Крутять ноги вночі, що робити?

Крутять ноги вночі, що робити?

Неприємні відчуття, такі, як крутять ноги вночі, турбують не тільки пенсіонерів, а й людей середнього віку і навіть молодь. Тому і питання, що робити, як заснути? Причини, за яких недуга не дає заснути, різноманітні. Тільки медик зможе розібратися, чому крутять ноги перед сном у конкретного пацієнта і як боротися з проблемою. Але не завжди і медики дають раду, тому ми вимушені звертатися до порад із народної медицини, які мають позитивні відгуки.

Джерела хвороби

Вплинути на больові відчуття в ногах здатні деякі захворювання і просто неправильний спосіб життя. З недуг, що не дають заснути, зазначають:

  • проблеми з роботою м’язів;
  • збої в видільній системі;
  • анемію;
  • неврологічні недуги;
  • патології в роботі головного мозку;
  • серцево-судинні хвороби;
  • брак вітамінів і мінералів, особливо магнію і заліза;
  • захопленя жорсткими дієтами і голодуванням;
  • малорухливе життя;
  • любов до солоної їжі.

Крутіння ніг у вагітних жінок

Причина, по якій крутить ноги виключно у жінок, в період виношування дитини, особливо на пізніх термінах. У другому і третьому триместрі жінки страждають від набряків, з’являються болі в ногах. Впливаючими на це факторами є:

1. Глобальні гормональні зрушення, що постійно відбуваються в тілі майбутньої матері.

2. Зміна положення тіла із-за живота. Вагітна розподіляє свою масу не так, як зазвичай – її корпус відхилений назад. Таке становище призводить до великих навантажень на п’яти. Як наслідок, крутять і болять ноги, стопи, неможливо спати.

Фізіологічні причини

Проблеми фізіологічного характеру можуть бути причиною того, що в кінці дня сильно крутить ноги, але досить усунути або послабити зовнішній подразник, і стан покращиться. До таких відносяться:

1. Сприйнятливість до погоди. Метеозалежні в різній мірі і чоловіки, і жінки. Крім традиційних проявів головного болю і стрибків тиску – реакцією на погоду буває і викручування ніг.

2. Погано підібране взуття, високі підбори. Дуже маленька і жорстка модель тисне на стопу і перешкоджає циркуляції крові, туфлі на підборах перевантажують ікри і всю ногу. Плоска підошва, як у балеток, сприяє зміщенню центра тяжіння і нерівномірного тиску на стопу.

3. Коливання гормонального фону. Вироблення гормонів варіюється в залежності від фази жіночого циклу, тому перед місячними і в перші дні у прекрасної статі крутить пальці на ногах, ступні, гомілки.

4. Надмірна вага. При ожирінні опорно-руховій системі доводиться витримувати величезні навантаження, із-за цього виникають проблеми із суглобами і судинами, тягнуче відчуття в ногах, часто не дає хворому спати.

5. Побутові перевантаження. Працівники, чия діяльність пов’язана з тривалим перебуванням на ногах: перукарі, вчителі, продавці-консультанти, промоутери – протягом робочого дня сильно навантажують ноги. Негативний вплив посилюється при носінні поганого взуття, обтягнутого одягу, вузької білизни або колготок.

Патологічні фактори

Якщо крутить м’язи і суглоби ніг регулярно, причому з кожним днем симптом посилюється, то мають місце хвороби, що тягнуть за собою певну проблему. Це можуть бути:

  • артрит ревматоїдного типу;
  • недостатність нирок;
  • тромби у судинах на нижніх кінцівках;
  • проблеми з артеріями;
  • патології ендокринної системи;
  • травми ніг – забиття, вивихи тощо.

Після переломів, як би правильно і добре не зрослися кістки, на погану погоду і після довгих походів ноги будуть сильно крутити. Змінити це не вдасться, залишається тільки приймати препарати, що знімають біль.

Синдром неспокійних ніг

Синдром неспокійних ніг поширений серед літніх і людей середнього віку. Він характеризується крутящими і тягнущими відчуттями в м’язах, причини яких не видно на дослідженнях. Після проведення пацієнту УЗД або рентгенівського обстеження результати будуть нормальними, як у здорової людини.

Проявляється такий сидром сидячого або лежачого хворого, тобто в положенні статики. Із-за того, що ноги ламає, хворий не засинає, навіть якщо спати дуже хочеться.

Щоб зменшити неприємне відчуття хворі невпинно ворушать нижніми кінцівками, як гіперактивні збуджені діти. За рухом і напругою м’язів слідує полегшення стану.

Частина лікарської спільноти вважає дану потребу наслідком перевтоми, бажанням позбутися накопиченої за день втоми.

Найчастіше такий синдром зустрічається у хворих з гострим дефіцитом заліза в організмі. Але страждають також із:

  • недостатністю функції печінки;
  • патологіями роботи щитовидної залози;
  • при цукровому діабеті;
  • при хворобі Паркінсона.

Симптоми:

  • ниючі і тягнучі відчуття в колінах і суглобах по всьому тілу;
  • відчуття напруги зсередини, яке хочеться швидше скинути, але не виходить;
  • болі в сухожиллях та м’язах;
  • слабкість в районі нижніх кінцівок.

Що робити, якщо крутить ноги?

Позбутися від проблем кісток, м’язів і суглобів не завжди буває просто. Правильно поставлений діагноз визначає методику лікування, призначену фахівцем. Для цього необхідна чесність у бесіді з доктором і детальна інформація, як і що саме болить. У разі, якщо лабораторні обстеження не дадуть результатів, показання пацієнта допоможуть медику визначити проблему. В іншому разі можна вдатися до народних методів від крутіння ніг.

Фольга допоможе від крутіння в ногах

Щоб заснути і не відчувати крутіння ніг народні цілителі радять на ніч обмотувати ноги харчовою фольгою, яку можна придбати в будь-якому продуктовому маркеті. Коштує вона не дорого. Достатньо щільно обмотати проблемні місця ніг і можна швидко заснути не відчуваючи крутіння в ногах.

Масаж ніг

Проводити його потрібно легкими круговими рухами, не натискаючи сильно на шкіру, поки на всій оброблюваній поверхні не буде відчуватися рівномірне приємне тепло. Підсилить ефект використання зігріваючої олії, прополісової настоянки, скипидару або камфори. Крім власних або чужих рук застосовуються електричні масажери. Перед процедурами варто проконсультуватися у лікаря.

Теплі ванночки

Розслабити перенапружені ноги, полегшити дискомфорт, нормалізувати кровообіг допоможуть ванночки для ніг з теплою водою. Більш приємним і корисним процес зробить морська сіль, відвари заспокійливих трав або ефірні олії рослин. Головне, щоб вода не була надмірно гарячою, її температура визначається на власний смак.

Прогулянка перед сном

Вечорами рекомендується вибиратися на вулицю і здійснювати невеликі прогулянки. Пересуватися слід не поспішаючи, бажано з приємним супутником і за розміреною бесідою. Організм отримує гарне харчування киснем, у кров викидаються ендорфіни, поліпшується кровообіг, полегшується засинання. Відмінним варіантом стануть прогулянки з не дуже великою собакою.

Ванни із ромашкою

При наявності бажання лікувати патологію народними методами слід вдатися до прийняття гарячої ванни з використанням відвару з ромашки. Траву можна придбати в аптеці, а для приготування лікувального засобу — слід в літр води додати три столові ложки ромашки і кип’ятити чверть години, після чого дві години настояти і залити у ванну.

Таку процедуру від крутіння ніг потрібно проводити перед сном.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Карина

  2. Від Вероника

  3. Від Анна

  4. Від Svetlana

  5. Від Юлия Храмова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *