Народне лікування суглобів желатином

лікування суглобів желатином

Народна медицина володіє великим арсеналом засобів від хвороб суглобів. Дуже прості і доступні домашні ліки – це всім відомий желатин. Його ефективність в початковій стадії хвороби підтверджена також і лікарями.

Желатин – джерело колагену

Желатин отримують із сполучних тканин великої рогатої худоби. Він містить 18 незамінних амінокислот (гліцин, оксипролін, аланін, пролін тощо) і незначну кількість жирів. Крім того, він є джерелом колагену – білка, з якого складаються сполучні тканини людини.

Колаген – навіщо він потрібен?

Колаген – це білок, що становить основу сполучних тканин: шкіри, хрящів, сухожиль, кісток. Завдяки йому суглоби відрізняються еластичністю і міцністю. Організм сам виробляє цю речовину, однак, після 25 років його синтез поступово знижується. В результаті з роками суглоби стають все більш беззахисними, міжсуглобове змащення виробляється все менше і розвивається артроз або остеохондроз.

Колаген погано засвоюється при нестачі вітаміну С і заліза. Тому під час лікування желатином потрібно приймати додатково вітамінні комплекси.

Із-за втрати організмом колагену розвиваються дегенеративні зміни в суглобах і хребті. Звичайно, це не єдина причина захворювань, але одна з основних.

Хвороба суглобів, що виникає при втраті колагену, називається остеоартроз. Захворювання вражає великі суглоби: коліно, тазостегнові і гомілковостопні суглоби, лікоть, плече, кисть. Поразка міжхребцевих хрящів називається остеохондрозом.

Ознаки артрозу

Артроз суглоба має три стадії. На першому етапі суглоб болить тільки після навантаження. Синовіальна рідина, яка служить суглобовим мастилом, вже недостатня для повноцінної роботи суглоба. Також ознакою артрозу є хрускіт і дискомфорт при русі, наприклад, під час занять спортом.

Починати лікування краще всього саме на першій стадії. Не потрібно сподіватися на те, що артроз пройде сам по собі. На жаль, цей процес незворотній, але затримати його розвиток цілком реально. І желатин – ефективний спосіб приборкати артроз.

Уповільнити розвиток хвороби на другій стадії вже набагато складніше. В суглобі починають відбуватися дегенеративні зміни. Процес цей досить довгий, він розтягується на роки. Хрящі поступово стоншуються і руйнуються, по краях з’являються кісткові розростання. Болі мучать вже постійно, то посилюючись (при навантаженні), то послаблюючись. Якщо хворобу не лікувати, то суглоб через якийсь час остаточно втратить рухливість.

На третій стадії уражений суглоб практично знерухомлений. Тут не допоможуть, ні уколи з пігулками, ні народна медицина. Врятувати суглоб може тільки операція.

Желатин проти болю в суглобах

Як же приймати желатин і чи приймати взагалі? Лікарі вважають, що краще засвоюється той продукт, який містить природний колаген, наприклад, холодець. Але ж неможливо їсти холодець кожен день. Тому можна вживати звичайний желатин, куплений в продуктовому магазині.

Желатин як профілактика хвороб суглобів

Коли остеоартроз вже деформував суглоб, пити желатин вже безглуздо. Так, він трохи зменшить біль, але вилікувати вже навряд чи зможе. Лікуватися желатином є сенс на самому початку захворювання. Тому людям, схильним до розвитку артрозу, добре приймати желатин для профілактики хоча б два-три рази на тиждень, можна навіть частіше.

Група ризику

У групу ризику входять спортсмени, адже їх суглоби чи не щодня піддаються інтенсивним навантаженням. Також часто страждають на остеоартроз люди із зайвою вагою, причому, чим більше вага тіла, тим імовірніше заробити хворобу в молодому віці.

Фактором ризику є вік, а також гормональні перебудови в організмі. Ось чому жінки в літньому віці хворіють частіше, ніж чоловіки.

Крім усього перерахованого, хворобу можуть спровокувати такі фактори:

  • спадковість;
  • неправильне харчування з великою кількістю рафінованих продуктів і солі;
  • робота, пов’язана з регулярним підняттям тягарів;
  • малорухливий спосіб життя;
  • погана екологія;
  • постійні переохолодження;
  • неправильний питний режим;
  • травми;
  • хронічна нестача вітамінів і мікроелементів;
  • перенесені запальні захворювання суглобів.

Як пити желатин?

Для лікування суглобів знадобиться лише желатин і вода. П’ять грамів желатину заливають на ніч 100 грамами холодної води. Вранці в набряклий желатин доливають ще 100 грамів теплої води і поміщають на водяну баню. Нагрівають розчин до тих пір, поки не розтануть всі крупинки. Ні в якому разі не можна допускати закипання желатину.

Готовий розчин п’ють в теплому вигляді за 30 хвилин до сніданку. Потрібно сказати, що не всі можуть пити розчинений желатин. У такому разі вранці можна долити не воду, а 100 грамів соку, краще апельсинового.

Курс лікування таким розчином – не менше місяця, якщо хвороба запущена, то можна провести тримісячний курс, але це максимальний термін. Після цього потрібно зробити перерву на три місяці і повторити.

Порошок желатину в сухому вигляді

Тим, хто не хоче возитися з попереднім рецептом або не в змозі подолати себе і випити склянку розчину, можна пити сухий желатин. Для цього 5 грамів просто запивають теплою водою за півгодини до їжі. Разом з порошком потрібно приймати аскорбінову кислоту. Тривалість курсу така ж, як і у випадку з розчином.

Рецепт для ласунів

Ті, хто любить молочне желе, можуть спробувати зробити такий корисний десерт. Знадобиться молоко 1% жирності, желатин і цукор. Багато рецептів в мережі рекомендують використовувати мед, але це на любителя.

Дві чайні ложки без гірки желатину заливають 150 грамами холодного молока і залишають розбухати десь на годину. До желатину додають цукор або мед за смаком. Коли желатин набубнявіє, посуд з ним ставлять на водяну баню і підігрівають, безперервно помішуючи. Не можна допускати закипання. Як тільки всі крупинки розійдуться, желатин відразу знімають з вогню і охолоджують. Остигле желе ставлять у холодильник для застигання. Блюдо потрібно з’їсти за один раз.

Компреси з желатином

Звичайно ж, не варто очікувати від компресів дива, вони не вилікують суглоб, а всього лише зменшать біль. Щоб зробити компрес, потрібно взяти широкий бинт і скласти його в 4-5 шарів. Бинт змочується в гарячій воді, віджимається. Між шарами насипають і розподіляють рівним шаром чайну ложку желатинового порошку і прикладають до хворого суглоба, після чого утеплюють плівкою і еластичним бинтом. Процедури робити потрібно не менше місяця. Вони особливо гарні для профілактики артрозу. Цей рецепт підійде і тим, кому не можна приймати желатин всередину.

Кому протипоказаний желатин?

Желатин – продукт корисний для суглобів, однак, далеко не кожному можна його вживати у великій кількості. Такого роду лікування протипоказане при захворюваннях шлунка й печінки, особливо якщо є камені в жовчному міхурі. Оксалатні камені в нирках також є протипоказанням до вживання желатину.

Особам, схильним до тромбозу, не можна лікувати суглоби желатином, так як він робить кров більш густою. З цієї ж причини заборонено вживати желатин людям, хворим атеросклерозом.

Протипоказаний желатин при геморої і захворюваннях кишечника. Також він викликає сильні запори і здуття живота, тому під час лікування потрібно їсти продукти, що сприяють послабленню кишечника. Якщо це не допомагає, значить, лікування желатином потрібно припинити.

Що думають про желатин лікарі?

Офіційна медицина не проти лікування желатином, однак, лікарі наголошують, що не можна відмовлятися і від медикаментозних методів. Ідеальний варіант, коли поєднуються фізіопроцедури, лікувальна фізкультура, ліки і народні методи.

Відомий досвід американських лікарів. Вони запропонували своїм пацієнтам, хворим на остеоартроз, приймати по 10 грамів желатину в день. В експерименті брали участь 175 добровольців. Всі вони через два тижні відзначили виразне поліпшення свого стану: у них покращилася рухливість суглобів, менше стали турбувати болі.

Чи можна замінити желатин агар-агаром?

Деякі хворі з якихось причин не хочуть застосовувати желатин для лікування. Хтось боїться наслідків у вигляді запору або геморою, а хтось є вегетаріанцем і не бажає вживати продукт тваринного походження, навіть для лікування. У зв’язку з цим хотіли б знати, чи можна замінити желатин, агар-агаром для лікування суглобів. На жаль, але цього зробити не можна. Агар-агар – рослинний продукт і колагену він не містить.

Продукти, що містять желатин

Хворим потрібно пам’ятати про протипоказання, якщо такі є, то пити розчин желатину не можна. Але зате можна два-три рази на тиждень їсти продукти, що містять желатин. До таких продуктів відносяться різні желе, зефір, желейний мармелад. Все це можна придбати в магазині або зробити самостійно. Наприклад, желе, зроблене на натуральних соках, корисне не тільки для суглобів, але і для шкіри, волосся. Його і готувати недовго, і для лікування використовувати приємно. Що стосується зефіру та мармеладу, то потрібно дивитися склад. Деякі виробники замінюють желатин, агар-агаром. Желатиновий мармелад зазвичай продається у вигляді різних фігурок.

Желатин – ефективний засіб від болю в суглобах. Але він допомагає не завжди з перших же днів. Деяким хворим стає краще тільки після другого, а то і третього курсу. Адже все залежить від стадії хвороби, особливостей організму, поведінки самого хворого. Людині, яка вирішила позбутися від артрозу, потрібно повністю змінити своє життя. Необхідно переглянути свій раціон, зменшити фізичні навантаження, навіть змінити роботу, якщо вона пов’язана з підніманням тягарів. Не можна відмовлятися від лікарського контролю, необхідно робити лікувальну зарядку, ходити на фізіопроцедури. Хворі суглоби потребують комплексного лікування, одним желатином можна допомогти собі лише на дуже ранній стадії. А ще краще їсти продукти, що містять желатин, для профілактики і підвищення імунітету. Тоді і лікуватися довго не доведеться.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Юра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *