є деякі особливості, які потрібно враховувати. Зокрема, в період загострення хвороби слід максимально обмежити себе в русі і залишатися в спокої. В іншому ж народні методи лікування остеохондрозу не відрізняються від інших відділів. Фізичні вправи і навантаження спрямовані на те, щоб збільшити кровотік і стимуляцію лимфообертів в області малого тазу.

Якщо ж проходити лікування остеохондрозу в лікарні або в санаторії, то зазвичай будуть призначені фізіотерапевтичні процедури, мануальна терапія, лікувальна фізкультура, витягування хребта, гідротерапія, грязелікування, масаж тощо.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від света

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.