Подагра — лікування в домашніх умовах

Народне лікування подагри

Подагра є досить поширеною формою артриту, зустрічається переважно у чоловіків середніх років і старше. При подагрі відбувається порушення процесу обміну сечової кислоти. В результаті цього, із-за значного підвищення рівня солей сечової кислоти і невиводі їх нирками, солі починають осідати на суглобах. Сьогодні ця хвороба поширена не так широко, як раніше, коли від неї страждали навіть багато королівських прізвищ, із-за чого подагру називали «королівською хворобою». Захворювання вражає суглоби на ногах і руках.

Причини розвитку подагри

Причин для формування подагри досить багато. Найчастіше в якості приводу для розвитку захворювання медики називають:

  • підвищене надходження пуринових підстав (надмірне вживання червоного м’яса, кави, алкоголю, гороху і чаю);
  • підвищений катаболізм пуринових нуклеотидів (після протипухлинної терапії);
  • порушення сечовиділення (ниркова недостатність);
  • надмірний синтез сечової кислоти (алкоголізм, глікогенез);
  • спадкова вроджена схильність.

Аналізуючи список, легко зробити висновок, що в деяких випадках подагри можна уникнути, виключивши причини її розвитку. Дуже просто зробити це, якщо хвороба спровокували харчові фактори.

Симптоми подагри

Подагра є хронічним захворюванням, яке час від часу дає напади. Симптомами нападу є:

  • гострий біль в суглобі;
  • почервоніння хворого суглоба;
  • гостра болючість при дотику;
  • жар в області ураженого суглоба.

Напад подагри, залежно від ступеня хвороби і своєчасності лікування може продовжуватися протягом декількох днів або тижнів. У тому випадку, якщо не робляться ніякі лікувальні заходи, він не може проходити до півроку. При особливо важкій стадії подагри в запальний процес втягуються і сухожилля. На початку хвороби суглоб не деформується, але з часом відбувається утворення шишки, що особливо помітно на суглобі основи великого пальця стопи.

Ускладнення подагри

Основним ускладненням захворювання є порушення рухливості суглобів. Відбувається це в тому випадку, якщо лікування подагри не проводиться або ведеться неправильно. Ускладнення хвороби зазвичай виникає через кілька років після першого нападу хвороби. Для того щоб запобігти загибель рухливості суглобів, лікування слід починати якомога раніше. Це дозволить уникнути нападів і зберегти здоров’я суглобів.

Лікування подагри

Сьогодні традиційна медицина пропонує своїм пацієнтам різні препарати для лікування подагри. На початку лікування застосовують протизапальні ліки, одночасно знімають ще й больовий синдром, який при цій хворобі дуже болісний. При особливо сильних нападах на додаток до протизапальної терапії виписуються різні сильні анальгетики наркотичного ряду. Крім цього, хворому слід приймати лікарські препарати, спрямовані на зниження утворення сечової кислоти, яка в момент загострення значно погіршує стан хворого.

Після зняття нападу подагри, залежно від стану хворого та ступеня тяжкості захворювання, лікар вибирає медикаментозне або хірургічне лікування. Операція потрібна у випадку значної деформації суглоба і скупчення у ньому занадто великої кількості кристалів сечової кислоти.

У процесі лікування хворому обов’язково призначають певну дієту, яка виключає з меню всі провокуючі хворобу продукти, а також смажені, гострі, солоні страви та алкогольні напої. При дотриманні таких харчових обмежень поліпшення стану спостерігається вже в перші тижні. Для запобігання загострення захворювання потрібно постійно дотримуватися призначеної дієти.

Народні способи лікування подагри

Компреси від подагри

Хорошим засобом для позбавлення від подагри є риба. Для лікування буде потрібна велика риба, бажано річкова і не заморожена. Її повинно бути стільки, щоб можна було отримати не менше двох кілограмів рибного філе. Якщо досить великого примірника немає, то в процесі лікування доведеться додати ще одну рибу. У тому випадку, коли відразу є два кілограми філе, продукт розрізають на десять приблизно рівних частин і кладуть на зберігання в морозильну камеру холодильника. Для компресу один шматок риба дістають за дві години до проведення процедури. Повністю або майже розморожений шматок риби прикладають до запаленого суглоба і ізолюють поліетиленом. Поверх пакету надівається вовняний носок або рукавичка (в залежності від місця локалізації хвороби). Такий компрес залишають на всю ніч. Після його зняття ногу миють звичайним милом. Лікування триває десять ночей поспіль. Біль вщухає вже після двох процедур.

Позбавляє від болю і запалення суміш меду і харчової солі. Для цього обидва інгредієнти беруться в рівних обсягах і добре змішуються. Потім уражене місце змащується товстим шаром ліків і накривається тканиною для компресу. Поверх тканини кладеться поліетиленовий пакет. Хворе місце утеплюється за допомогою вовняної тканини. Лікування триває до тих пір, поки не зникнуть симптоми хвороби.

Успішно застосовують в домашніх умовах для лікування подагри препарат з кефіру і житнього хліба. Для його приготування в пів-літрову банку наливають одну склянку свіжого кефіру і кришать в нього стільки м’якого житнього хліба, скільки поміститься. Після цього у склад додають чайну ложку харчової соди. Настоюють такий засіб протягом п’яти годин. Потім препарат відціджують, а залишений хліб віджимають. Отриману густу рідину використовують для компресів. Їх накладають на ніч протягом двох тижнів.

Швидкою дією володіє компрес з йоду і ацетилсаліцилової кислоти (аспірину). Для приготування лікувального складу п’ять пігулок аспірину подрібнюють у ступці і повністю розчиняють в йоді. Вдень цими ліками змащують уражений суглоб, а на ніч – роблять компреси. Лікування продовжують до повного зняття загострення подагри.

Здатний поліпшити стан хворого і компрес з гірчичного порошку. Для компресу роблять кашку з великої ложки порошку і чайної ложки меду, в яку додається пара пучків харчової соди. Перед накладенням компресу хвору ногу або руку розпарюють в максимально гарячій воді. Склад для компресу наносять на суху шкіру і накривають поліетиленом. Закріплюють компрес за допомогою бинта і утеплюють вовняним носком або рукавичкою. Процедура триває всю ніч. Курс лікування становить два тижні.

Народні ліки для внутрішнього застосування

Для якнайшвидшого позбавлення від подагри слід лікувати її не тільки зовнішніми, але й внутрішніми засобами.

Хороші результати при лікуванні дає використання цибульного відвару. Три цибулини ріпчастої цибулі середнього розміру миють, не очищаючи від шкірки, кладуть у каструлю і заливають одним літром води. Поставивши на вогонь, готують відвар доти, поки цибуля повністю не розвариться. Після охолодження ліки відціджують. П’ють до прийому їжі по одній склянці тричі на добу. Курс лікування становить два тижні, після чого потрібно зробити тижневу перерву.

Допомагає в лікуванні подагри і засіб з лимонів. Для його приготування один кілограм фруктів добре миють, заливають на п’ять хвилин окропом і після прокручують на м’ясорубці. В отриману масу додають один кілограм цукрового піску. Вживають цей засіб по одній столовій ложці, розведеній у склянці води, один раз в день, додаючи до нього половину чайної ложки питної соди.

При лікуванні подагри можна помітно знизити рівень сечової кислоти відваром з яблук. Для приготування ліків потрібно взяти три великих яблука, нарізати їх на тонкі скибочки і залити одним літром води. Потім суміш ставлять на вогонь і після закипання варять протягом чверті години. Вживають такий яблучний напій замість чаю в обсязі не менше чотирьох чашок. Обмежень по тривалості курсу лікування немає.

Хороші результати дає лимонно-часникова водна настоянка. Для її приготування пропускають через м’ясорубку чотири великих лимона і три великих очищених головки часнику. Отриману суміш поміщають в скляний посуд, заливають двома склянками крутого окропу і щільно закривають. Потім ліки настоюють протягом трьох днів в темному теплому місці. Вживають настій один раз на добу по п’ятдесят мілілітрів. Тривалість курсу становить два тижні.

Корисний при подагрі прийом соку селери. Його вживають тричі на добу по три десертних ложки до прийому їжі. Лікування продовжують до повного зняття нападу подагри.

Швидкий результат дає череда. Її заварюють в тій же пропорції, що і заварний чай, і вживають замість нього протягом всього дня. Обмежень по часу прийому засобу і його дозуванні немає.

Добре застосовувати для лікування настій квітів бузку. Для його приготування квітами, які ще не почали в’янути, наповнюють (не утрамбовуючи) до верху пів-літрову банку. Потім їх заливають склянкою горілки і поміщають в темне місце настоюватися. Посуд з ліками потрібно щодня збовтувати. Готується настій протягом одного тижня. П’ють його по п’ятдесят крапель перед кожним прийомом їжі, але не більше шести разів на добу. Курс лікування триває до тих пір, поки порція настою не закінчиться. Потім необхідно зробити двотижневу перерву.

Можна запобігти загостренню подагри і вживанням салату з моркви. Для нього потрібно взяти сто грамів дрібно-тертого коренеплоду і змішати з однією столовою ложкою високоякісного оливкового масла. З’їдають цей лікувальний салат вранці натщесерце або ввечері перед сном. Лікування триває не менше двох місяців. Крім подагри цей салат ще усуне і деякі проблеми із зором.

Використовувати для лікування подагри березовий сік можна тільки в період його збирання, так як консервований сік для цього не підходить. Свіжий сік п’ють по одній склянці три рази на добу перед прийомом їжі. Лікування триває до тих пір, поки є можливість збору соку.

Ось таке лікування подагри можна застосувати у домашніх умовах.

Не зайвим буде дізнатися і про лікувальні властивості калини від тиску.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *